Jump to content

A3 2.0 TFSI Quattro


Cr1sti

Postare recomandată

da, daca ai vazut-o in curtea interioara si presupun ca in Bucuresti nu Constata :P mai sunt vecin si cu BYG, ii tot vad masina acolo :D

mic update: masina a primit un polish integral si un tratament usor pentru iarna + leduri pentru placuta de inmatriculare.

am sa fac modificarea oglinzilor pentru ca ma bate gandul sa montez si motorase pentru rabadatre. cel mai probabil la primavara.

cred ca suntem vecini si la Perla si la casa poporului :))

Link către comentariu
  • 3 months later...

am vazut-o live...e superba :)

are toate optiunile de care ai nevoie....si nu numai :P

sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
  • 3 months later...

Foarte smecher rosu, ai spart tiparul. Pe langa motor, cutie, dotari imi place ca e sportback.

Link către comentariu
  • 1 year later...

n-am mai scris pe aici de o gramada de vreme!

intre timp masina a ajuns la 58.000km, a primit Motul 5w40 x-cess, filtre, ulei si filtru DSG si haldex, lichid de frana Motul RBF600, placute frana fata - spate ATE Ceramic, discuri fata ATE Powerdisc.

ieri am incaltat-o si cu rotile de iarna, pe 16", jantele fiind in prealabil vopsite negru lucios la Elspa. la fel si etrierii, rosu aceeasi nuanta cu masina.

post-78746-0-36917100-1352968764_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 months later...
dupa un mic detailing exterior (polish soft si ceara)

 

titiu in echiparea de iarna cu jantele pe 16 :)

 

ps: ce se vede pe capota si aripi este folie de protectie incolora, acum se puteau observa marginile din cauza prafului ramas de la polish

post-78746-0-32947100-1360107071_thumb.j

post-78746-0-55355800-1360107076_thumb.j

post-78746-0-79214300-1360107081_thumb.j

post-78746-0-95164000-1360107086_thumb.j

Link către comentariu

Daca nu ma insel,ti-am vazut ieri masina parcata pe Rm, Valcea,langa benzinaria Mol.....arata super bine.......  :wub:

Link către comentariu

Esti sigur ? Am vazut si eu masina ieri pe ora 14 in zona Anefs. :RO flag:

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
  • 10 months later...

nu am mai scris pe topicul meu de foarte mult timp. zilele astea am facut doua drumuri la munte, Bucuresti-Cheia-Brasov cu intoarcere pe DN1, chiar miercuri pe 1 ianuarie, drum liber, fara politie, numai bun de dat pe curbe :) probabil ca sunteti curiosi si de consum, la o medie de viteza de 77km/h am avut dus-intors consumul mediu de 6.7l/100km.

 

al doilea drum a fost Bucuresti-Sinaia-Brasov-Cartisoara-Balea Cascada si retur pe acelasi drum. plinul facut la Rompetrol Otopeni mi-a ajuns pentru tot drumul si fataiala prin statiuni, urcat la Cota 1400, Peles, prin Brasov si Balea, media a fost undeva pe la 7%.

pacat ca nu au dat bruma de zapada, fiindca nu era deloc o cantitate mare de pe Transfagarasan, se putea merge cu masina pana sus cu exceptia a doua sau trei portiuni foarte mici de cateva zeci de metrii unde parea sa fi fost viscolita zapada, cel putin asa am vazut din telecabina.

 

atasez si doua poze de pe Cheia :) masina e un deliciu la drum lung, inghite kilometrii cu multa usurinta, iar ca sofer nu simti oboseala mai ales datorita scaunelor foarte confortabile. ma bucur ca am prins drumuri relativ goale, fara gropi, pietre si alte minunatii.

post-78746-0-73626600-1388964226_thumb.j

post-78746-0-86211300-1388964231_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!