Jump to content

Caut tinichighiu bun


fchitu
 Share

Postare recomandată

Salut,

Azi am constatat cu regret ca podeaua pe stanga fata a golfului e mancat de rugina. Nu am putut pune cricul pentru a ridica masina. Ce este de facut? Se poate remedia problema? Unde gasesc pe cineva priceput in tinichigerie in Bucuresti?

Multumesc pentru sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ramas "masca". Imi poti da pe pm cam cat te-a costat toata operatiunea? Ma refer strict la partea de tinichigerie. Si evident si nr de telefon. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Multumesc tuturor pentru ajutor. Masina e acum pregatita pentru inca cativa ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde si ce ai facut si mai ales cat a costat :)

multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebarile lui cavaleru ( pe pm sau topic cum doresti ) + niste poze. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu m-am dus pentru acea gaura aparuta in podea (exact acolo unde se pune cricul - dar spre interior) si l-am rugat sa o verifice peste tot ca stiam ca mai are bube. Si a avut destule; dreapta fata, lonjeron dreapta (unde se prinde bara fata), spate stanga la aripa - astea au fost locurile cu probleme mari. In rest a curatat si dat cu vopsea lonjeroanele pana in dreptul usilor, aripa spate a fost chituita si revopsita. A mai fost de sudat pe la prinderea barii fata unde aveam ceva rupt. Si inlocuit aripa fata dreapta luata de la Cornel. El stie cum arata masina inainte sa o duc. Pretul a fost de 800 de ron. Iar poze nu am facut ca nu am avut timp, iar acum nu cred ca mai este cazul. Si am uitat de burdufele de la planetare (cele de la roata) inlocuite tot acolo si ceva reparatie la oala dreapta la amortizor (a trebuit demontat amortizorul pentru asta). Iar ca timp de lucru - 10 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!