Jump to content

What did you do to your mk1/mk2 today?


zib3r
 Share

Postare recomandată

  • Replies 451
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zib3r

    67

  • spike

    36

  • GVP

    33

  • cotrusvlad

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai e loopalicious, deci f.bine. cu xenon chiar nu am incercat, dar asa normal e super tare. nici nu se poate compara cu farurile normale :icon_thumright:

Modificat de zib3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zib3r, cu cat le-ai da? e far akit xenon asai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi tocmai am terminat de facut devil eyes, de schimbat instalatia de xenon cu una noua si de modificat macaraua de pe dreapta din manuala in electrica.

maine am de mdificat macaraua de pe stanga si de montat instalatia pt cele doaua macarale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am terminat cu macaralele electrice, si pentru ca de ceva vreme scrumiera devenise inutila (m-am lasat de fumat) iar prin garaj zacea aruncat un 2din multimedia , m-am hotarat sa il instalez.

din cauza ca dispozitivul este foarte mare a trebuit sa anulez tubulatura care baga aer in fata, acum baga doar pe la parbriz si pe jos, oricum, si cu incalzirea din scaune este mai mult decat suficient.

post-17363-0-48672600-1297000524_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu ai schimbat pozitia la reglajul aerului, si puneai asta sus.

Si eu cautam, si cautin continuare doar monitor, si nu gasesc la pret bun care sa aibe intrare AV, eu am dvd player in masina, fara monitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu l-am pus sus pentru ca 2din-ul e o chinezarie foarte greu de utilizat pe care o folosesc doar pe post de gps si nu vreau sa renunt la casetofon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am probat niste jante, pacat ca in spate trebuie distantiere, si jantele sunt ale lui nor_bk, le-o luat pe mk3-ul lui, la un pret de invidiat

post-69484-0-84645900-1297592613_thumb.j

post-69484-0-37777000-1297592623_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus un motor cu Tzap...avem 1 luna si ceva de cand tot lucram si parca nu se mai terminaaa

post-37149-0-14852900-1297756709_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus un motor cu Tzap...avem 1 luna si ceva de cand tot lucram si parca nu se mai terminaaa

felicitari nonny, uite ca se mai si munceste p-aici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da o iesit pana la urma Tzapu din bucatarie? :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa o luna parcat..am iesit putin cu dub-ul :Driver: :D..I love my mk2 :wub: ..l-am spalat si am polisat buzele putin la oz-uri si am bagat o inapoi la somn..

SNC00735.jpg

SNC00736.jpg

SNC00737.jpg

Asteptam primavara!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

acum osaptamana am recuperat de pe o ,,donatoare,, panouri laterale spate-unul cu boxa originala, modelul cu mocheta pe ele si intrerupator pt lampa de portbagaj.Azi pe frig mi-am inlocuit panourile mele, am constatat cu satisfactie ca bransamentul pt lampa era deja tras de vw in portbagaj, a trebuit numai sa conectez firele si ...luminaaaaa!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AHA si ce frumos suna "si nai sunt care au pus mana pe fieratanie"99% e gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu azi, dar vineri am schimbat rulmentii fata, erau varza :( si cap de planetara pe partea dreapta, e o placere sa iau curbe acuma :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat azi ceasurile cu turometru...si FUNCTIONEAZA!!! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri de fapt-dupa niste zile in care mi-am framantat mintea cum sa fac, am reusit sa montez inchiderea centralizata la hayon.Aveam sistemul de pe o donatoare,nu merge plug and play deoarece butucul meu are capat diferit de cel de pe donatoare(e prea scurt,nu impinge tija),deci a trebuit sa schimb si butucul,deci,ca sa nu am doua chei(in caz ca se bloca inchiderea centralizata)am pus pe butucul nou placutele mele( alea in care intra cheia) sa se potriveasca pe vechea cheie.

Nu stiu cat ati inteles insa imi pare rau ca n am fct un tutorial cu poze, ideal ar fi fost sa fim 2 unu la foto...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu chiar azi: am schimbat luneta si am pus eleron si acum 2 zile am schimbat cuiele de la inchizatorile de usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!