Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

buna ziua.spunet-mi si mie care ar fi costurile ptr urmatoarele servicii ptr un golf 4:schimbat placute si discuri de frana fata-spate,schimbat ulei(motor,cutia de viteze,servo si grup 4x4) si filtrele corespunzatoare.piesele le am..multumesc frumos

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am un passat 1.9tdi BLS 2008,dupa ce se incalzeste motorul balbaie,cu cat este mai frig afara cu atat nu face,cand pot trece la voi la service ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma intereseaza un cablu de ambreiaj pt un golf 3 cu seria WVWZZZIHZPB096856. E posibil ca in loc de I sa fie 1, dar nu sunt sigur.

Si daca se poate si pretul pt manopera.

Ms. mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la D-nul Ciprian la Volksparts Service.S-au rezolvat ambele probleme,schimb ambreiaj si radiator.Preturile sunt foarte bune(piese+manopera)...cred ca mi-am gasit service :) !Multumesc, Volksparts!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la D-nul Ciprian la Volksparts Service.S-au rezolvat ambele probleme,schimb ambreiaj si radiator.Preturile sunt foarte bune(piese+manopera)...cred ca mi-am gasit service :) !Multumesc, Volksparts!

multumim si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Poti sa imi zici cat costa bucatica aceea de plastic din imagine pentru un passat B6 2.0 TDI, pentru fata dreapta.

Mersi mult,

post-60436-0-63279500-1331889764_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, Poti sa imi zici cat costa bucatica aceea de plastic din imagine pentru un passat B6 2.0 TDI, pentru fata dreapta.

Mersi mult,

ne trebuie o serie de sasiu si mai multe detalii, poza nu e foarte elocventa,ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serie sasiu: WVWZZZ3CZ6P137687 passat 2.0,TDI, motor BKP, 4motion, anul 2006.

Mi s-a rupt o parte din carenajul roata fata dreapta fata si odata cu el s-a rupt si plasticul acela care vine in continuare la carenaj , sub masina.

De carenaj si plasticul acela am facut rost, dar la plasticul acela de sub masina mai este un patrat de dimensiune cam 15X15 ca l-am pierdut.

Poza este facuta la partea stanga cub masina unde totul este OK.

Poti sa imi zici si cat costa la voi urmatoarele piese:

1) kit set ambreiaj + volant ---> volant sa fie cu masa dubla, iar rulmentul hidraulic.ce marca este?

2) bucse suportmotor care tine motor-ul in plan trasnsersal( nu cele de pe lateral sau cutia de viteze).Ce marca sunt bucsele?

3) simeringul acela din spatele volantei , de pe motor, cred ca cel de pe arbore daca nu gresesc.Ce marca este?

Mersi mult.

Modificat de hada_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serie sasiu: Mersi mult.

multumim si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iuliangolfulet

Salut

Poti sa imi spui si mie cat costa un kit de ambreiaj fara volant pentru un vw golf 4 tdi 110cai 2000

Si care este pretul la manopera pentru schimbat

Serie sasiu WVWZZZ1JZYD625665

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Poti sa imi spui si mie cat costa un kit de ambreiaj fara volant pentru un vw golf 4 tdi 110cai 2000

Si care este pretul la manopera pentru schimbat

Serie sasiu WVWZZZ1JZYD625665

Multumesc.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Ma intereseaza un pret pentru schimbul placutelor de frana pentru un golf 5 2006, serie sasiu wvwzzz1kz6w086335 care sa fie marca ATE. Mentionez ca rotile sunt de 15'. Eventual si un control la bucse, etc.

Multumesc

Modificat de esk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Ma intereseaza un pret pentru schimbul placutelor de frana pentru un golf 5 2006, serie sasiu wvwzzz1kz6w086335 care sa fie marca ATE. Mentionez ca rotile sunt de 15'. Eventual si un control la bucse, etc.

Multumesc

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ohne_zucker_06

Buna ziua,

As dori sa fac maine revizia de 90 000 km la o Skoda Fabia Hatchback I , fabricatie 2004, motorizare 1.2 HTP, 40kw, cod motor AWY.

