Jump to content

Noua Skoda Felicia


 Share

Postare recomandată

Intr-adevar acest model intermediar nu va fi pe piata mai mult de un an, un an si ceva, pana la lansarea cu adevarat a unei noi Skoda in 2012! au dreptate nemtii astia!Nu stiu ce sa zic de Octavia 3, inca nu sunt vesti sigure!

Modificat de crystyann
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crystyann

    33

  • Bogdan VW

    19

  • cristibg

    13

  • laur_vd

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probabil ca dupa aparitia Octaviei 3, "Tour'ul" va fi de fapt actualul O2 cu facelift... Vreau cat mai repede O3. Sper ca la inceputul lui 2012 sa apara!

Asa s-a procedat si cu Octavia 1 , i s-a aplicat ultimul face-lift la Tour.

Modificat de ovidius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu, din ce-am inteles din Autobild, felicia va aparea in 2012 si cred ca va inlocui Tour, apoi cu Octavia si Superb este cam amestecata treaba...

Felicia daca va arata cum o prezinta Autobild, ar fi ssuuuperrrrr :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am gasit pe autobild poza cu feicia 2012... pune si tu un link te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imaginea e de mult de pe alte siteuri si au copiato si ei acolo.E imagine pe calculator,nu cred ca va arata asa.

Legat de octavia III e f putin posibil sa apare la geneva 2012 din ce am inteles se va lansa la paris 2012 si va ajunge in showroom in 2013.

Crisi a mai aparut ceva nou despre octavia tour?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic nou sub soare..exact ce am mai zis, Noul Tour va fi o masina care va fi aproximativ 1 an pe piata pana la aparitia unui alt model, va avea doar 1,4si 1,6, preturile de la Octavia Tour de acum. In rest, deocamdata nu preturi, nu dotari, nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu pun un diesel pe noua Octavia Tour? Parca n-as crede! Suntem tara lui TDI, oameni buni! Oare sunt inconstienti sau nu vor sa omoare vanzarile noii Octavii FL...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se va face o varianta de echipare mai saraca pentru Noua Octavia 1,6TDI ( un fel de Octavia Flash de acum ) cu preturi in jurul a 15.000-15.500 EURO . Asta se doreste momentan!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Au aparat pe skoda.ro 1.4 mpi 9 mi cip si 1.6 10 mi cip.Dar vad ca nu vine cu aer conditionat si nici optional nu este.

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are aer conditionat standard, in schimb nu se poate pune climatronic la ea! O sa atasez maine lista de preturi cu tot cu dotari..adica luni! Vineri au aparut detaliile despre Noua Octavia Tour! :)

Modificat de crystyann
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se va baga si varianta diesel?

Sti candva se va lansa octavia III.Plus din ce am aflat in septembrie 2011 apare noua felicia si din octombrie in romania.

Scuze de offtopic

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta diesel nu exista pt pietele UE!

Octavia 3 am inteles ca va iesi undeva in 2012, dar momentan nu exista o data fixa . Despre Felicia, nimic oficial ; in schimb va aparea sigur un model de mici dimensiuni, bazat de VW UP!

Am atasat lista de preturi pentru Noua Octavia Tour, cu preturi, dotari standard si optionale!

Noua SkodaOctavia Tour 10.12.2010.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva aici

http://www.auto.cz/skoda-felicia-octavia-aentry-53328

O fi noua octavia III sau felicia?

LE:Din ce m-am uitat pe poze seamana mai mult ca octavia.Din ce se vede pe laterala in spate seamana la fel cu Fl.

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Viitoare skoda felicia

http://www.autorevue.cz/skoda-felicia-2013-felda-se-vrati-octavii-tour-bude-konec-ilustrace

Aici scrie ca in 2013 se lanseaza.Din ce am aflat la sfarsitul lui 2011.Daca va fii de dimensiuni ca OT inseamna ca pretul o sa fie destul de mare fiind si un model nou care se va canabaliza cu O3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fata mi se pare superba, dar spatele prezentat la combi.....urat rau... La berlina inca nu-l vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pretul si dotarile pentru Octavia Tour sunt cam la fel cu Octavia FL ( Flash ).

Octavia FL Flash de 1.4 12491

Octavia Tour de 1.6 12560...

Probabil ca multi vor opta pentru varianta FL cu motor de 1.4 din motive de taxe ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci...a fost vazuta Octavia Tour II in show-room-uri?

Ceva noutati despre un diesel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da a aparut de mult in showroom.Motor diesel nu se va lansa deoarece in toamna apare noua felicia.

Uitate mai sus ce zice cristyan.Daca baga motor diesel(2.0 TDI 110CP) ajunge pe la 15 mi.

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit acest mesaj de la autogrup eu intreband de octavia III:

Buna ziua,

Ian-Febr 2011: apare inlocuitorul Octaviei Tour (cel provizoriu) - Romania

Sept 2011: apare inlocuitorul Octaviei Tour (model de sine statator) - International, deci cat de repede si in Romania (probabil Oct 2011)

Acestea sunt informatiile pe care le avem deocamdata. Sper sa va fie de folos.

O zi minunata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Slabe sanse sa apara atat de repede un nou model...eu stiam de noutati despre un nou model low-cost undeva pe la inceputul lui 2012! Dar poate stie autogrup-ul mai bine! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noua felicia e de fapt vechea octavie din 96'... :lol: :lol: :lol:

Modificat de recxd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina asta nu are moarte nici la propriu nici la figurat :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!