Jump to content

Octavia 2 FL 1.2 TSI - Probleme


DenisB
 Share

Postare recomandată

@Rave, eu am stat cu masina pe bara din motive independente de mine.

- prima data nu a functionat din cauza de turbina defecta

- a doua oara nu a functionat din motive de distributie proasta

Nu-mi face placere sa pierd timp si poate as fi fost dispus sa pierd timp daca nu pierdem si bani.Inca platesc rate la masina pt care am inceput sa platesc reparatii.

Am ~60.000 km cu ea iar ultima revizie a costat 1000 ron in conditiile in care pt KIA SPORTAGE nou cu 2000 cc revizia la aceiasi km costa 700 ron( cunosc proprietarul).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu propun sa va scrieti mare pe masina ca e de 2 bani si nu merita investitia, si nu trebuie sa o plasati nicaieri in vecinatatea service-urilor sau la dealer, este suficiet sa mergeti cu ea, sa va folositi de masina si cu aceasta ocazie faceti si reclama negativa in trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place ca sunt oameni care merg pe principiul daca ploua ploua daca ninge ninge n-ai ce face(cine isi permite sa intretina un golf 1.2 tsi in loc de touareg sau Q7)

Eu sunt de alta parere.Atata timp cat acest motor INCA se produce cum de nu s-au remediat problemele.se produce din 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce mai pastrati o masina daca stiti ca e gresita, stiti ca se va strica iar și stiti ca nu vreti sa o reparati din banii vostri?

Oricat ati pierde la revanzare tot veti castiga pe termen lung pur si simplu pentru ca nu o sa trebuiasca sa platiti cate 1.000 de euro la fiecare 2 revizii.

Urmati exemplul lui Holo! El a facut alegerea corecta. Nu a vrut sa-si bata capul cu problemele astea si a vandut masina - cu cat doar el ne poate spune - si si-a luat alta de care este multumit - ce masina, iarasi, doar el ne poate spune.

Pentru ca daca insistati sa pastrati o masina gresita din fabrica, proasta, care stiti ca se va strica, doar pentru a putea spune "Masina mea e proasta si VW nu mi-o repara"... Nu stiu ce sa zic...!

Daca o pastrati asumati-va reparatiile ei, daca nu vreti sa faceti asta vindeti masina! Am mai zis odata dar ma repet, masina mea are 2 ani si a stat in service toata aceasta perioada 3 zile.

In tot timpul asta a mers absolut perfect, nu am nimic sa-i reprosez si am folosit-o in toate modurile posibile si la toate regimurile posibile. Daca peste alti 2 ani o sa dau 1.000 de euro pe distributie, asta inseamna ca in 4 ani de folosire, am schimbat o distributie pe banii mei.

Asta va insemna 250 de euro pe an. O sa falimentez in rotmul asta... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.Atata timp cat acest motor INCA se produce cum de nu s-au remediat problemele.se produce din 2009

Se mai produce 1.2tsi cu distributie pe lant?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepand din aceasta clipa pe acest topic postam DOAR probleme ale octaviei 2 cu motorizare 1.2 TSi.

Probleme de lant, zgomote si ce-or mai fi. Daca aflati/aveti noutati, daca sunt useri noi care inca NU stiu despre ce e vorba si vor lamuriri.

Daca vreti sa va organizati pentru a reclama produsul etc.

In rest, orice alta interventie care e pe langa subiect va fi sanctionata conform regulamentului. Pentru ca deja topicul s-a transformat in cu totul altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BLITZ, apropos, cand imi expira si mie warn ul primit acum vreo 2 ani?

pana si amenzile se prescriu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BLITZ, apropos, cand imi expira si mie warn ul primit acum vreo 2 ani?

pana si amenzile se prescriu...

Ia citeste regulamentul forumului, art. 29 la Mentiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma consultarii cu echipa moderatorilor am decis ca topicul a degenerat demult in altceva decat probleme tehnice si rezolvari. Asa ca topicul va fi inchis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!