Jump to content

Tablou sigurante


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

O sa demontez fata de usa sa vad ce se ascunde in spatele ei, dar cred ca reusesc abia peste vreo 2 saptamani. Dupa ce identific problema o sa revin cu un mesaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.... sa nu mai facem OT aici....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florintrandafir

Salutare. Am si eu o mica problema la un golf 4, benzina , 1.4 , 16 V , 2003 astfel : circuit dezaburire luneta este nefunctional. Am verificat siguranta afernta, este ok, fiind in paralel "liniile" este exclusa intreruperea circuitului, am verificat la bornele din spate unde este cuplat "sarpele" nu imi ajunge decat 0,6 V maxim la cuplare. Mentionez ca led-ul de pe buton este functional . Este posibil sa fie releul ? numai ca pe acesta nu il regasesc , nu stiu unde este pozitionat iar din cautarile efectuate nu am gasit nimic. Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai verificat firele din mansonul din dreapta si cel din stanga dintre caroserie si haion ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, sigur gasesti unul intrerupt....se prea poate masa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florintrandafir

Firele nu le-am verificat pentru ca nu stiu unde ajung.nu am nici o schema electrica.de la luneta,unde ajung?ms pt sprijin si sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E destul sa desfaci acele mansoane de care am vorbit sa vezi ce e cu firele. Cel din dreapta, ajunge la un surub de masa de pe caroserie iar cel din stanga la butonul de dezaburire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...am si eu o problema...stergatorele de pe fata nu imi merg...imi baga apa....dar nu mai sterg...cel din spate imi merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigurantele le-ai verificat?

la mufa de la stergatoare ajunge curent ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica motorasul de la stergatoare. Am avut si eu aceeasi problema. Am fost la un electrician, mi-a demontat tot sistemul, mi-a curatat motorasul, mi-a schimbat carbunii si acum merge ca nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai curent in mufa, poate sa fie angrenaj blocat sau motoras cu probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!am si eu o intrebare.de cand a venit gerul scaunul electric de pe partea soferului a inceput sa se miste singur.mam gandit pana se mai incalzeste vremea sa o duc la mecanic,sai scot siguranta.daca se poate sa mi spuneti si mie unde se afla siguranta pentru reglajul scaunelor,va rog!este foarte enervant in timpul condusului.multumesc anticipat! Masina este un passat 3c 2.0 TDi

Modificat de baboi23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!am si eu o intrebare.de cand a venit gerul scaunul electric de pe partea soferului a inceput sa se miste singur.mam gandit pana se mai incalzeste vremea sa o duc la mecanic,sai scot siguranta.daca se poate sa mi spuneti si mie unde se afla siguranta pentru reglajul scaunelor,va rog!este foarte enervant in timpul condusului.multumesc anticipat! Masina este un passat 3c 2.0 TDi

Nu mai posta in 2 locuri. PAna la siguranta e mai usor sa scoti mufa de sub scauna, aia mare neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
MasinaPoporului

Salutare, a inlocuit cineva panoul de sigurante la Golf 4? Am un prieten si panoul e cam topit pe acolo... . Ar trebui schimbata toata instalatia electrica sau pur si simplu doar tabloul...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de pe baterie sau cel din lateralul bordului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare , desi am schimbat sigurantele , ambele aceaiasi calibrare si aceiasi marca la becurile de pozitie din faruri , unul dintre becuri lumineaza mai incet iar celalalt mai tare, fara sa schim becurile in nici un fel !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai complicat aici, trebuie vazut daca nu sunt topite si canlurule din spatele panoului si ayunci mai trebuie inlocuite si cateva din ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna. Am o problema nu imi ardea pozitia pe spate dreapta si nu imi parea becu ars cand am pus becu de pe dreapta pe stanga a facut un mic scurt !. Acum nu imi mai merg pozitie deloc nici in fata.. Ce siguranta trebuie sa verific la tabloul interior ca sunt mai multe cu semnu bec. In rest merge faza scurta si lunga. Si nici buzerul de usa deschisa nu se mai aude. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de comfort - parca nr. 14

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat !. Am citit putin pe forum pagina 1-2 si am inteles unde e problema. Era 22. Parking lights right, side marker right (5A).

23. Parking lights left, side marker left (5A). Am schimbat cu 2 de 15A ca asta am pana maine sa nu m-a ia capu de creta. Si merge si buzer-ul ca acum se aprind pozitile :icon_thumleft:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , aveti idee care e siguranta la vw jetta mk 6 (echivalent golf 6 cred la tabloul de sigurante) pentru brichete fata, pasageri spate si portbagaj, nici una nu mai merge ca am facut eu un mic scurt am alimentat ceva si am atins plus cu minus, sigur s a ars siguranta, si nu stiu care dintre ele e ca nu mi arata pe capacul de la sigurante fiecare in parte pt ce e. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SC 30 din panoul de sigurante de sub volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s a schimbat siguranta nr 30 din panoul din stanga jos a bordului, totul functioneaza ok, multumesc frumos Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!