Jump to content

Variatii turometru in mers


kosma
 Share

Postare recomandată

Am observat de curand ca in mers, acul de la turometru are fluctuatii foarte mici, dar sesizabile, la rotatii de peste 1500. Aceste fluctuatii nu apar si la relanti, ci doar in mers. Cu toate acestea masina se comporta la fel ca inainte.

Ce poate fi de se intampla asta?

Astept parerile voastre, daca v ati mai confruntat cu asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel si la mine.

Am mai semnalat problema asta aici - post #1944

Pana cum, nu s-a gasit vreo rezolvare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine face la fel,de noua,tot din 2008 e.

Am fost in service,cat a fost in garantie,si acolo nu a mai aparut problema.Masina merge bine,nu sunt probleme, doar ca uneori ma enerveaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

M-am mai interesat de problema asta si se pare ca este din cauza ceasului, insemnand ca este o problema mecanica a ceasului. Altceva nu cred ca poate fi deoarece pe vag nu apare nici o eroare sau ceva de genul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa face si la mine. Dar trebuie sa te uiti atent ca sa observi... deci se poate trai foarte bine cu asa "defect"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

aceasi problema o am si eu de exemplu la relanti acul ramane blocat la 4000 ture e ffff enervant

.

Modificat de Ulyse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal ai rezolvat cu turometrul si la mine are aceasi problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Si la mine face la fel, din cate am observat, oscileaza uneori, dar foarte fin. Trebuie sa te uiti atent, insa. Asta nu o consider o problema, chiar e insignifiant defectul.

Deci e problema generala la octavia 2. Ca si al treilea stop de frana, caruia ii crapa LED-urile destul de frecvent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!