Jump to content

Angel eyes


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

Frarurile Angel Eyes NU AU XENON in ele... Daca vrei asa ceva trebuie sa iti iei o instalatie de xenon separat care se pune in locul becului din spatele lupei din far.

Am vazut pe o Astra din 2002 faruri angel eyes care avea pus si xenon dadea bine rau de tot... Foarte puternic :)

Eu am farurile originale pe Bora mea da mi-am pus o instalatie de bixenon belea. Merita toti banii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    27

  • chid

    5

  • HID

    5

  • Bogdan_wrc

    4

Top Posters In This Topic

Angel eyes se pot pune pe g 4 doar cele echipate cu faruri HELLA .

Cele Valeo se desfac foarte foarte greu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

vezi ca si farurile FK Automotive de golf iv u cleme ca la HELLA. Se desfac usor .

Valeo sucks ca sunt doar lipite (asta daca vrei sa ajungi in far :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca si farurile FK Automotive de golf iv u cleme ca la HELLA. Se desfac usor .

Valeo sucks ca sunt doar lipite (asta daca vrei sa ajungi in far :P )

<{POST_SNAPBACK}>

Mersi de info .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-as pune si eu pe corrado,toata lume zice ca exista asa ceva de vanzare,eu n-am gasit,iar un far original de corrado e pe la 10mil lei!..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mersi de info .

[/quote

@hid spune-mi te rog pentru passat b5.5 merg puse angel eyes daca da spune-mi te rog cit costa daca asiguri montajul si cit ma caosta cu totul.astept raspuns.

mercy

Modificat de piticu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am masina intr-un mini proces de tuning :offtopic: si ma gandesc serios la faruri cu angel eyes. cele de la FK auto am auzit ca sunt cam galbene si scarboase iar cele de la Hella sunt superbe (vazut si la zgb)... recomandari ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am masina intr-un mini proces de tuning :offtopic: si ma gandesc serios la faruri cu angel eyes. cele de la FK auto am auzit ca sunt cam galbene si scarboase iar cele de la Hella sunt superbe (vazut si la zgb)... recomandari ? :)

Si astea arata bine http://www.jom.de/shop/Kombischeinwerfer-289-5859.html

daca le potzi aduce sunt interesat si eu de cele de leon :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai unde le putem vedea si noi? ca si eu am auzit destul de multe lucruri bine despre ele...

zgb...ne poti prezenta farurile tale... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt aprecieri...am facut topic cand le-am montat...ca tot m-ai rugat pun niste poze noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoase, intr-adevar..dar poate mai ai unele poze si noaptea ca atunci se vad in adevarata lor valoare..sau macar seara..

oricum NOTA 10...

masina era pregatita de poze, ca vad ca este extrem de curata..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, scuze nu vazusem topicul.

am putea sa le unim topicurile? cred ca ar arata bine aici si pozele alea, si comentariile de dupa.

poate un administrator e de acord cu idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pe AUDI din semnatura se poate monta angel eyes si XENON ? Daca da, cam cat ar costa ..informativ. Am faruri HELLA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut ice!

imi place cum au iesit farurile tale, dar privind atent observ ca lumina inelului de la faza lunga e putin mai puternica decat a celui de la faza scurta... care ar fi motivul?

si inca 2 intrebari...

....avand in vedere ca eu nu am pleoape la faruri si nici nu vreau sa pun, crezi ca exista posibilitatea ca inelele sa fie cat mai inchise? - cel de la faza lunga pare ok, dar ma refer la cel de la faza scurta....

....dupa operatia de desfacere a farului cum se poate el inchide si izola pentru a avea garantia ca este etans? si cum ati procedat la ale tale?...(am faruri hella:)))

Mersi!

Modificat de TOXIC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut ice!

imi place cum au iesit farurile tale, dar privind atent observ ca lumina inelului de la faza lunga e putin mai puternica decat a celui de la faza scurta... care ar fi motivul?

si inca 2 intrebari...

....avand in vedere ca eu nu am pleoape la faruri si nici nu vreau sa pun, crezi ca exista posibilitatea ca inelele sa fie cat mai inchise? - cel de la faza lunga pare ok, dar ma refer la cel de la faza scurta....

....dupa operatia de desfacere a farului cum se poate el inchide si izola pentru a avea garantia ca este etans? si cum ati procedat la ale tale?...(am faruri hella:)))

Mersi!

Salut,

Pentru ca este putin mai mic... este aproape insesizabila diferenta oricum...

Nu stiu, vb cu HID

Se lipeste cu silicon, asa cum a fost si initial ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce le-am vazut si eu LIVE noaptea pe ale lui ICE, am ramas placut surprins: in primul rand sunt mai puternice decat credeam. adica chiar se vad , nu sunt doar de "fitze". si sunt chiar atragatoare pentru ochi.

dar mai am o intrebare: cei de la RAR nu zic nimic? adica daca fac inspectia / ceva la faruri si vad asta, nu trebuie nimic omologat ceva?

ma interesez si dintr-o sursa sigura, dar vroiam sa stiu si parerea voastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt ca legea zice ca nu ai voie sa aduci nici o modificare sistemului de iluminare al masinii, adik ce au pus aia din fabrica aia e, iar pe Golf4 Angel Eyes nu sunt nici macar optionale ... asa ca .. de aia. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu ce sa zic... avand in vedere ca e vorba doar de pozitii... eu nu cred sa fie o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!