Jump to content

My wolf


DomaniG

Postare recomandată

Pai...Acum 3 saptamani mi-am achizitionat un "nou" golf 4 de la mama lui din Germania ,Wolfsburg de care sunt foarte multumit.Masinuta a fost cumparata de la un nene nascut in 1934 care a avut probleme financiare si a fost nevoit ca sa o vanda la un pret mai de nimic.Ajuns bine la dansu in curte ma invinta la el in garaj vazand o masina acoperita cu prelata prafuita puse niste cartoane pe ea.......Intre timp am dat jos prelata de pe golfulet vazand cu stupoare cat de prafuit era la interior ,scaune imbacsite de praf si cateva zgarieturi minore.La interior mirosea a masina statuta (ca masinile vechi).Nici nu a avut timp mosu ca sa butoneze butoanele ,grilele de la aer conditionat (toate se apasa greu si se aude acel click de buton nou).Trage o fuga mosu pana in casa si imi aduce cartea service in care avea : (facturi ,vechile asigurari facute la firma HUK ,card membru Wolfsburg plasticat cu seria de sasiu ,) .Masina a fost cumparata la 98.000 KM.La verificare pe RAR se chinuia mosu ala sa imi scoata gaze :))deoarece valoarea reala pe computer era de 0.998.In concluzie deoarece traim in Romania m-am trezit cu noxe de 1.61 :vaidecapulmeu: Bun ca sa nu o mai lungim atata sa incep cu lista de dotari si niste poze :D

VW Golf 4 1.4 16V AXP din 2001

- ABS

- ESP

- EPC

- Computer Bord

- 4 x airbag

- Oglinzi electrice heliomate

- Inchidere centralizata

- Imobilizator

- Aer conditionat

- Carlig OEM cu cheie ascuns in bara

- 4 jante Avus 2

- 4 x geamuri electrice

- Scaune cu reglaj lombar,inaltime si adancime

- Faruri cu reglaj electric

Modificari aduse

- Folie omologata

- Montat Cotiera

- Montat DRL in grile

Modificari ce vor urma

- Suspensie reglabila

- Stergator luneta de Golf 5

- Jante pe 17" RH CUP (asta daca imi va permite legislatia)

- Xenon 6000K H7R

- Grila fara stema

- Montat boxe + tweetere spate OEM

- Montat un MP3 sau un Delta (vreau ceva care sa aibe culoarea bordului)

- Iluminare manere interioare

10112010118.jpg10112010119.jpg10112010120.jpg10112010122.jpg10112010121.jpg10112010123.jpg10112010124.jpg10112010127.jpg10112010128.jpg10112010129.jpg10112010131.jpg10112010132.jpg10112010133.jpg

post-34423-0-68816900-1289381356_thumb.j

post-34423-0-95624300-1289381370_thumb.j

post-34423-0-83187900-1289381388_thumb.j

post-34423-0-39354400-1289381406_thumb.j

post-34423-0-68298600-1289381596_thumb.j

post-34423-0-58751100-1289381613_thumb.j

post-34423-0-28363400-1289381636_thumb.j

Link către comentariu

Frumoasa , sa o stapanesti sanatos in continuare .

Imi aduce aminte de fostul meu GOLF MkIV :( , care era acceiasi culoare ca al tau si avea acceleasi jante , dar nu era chiar asa dotat .

Succes la modificari :blah: .

Modificat de rulez
Link către comentariu

Foarte frumoasa. De ce sa nu poti pune jantele pe 17"? S-au montat si din fabrica pe 17.

Link către comentariu

poate sa puna jante pe 17 doar ca nu o sa le aibe trecute niciodata in carte(motor 1.4),din fabrica s'au montat pe 17 dar pe alte motorizari,arata f bine masina cu folia aia mai deschisa si pe spate,felicitari

Link către comentariu

in sfirsit cosmine..............felicitari pentru achizitie. :icon_thumright: foarte frumoasa

Link către comentariu

Sa o folosesti multi km fara probleme.

Intradevar pozele de la interior, desi nu sunt foarte clare, arata ca plasticile nu au fost uzate excesiv - adica masina chiar are km putini. Chiar arata foarte bine.

Link către comentariu

Multumesc tuturor.Pai de la RAR a zis ca e prea mic motoru 55KW pentru jante de 17" .Chiar nu ii inteleg cu ce ii afecteaza pe ei.

Link către comentariu

da pericol masina, chiar ai nimerito, si a ta e din acelasi an cu a mea doar ca a mea are mai multi km. sa o stapanesti sanatos si sa ai noroc de ea

Link către comentariu

Sa stiti ca multi au zis ca am facut o achizitie buna dar ma nedumereste ceva :rolleyes: Oare de ce am atata condens in carcasa filtrului de aer ? La motoru de 1.6 16v nu avea atata umezeala ( zici ca e bagat ulei sau benzina cu sticla) in carcasa

Link către comentariu

.... a fost cumparata de la un nene nascut in 1934 care a avut probleme financiare si a fost nevoit ca sa o vanda la un pret mai de nimic... mosu .....Masina a fost cumparata la 98.000 KM.

sa nu spui asta viitorului client ca o sa zica ca nu ai inspiratie :lol:

tot atunci sa ii pui inca 60mii km in spate doar ca sa fii credibil :lol:

Felicitari pt achizitie, Eu sunt foarte curios cat ai dat pe masina la asa de putini km?

sint curios ca poate nu ai crede daca iti zice pretul, chiar mai de nimic....

cind am vazut-o prima data era intuneric si am zis ca e ok; cind am vazut-o pe lumina, ferchezuita, a fost alta viata :icon_thumright:

Link către comentariu

Pai de la RAR a zis ca e prea mic motoru 55KW pentru jante de 17" .Chiar nu ii inteleg cu ce ii afecteaza pe ei.

