Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Buna,

Astazi am observat ca pe display-ul computerului de bord nu imi mai apar numele artistului si al piesei, ci doar File xx si Folder xx, fara sa fi schimbat CD-ul sau sa fi facut alte setari. Mentionez ca am trecut acum vreo 2 luni de la RCD 210 fara mp3 la RCD 210 cu mp3, iar RCD-ul fara mp3 afisa ce mi se afiseaza si acum (file + folder). De cand am schimbat cu RCD 210 cu mp3, imi apareau artistul + titlul piesei.

Stie cineva cauza?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica vrei sa spui ca am apasat pe INFO si am schimbat inclusiv informatia de pe display-ul RCD-ului? :icon_redface:

Are sens, nici n-am observat ce mai afiseaza player-ul... o sa incerc cand mai cobor la masina.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, ca eu nu am BC+ asa ca nu-mi afiseaza nimic de pe RCD, dar e cel mai pluzibil lucru la care ma pot gandi acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus RCD 510 pe canul meu si nu sa descarcat bateria , mi-am cumparat un ampermetru si am masurat ampermetri 0,05-0,06 deci e ok , dar totusi o sa imi cumpar un can nou

Trebuie sa bag codul de fiecare data cand dau cheie , am inteles ca trebuie sa il vada canul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau faci update la CAN - in functie de ce CAN ai tu pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic: Cine imi poate spune cum sa instalez hartile pe un RNS 510.

Si-a cumparat un amic un B6 din Franta si nu are harta de Romania. CD cu hartile pot face rost, dar cum il instalez.. Stiu ca trebuie apasat pe niste butoane, dar care din ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu apesi nimic. Bagi CD-ul in unitate si te intreaba daca vrei sa-l instalezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin:

Am facut rost de CD-ul cu harti (nu stiu exact ce versiune este, dar din cate am inteles, este V8), dar am o problema.

CD-ul este crapat usor exact in jumatate unde este gaura aceea. Aveti idee daca il bag in unitate, RNS-ul il va citi/instala asa crapat cum este acolo?

Afecteaza cu ceva RNS-ul crapatura aceea?

Rog sa imi spuneti, pentru ca in maxim 45min, vine un amic sa-i bag hartile.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sa nu ai surpriza sa se sparga in unitate. Mai bine faci rost de altul. Parerea mea....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut ambitia sa pun RNS ul 300 pe masina si cu amabilitatea colegului de pe forum am facut update la CAN de la 0040 la 0048. Surpriza, nu se mai descarca bateria. In plus versiunea asta baga in "sleep" mai multe elemente sau o face mai bine pentru ca am un curent de stand by 0.01 A de la 0.07 cat era inainte. Am mai cumparat si o mufa adaptoare de la 2 antene la 1 (crem + alb). Din pacate semnalul la radio e varza. Merge bine doar daca e motorul oprit si sunt stationat. In mers pierde semnalul. Intrebare: trebuie neaparat codita de rechin pentru radio la RNS 300 sau mai sunt si alte solutii? E vreo treaba de codare pentru antenele astea? Nu am reusit sa mai fac un scan la masina de pe care am luat RNS ul. Pun si un scan al meu poate vede cineva ceva .

Autoscan-vwp-WVWZZZ3CZ6P193331-114690km-71265mi.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu mi-l primeste. Cine ma poate ajuta cu un CD cu hartile, eventual o versiune ceva mai noua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta si tu pe google. Ultima varianta de harti pt Europa de Est este 7894

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut ambitia sa pun RNS ul 300 pe masina

Din ce stiu eu RNS300 nu descarca bateria, orice e cu 10 in coada descarca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu bagati CD-uri crapate in unitati! Aveam mai demult o poza de la colegii de la support, la care venise o tipa ca "nu-i mai merge DVD-ul". Bagase un CD ciobit (si probabil si zgariat). Cand l-a invartit unitatea mai puternic, s-a facut bucati. Cei de la support au desfacut unitatea si au facut poze. Era plina in interior de aschii de policarbonat, bucati din CD, imprastiate prin tot mecanismul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect e ce a pus Cristian.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciao,

puteti sa precizati ce varianta de CAN gateway ar fi potrivit unui Golf V? Poate stiti si un site care vinde...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam toate ultimele variante, sunt ok - depinde de ce vrei sa il schimbi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am vazut pe cel de 150 de iepuri, dar speram ca merge si cel de 70 :). Decat sa iau la 150 de la ei, prefer sa mai dau 10euro si sa-l iau de la AviaMotors.

Multam de raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal ! se poate inlocui un rns300 cu un rns 510 fara vreo modificare? just plug&play? (sper ca am nimerit bn topicul :D)

Multumesc anticipat!

pe un passat b6 3c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • nonedone
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!