Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Nu au pe carsystem.pl :( Alt loc de unde as putea sa cumpar??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga cautare pe Google.... sau dezmebrari - cauta-l pe userul Sapsu, ca are B6 la dezmembrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ebay, dezmembrari sau... google. Ultima varianta: VW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge link-ul...... Oricum, trimite un mail catre ei - iti vor raspunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A introdus din greseala 2 spatii la finalul link-ului. Dai click pe link si cand apare eroarea, click la finalul adresei URL si stergi doua spatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge link-ul...... Oricum, trimite un mail catre ei - iti vor raspunde.

am rectificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bun, nu vad ce sa difere la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa aflu codul de produs al player-ului de pe masina mea, fara sa il desfac din bord, pentru ca impreuna cu VIN-ul masinii sa pot solicita codul de deblocare. Se poate, printr-un scan cu Vag-Com sau in alt mod?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate imi amintesc, apare si in blocurile de masura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa aflu codul de produs al player-ului de pe masina mea, fara sa il desfac din bord, pentru ca impreuna cu VIN-ul masinii sa pot solicita codul de deblocare. Se poate, printr-un scan cu Vag-Com sau in alt mod?

Multumesc!

Ce player ai?

Incearca asa: Tine apasat tasta setup, cred ca vreo 30 secunde, daca nu mai bine. Intri in meniul de service si parca ai acolo seria lui. la rcd-510 functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de 14 caractere nu prea apare in blocurile de masura. De aia ai nevoie la decodarea online.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 56:

Radio (J0503)

Labels: 5M0-035............

Part No SW: 1K0 035 156 HW: 1K0 035 156

Component: Radio 013 0023

Revision: R0013000

Serial number: VWZAZ1........

Coding: 0000020002

Shop #: WSC 10101................

VCID: E0CB24B...................

Care dintre acestea ar trebui sa il asociez cu VIN-ul, ca sa primesc codul?

Vreau sa donez aparatul si as vrea sa il dau cu tot cu cod.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uita-te in cartea de service ca ar trebui sa scrie. Cauta orice cod de 4 cifre scris cu pixul probabil.

Nu de alta, dar eu am ajuns la Porsche cu programare facuta doar ca sa-mi arateconsilierul de service un cod mic, scris cu codul, pe planul de service... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul l-am primit pe o hartiuta de la fostul proprietar, dar l-am pierdut.

Am cautat peste tot, in cartea masinii, in manualul RCD-ului, in planul de service, dar nimic.

@Al Bundy - imi poti spune, te rog, daca acesta este cel de care am nevoie? Are 14 caractere:

Serial number: VWZAZ1H682xxxx (unde x e pus de mine :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria de 14 caractere nu prea apare in blocurile de masura. De aia ai nevoie la decodarea online.

esti sigur ? o sa verific pe seara, ca il dau jos pe al meu.... oricum, ce poti face cu seria, atata timp cat nu ai acces la serverul lor.... si daca ai acces la cheia masinii ca sa o scanezi, poti avea acces si la cod.

sigur in blocul de masura apar unele coduri similare .... vedem daca sunt astea sau nu....

da, ala pare sa fie codul

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a spus de la reprezentanta (un amic) ca daca ii dau VIN-ul masinii si... "un alt cod" care trebuie sa existe pe aparat, imi poate spue codul de deblocare.

Acum, din cate vad in poza lui Rave, sunt mai multe coduri, iar eu in scan-urile masinii am ceea ce am postat (voalat) mai sus. Conform celor spuse de Al, singurul cod de 14 caractere este cel de la Serial No. si daca stau sa ma gandesc, e destul de logic.

Ps: tipul ma ajuta, dar nu vreau sa il stresez si nici sa dau 50-60 de lei pentru o constatare nu vreau; mai ales ca e pentru ceva care nu imi va mai trebui pe viitor, pentru ca cel pe care il voi lua vine cu codul sau propriu de deblocare.

Multumesc! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm, ala e codul.

Chiar daca ai acces la serverul lor pe baza de user si parola buna, nu se rezolva cererea deoarece nu trece prin serverul unei reprezentante.

VAd ca apare si la diagnoza.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai vazut..... ti-am spus ca apare....am cautat si eu odata printre ele...

pai asta am spus si eu.... nu are nicio valoare, codul pt noi.... de aia e disponibil la interogare, cu VCDS-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc, baieti.

Am trimis serial-ul si VIN-ul catre amicul meu care lucreaza in reprezentanta si astept un raspuns de la acesta.

El va trece cele doua coduri prin server-ul reprezentantei si va solicita codul de deblocare al player-ului meu.

Totul se petrece legal, dar fara sa mai merg eu la service, sa mi se desfaca aparatul si fara sa mai platesc pentru... mai nimic.

E suficient ajutorul vostru, va tin la curent cu rezultatul.

O zi buna! ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici sa dau 50-60 de lei pentru o constatare

Pe mine nu ma costa nimic, dar nu stiu daca din cauza ca e masina in garantie sau nu. Banuiesc ca nu are legatura totusi...

Ce iti cumperi? 310 sau 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, pentru acesta interogare, iti cer bani, chiar daca masina a venit echipata cu acel player si iei nu ti-au dat codul - am senzatia ca e scris pe factura.... la un moment dat, nu a mai fost scris in cartea radioului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am primit pe procesul verbal de predare a masinii, scris cu pixul.

:offtopic: Deci, Florine, daca-l mai ceri odata e pe bani, da? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, costa.

Unchiul meu a schimbat un Stream de Skoda fara mp3, cu unul cu mp3 si vanzatorul a trebuit sa mearga la reprezentanta Skoda, cu actele masinii si talonul, ca sa i se dea codul de siguranta al aparatului (desi era proprietar pe acte si implicit pe aparatul cu care era dotata masina). Totul a costat 60 lei, insa in acesti bani i s-a codat si unchiului meu, noul aparat (cel cu mp3) pe masina personala, ca sa nu mai intampine probleme la decuplarea bateriei sau a player-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!