Jantele de 17 pe motor asa mic... explicatia gasita de mine si cred ca e reala. Motor mic=alt sistem de directie, motor mare=alt sistem de directie, ma refer la bucse, pivoti, bari, etc. Daca pui jante mai mare solicitarile sunt mai mari si de aici uzura mai mare, risc mai mare de rupere, stricare, etc.

Nu dati cu pietre, e doar o idee si o explicatie care se gaseste si in Germania. Nici acolo nu te lasa sa pui jante mai mari decat spune producatorul decat daca faci niste teste la T

Link către comentariu

Ma ,ma ,ma ,ma Marius daca te uiti mai bine pe afara ai sa vezi GOlf de 1,4 cu jant pe 17" .Apropo data trecuta mai aveai benzina de austria in canistra :)) .Acum vad si eu diferenta intre benzina noastra si shell V Power 100.Ma apuca groaza cand o sa trebuiasca sa bag din nou benzina de la noi .Acum am Benzina SUper95 de la Shell si se comporta superb.Da ,ai dreptate ca am zis ca va fi un GTI dar daca am prins "castana" asta ......Oricum daca nu voi fi lasat sa pun jante pe 17" o sa schimb golfu ( cu un golf 5 1,9 TDI ) .Nu vreau sa mai investesc bani ca in celalalt apoi sa ma trezesc ca il vand.Suspensia e deja luata (reglabila + arcuri) .Prima data am sa ma interesez sa vad la Quark care sunt dimensiunile maxime date de VW .Sper sa nu fie adevarat ca o amarata de foaie costa 100Lei .

Link către comentariu

Uite aici: http://vwforum.vwfor...ost__p__1370396 se pare ca merg de 17 puse.

Golf 5 1.9... vezi ca au numai 105 cai. Cumpara un 2.0 de 140 plus un chip.... alta viata :) Numa sa fii atent sa fi fost schimbata pompa de motorina ca la asta au problema.... pana prin 2006 dupa aia nu au mai fost probleme (o pompa noua e 200 de euro, second nu merita ca nu stii daca nu nimeresti iarasi una cu probleme). Stiu cazuri in care au ramas cu ele in drum ca s-a stricat. Cel mai grav a fost unu de a ramas pe autostrada cu el in pana. iti dai seama la 150 la ora sa moara motorul, pauza frana buna, directie bine ca nu a fost ceva grav si nu a avut urmari.

PS: Shell V Power 100 e folosita si de Formula 1 :D

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

Uite aici: http://vwforum.vwfor...ost__p__1370396 se pare ca merg de 17 puse.

Golf 5 1.9... vezi ca au numai 105 cai. Cumpara un 2.0 de 140 plus un chip.... alta viata :) Numa sa fii atent sa fi fost schimbata pompa de motorina ca la asta au problema.... pana prin 2006 dupa aia nu au mai fost probleme (o pompa noua e 200 de euro, second nu merita ca nu stii daca nu nimeresti iarasi una cu probleme). Stiu cazuri in care au ramas cu ele in drum ca s-a stricat. Cel mai grav a fost unu de a ramas pe autostrada cu el in pana. iti dai seama la 150 la ora sa moara motorul, pauza frana buna, directie bine ca nu a fost ceva grav si nu a avut urmari.

PS: Shell V Power 100 e folosita si de Formula 1 :D

Stiu ca doara doar cu V Power 100 alimentam cand mergeam la germanica.Trebuie sa vad cum si ce cu jantele.Daca nu duminica o sa fiu in piata cu el (vand /schimb :( )Chiar imi pare rau de el deoarece merge Suuuuuperb ,cutia impecabila

Link către comentariu

De ce ai vinde masina? Pentru ca aia de la RAR au zis ca nu ai voie sa pui roti pe 17? CHIAR te iei dupa aia? Pai aia nu trec in CIV toate dimensiunile de anvelope, chiar daca ele in Germania erau trecute. Nu trec mai nimic din ce scrie in Brief. Am prieteni care au adus masini modificate, cu distantiere, suspensii, jante pe 18, folii, evacuare, toate cu TUV si trecute in Brief si astia de la RAR i-au trecut doar niste roti standard ca au gasit ei prin ceva catalog. Niste idioti!

Nu are rost sa iti faci griji. Iti iei o hartie de la reprezentanta sa o ai la tine pentru orice eventualitate, pentru ca in taloanele noi NU SE MAI TRECE DIMENSIUNEA ANVELOPELOR! Deci, pentru atat, chiar ar fi pacat sa vinzi masina. ;)

Link către comentariu

Lupu a primi incaltari de iarna ,leduri clanta culoarea rosie ,boxe spate .

Va urma colatarea stalpilor apoi..........

Link către comentariu

Rudolfs din pacate am spart o boxa sau mai bine zis sa spart :)) .Maine o sa merg sa caut o boxa ca sa termin masina.Acum imi caut niste jante dar sunt cam nedumerit ce sa pun pe 16 sau pe 17 :-| .Am niste oferte la 280E noi pe 15 " niste keskin .Voi atasa niste poze dar astept si alte modele din partea voastra.

post-34423-0-15680400-1290355488_thumb.j

post-34423-0-02588300-1290355499_thumb.j

post-34423-0-21959900-1290355510_thumb.j

Link către comentariu

15" mi se par mici pentru dimensiunile masinii tale. 17" pastreaza comfortul si esteticul iar 18" cred ca arata excelent insa nu am idee de comfort pentru ca nu am avut niciodata 18". Oricum 17-18 cred ca doar impreuna cu o suspensie merg cel mai bine

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!