Jump to content

Angel eyes


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

Am fost duminica la CT si m-am intalnit cu HID ca sa montam angel eyes. Rezultatul... mult, mult mai bine decat ma asteptam. Arata super! Peste aprox. 2 saptamani va veni HID prin buc si vom mai monta inca 2 inele, si pe faza lunga. Pozitia (care acum e scarbos de galbena pe langa inel) va disparea (de fapt o sa pun acolo un bec ars ca sa nu ramana gaura, dar ideea e ca nu vor ramane decat cele 2 inele pe pozitie).

Uite si niste poze, astept pareri :lol: (pozele sunt facute pe noapte si de-aia in multe din ele lumina e difuza. Dar in realitate inele se vad perfect conturate)

pict11115bu.th.jpg

pict11184hg.th.jpg

pict11034he.th.jpg

pict11127lv.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    27

  • chid

    5

  • HID

    5

  • Bogdan_wrc

    4

Top Posters In This Topic

@Ice_2k : dau super bine :lol: cat v-a costat toata treaba? sa le porti sanatos ;)

:) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de aprecieri :D Cele 2 inele pe care le am acum si cu un balast (a fost nevoie de 2 balasturi pana la urma) au fost "din partea casei" :P HID nu mai facuse niciodata pe un G4 asa ca eu am fost un fel de experiment... io m-am ales cu angel-eyes, el are ce arata la urmatorii clienti :)

Despre cat te-ar costa pe tine, discuti cu HID.

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma cum le-ati montat?? s-a dat sticla jos de pe far??

arata f misto... si pt ca se spune ca se vad si ziua... fa niste poze si ziua... oricum se vad f misto noaptea...!!! si intr-adevar trebuie sa scapi de becurile de pozitie sau sa pui xenon :D

am uitat: arata bestial cu pleoapele :P :)

Modificat de chid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fac maine si pun poze pe zi :)

Se pare ca la modelul meu (2001) nu mai este lipiciul de la cele din 99, s-a dezlipit relativ usor sticla de pe far (cu un cutter, 2 surubelnite babane si niste rabdare).

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca interiorul farului ar fi vopsit black , atunci inelele ar face contrast mai puternic .

Aici in Cta este un seria 3 bmw , model special , cu interiorul farului cromat .

In comparatie cu restul Bmw-urilor , inelele acestui Bmw sunt mai putin vizibile pt ca ; culoarea cromului este apropiat de culoarea data de angel eyes . Adica ambele culori sunt deschise .

Va asigur ca merita efortul vopsirii in negru a farului de G4 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rectific acum , oferta angel eyes

Set angel eyes complet cu 4 inele ptr Golf 4 - 90 euro

Noutatea este ca nu se pot livra 2 inele cu un balast , sa functioneze pt o masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos :P  astept sa terminati lucrarea.

<{POST_SNAPBACK}>

:D

Mii de multumiri lui Chris pentrul farul " cobai "

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca interiorul farului ar fi vopsit black , atunci inelele ar face contrast mai puternic

pe mine personal nu prea ma incanta farurile vopsite... dar cine stie??? poate daca imi arati o poza cu unul facut....:)

desi noaptea ( sau pe inserate) nu cred ca se mai vede cum e farul cand aprinzi inelele..nu???

oricum... dragos stie de cand am vrut eu angel eyes pe golf....:D..... si pot sa spun ca imi place cum a iesit...:P

mai astept poze sa ma delectez ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ HID: Stii cumva cum se pun pe Passat? Trebuie doar inele sau tot farul? Ai idee cat costa? Thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D

Mii de multumiri lui Chris pentrul farul " cobai "

:wacko:

<{POST_SNAPBACK}>

No problem - imi iau mashina si te vizitez!!! :D

ma bucur ca a fost de folos mie oricum nu-mi mai trebuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce cel mai bun prieten al meu a luat de la HID un set ( pt BMW dar nu conteaza) am zis si eu ...........vreau pe bora, vreau pe bora!!!!!!!!!!!!

Credeti ca se pot pune???....am X3-ul in garantie si nici nu stiu daca e asa simplu ca la seria 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mmneg cand am montat cu hid aceste 2 inele, nu avea inele pt diametrul fazei lungi (si nici nu credea sa faca rost prea curand). D-abia recent a facut rost si peste aprox 2 saptamani cand vine la bucuresti, le montam si pe celelalte 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceva noutati ice sai hid????

astept pozele alea promise!! :banghead:

mai detaliate si ziua....... plus poate noaptea dar cu niste setari la camera....:banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hid a zis ca vine in bucuresti cam pe 20, deci vorbim atunci :banghead: Sper sa va pot arata tuturor la cheia pe viu :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!