Ca piese as avea nevoie de:

- ulei neaparat Castrol Magnatec full syntetic 5w40 - 4 litri

- filtru aer motor

- filtru habitaclu

- filtru ulei

- filtru combustibil - parca cu regulator de presiune de 4 bari, sau poate stiti voi mai bine - de preferat sa fie original, Bosh, sau o marca buna

Restul filtrelor pot fi Mann, nu ma deranjeaza.

Pe langa aceastea, vreau si o verificare, eventual daca stiti voi ce se verifica la 90 000km, distributia, incarcarea alternatorului, sistem de franare, nivel lichide, etc.

Va rog sa imi spuneti care este pretul pentru consumabile si manopera.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

As dori sa fac revizia ,Multumesc,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ohne_zucker_06

Cu placere....dar pentru ce imi multumiti?

Eu nu am primit raspuns la ce v-am intrebat!

Scuze, am primit acum PM-ul , a intrat dupa ce ati postat dvs. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit acum PM-ul , a intrat dupa ce ati postat dvs. :)

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Vreau sa fac si eu ceva reparatii la o Skoda Fabia Hatchback din 2000, motor 1.4, 74kw, cod AUB, TMBMD26Y4Y3034225.

Piese as avea nevoie de:

  1. filtre aer, polen, ulei, benzina(cu regulator de presiune), daca se poate toate Mann
  2. ulei Castrol Magnatec 5w-40(4L)
  3. kit distributie(ce imi recomanzi?)
  4. manopera(as vrea separat pentru revizie, distributie si pentru schimbat bucse bascula-bucsele le am deja cumparate de la voi, cele cu 4 brate), nu stiu cat ma pot intinde ca si bani, astfel pot sa-mi fac un calcul cat mai apropiat

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Vreau sa fac si eu ceva reparatii la o Skoda Fabia Hatchback din 2000, motor 1.4, 74kw, cod AUB, TMBMD26Y4Y3034225.

Piese as avea nevoie de:

  1. filtre aer, polen, ulei, benzina(cu regulator de presiune), daca se poate toate Mann
  2. ulei Castrol Magnatec 5w-40(4L)
  3. kit distributie(ce imi recomanzi?)
  4. manopera(as vrea separat pentru revizie, distributie si pentru schimbat bucse bascula-bucsele le am deja cumparate de la voi, cele cu 4 brate), nu stiu cat ma pot intinde ca si bani, astfel pot sa-mi fac un calcul cat mai apropiat

Multumesc.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postez din partea unui coleg care a beneficiat de profesionalismul echipei Volksparts. Mii de multumiri lui Ciprian si echipei. Keep going the same track.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Vreau si eu un pret manopera + componente, pentru schimbare ulei, filtre (combustibil, aer, ulei, polen). Mai am o problema cu pompa tandem; scapa motorina pe la capac (nu spre motor) si am inteles ca nu se gaseste garnitura respectiva; poate aveti o idee cum s-ar putea rezolva problema fara sa cumpar alta noua ca deja sunt la al doilea suport de motor -cutie de viteze, schimbat. serie sasiu:WVWZZZ1JZ3W272775. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Vreau si eu un pret manopera + componente, pentru schimbare ulei, filtre (combustibil, aer, ulei, polen). Mai am o problema cu pompa tandem; scapa motorina pe la capac (nu spre motor) si am inteles ca nu se gaseste garnitura respectiva; poate aveti o idee cum s-ar putea rezolva problema fara sa cumpar alta noua ca deja sunt la al doilea suport de motor -cutie de viteze, schimbat. serie sasiu:WVWZZZ1JZ3W272775. Multumesc anticipat.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Ma intereseaza o oferta de pret pentru urmatoarele consumabile la masina din semnatura cu VIN: WVWZZZ3CZ7E133988:

- ulei

- filtre (toate)

- lichid frina

Daca se poate imi puteti oferi si costul pentru manopera pentru o revizie + schimb lichid de frina ?

Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza o oferta de pret pentru urmatoarele consumabile la masina din semnatura cu VIN: WVWZZZ3CZ7E133988:

- ulei

- filtre (toate)

- lichid frina

Daca se poate imi puteti oferi si costul pentru manopera pentru o revizie + schimb lichid de frina ?

Merci anticipat.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ma intereseaza un pret pentru distributie Seat Toledo. Am trimis detaliile pe PM.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!