Jump to content

problema roata


albert_md2004
 Share

Postare recomandată

la broscul meu 1302, dupa ce mi-am pus si pe fata jante latite la 6 j am descoperit ca roata fata dreapta iese cam cu vreo 3 cm inafara fata de cea spate. cand aveam jantele inguste nu parea sa iasa acea roata inafara. pe stanga totul bine si frumos rotile alinate. de asemenea, caroseria nu pare stramba, botul asemenea, totul inchizandu-se fara mare efort si parand aliniate.

pentru ca nu am broscul sub ochi caut, doar teoretic, posibile cauze.

p.s: nu cred sa fie din et-ul jantei, jantele fiind lucrate la sirius.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am luat eu broscul parca mi-au zis ca exista niste flanse pt a nu se vedea urat rotile sub aripile alea latite. Vezi poate nu ai mai pus la loc vreo flansa. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma uit la asta data viitoare cand ajung in satul cu ministri...

multumesc mult alin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uai tata,sta mai in afara din cauza ecartamentului mai lat pi fata...asa hiind din fabrica ca TOATE masinile din trecut si din zilili nuastri.probabil ca cel cu

a sudat mai in afara ruata daca nu verifica ce se intampla in zona bratelor ce pleaca din capula sasiu

post-1519-1287778929_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coana doamna, daca ar fi stat simetric pe fata rotile mai ziceam, dar asa.....e de verificat si bratele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uolelelooo ciciii, mai e posibil sa hii si din aripi ca duar sunt after market nu erzateile.

Modificat de silviustan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se va verifica si asta...poate vichendul viitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!