Jump to content

Noua Skoda Felicia


 Share

Postare recomandată

post-12831-1281950666_thumb.jpg

"La Salonul Auto de la Moscova, producătorul ceh de automobile va lansa un nou model care se va numi Felicia, după ce a renunţat la producţia acestui tip de model

Modificat de rempha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crystyann

    33

  • Bogdan VW

    19

  • cristibg

    13

  • laur_vd

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-12831-1281950666_thumb.jpg

"La Salonul Auto de la Moscova, producătorul ceh de automobile va lansa un nou model care se va numi Felicia, după ce a renunţat la producţia acestui tip de model

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba in primul rind de avans tehnologic. Alta caroserie, alta clasa de protectie la lovituri fata de caroseria octaviei 1...galvanizare, dimensiuni decente...etc

Iar noul Polo berlina e f reusit !

O sa fie un autoturism bun familist de calitate superioara daciei iar daca in gama de motorizari intra si 1,2 TSI, 1,5 CR atunci va avea sanse...altfel va fi aceasi lada de gunoi a VW...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

destul de okeiutza scoka. cam grasutza la fund. in rest fabia cu portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o informatie falsa...nu va fi prezentata nicio Skoda Felicia! Se va merge pe modele deja existente pentru prezentare... Stiu din surse foarte bine informate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vei vedea ca sunt zvonuri nefondate..Inclusiv pe site-ul www.skoda-auto.ro este prezentata "flota" cu care merg la Moscova si nu apare niciun model nou! Oricum modelul este facut strict pe calculator de un pasionat si este un mix de Octavia cu Fabia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma se va lansa sau nu?Salonul parca incepe pe 30 august.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu s elanseaza nimic de genul...Va aparea in schimb Octavia 2, cea cu farurile drepte, peste aproximativ 3 luni, intr-o echipare mai saracacioasa si cu preturi mai mici decat Noua Octavia!

Barcea: scuze, asa este .. .com! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar macar stiti cand se va lansa macar la paris sau frankfurt sau acea octavia cu faruri drepte si dotari mai sarace va fi noua felicia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar macar stiti cand se va lansa macar la paris sau frankfurt sau acea octavia cu faruri drepte si dotari mai sarace va fi noua felicia?

Liste de pret si detalii oficiale vor aparea in decembrie... Am inteles ca modelul se va numi tot Tour ( pt a duce traditia mai departe ) si va avea motorizarii MPI ( 1,4 si "mereu tanarul " 1,6MPI ) , niste TSI si 1,6TDI . Si va arata exact ca Octavia ante-facelift!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu s elanseaza nimic de genul...Va aparea in schimb Octavia 2, cea cu farurile drepte, peste aproximativ 3 luni, intr-o echipare mai saracacioasa si cu preturi mai mici decat Noua Octavia!

Barcea: scuze, asa este .. .com! :)

Vreun link care sa sustina cele afirmate de tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru moment trebuie sa ma crezi pe cuvant.... Pentru un plus de credibilitate trebuie sa iti marturisesc ca lucrez de mai bine de 4 ani in vanzari Skoda si sunt direct interesat de ceea ce o sa apara ! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru moment trebuie sa ma crezi pe cuvant.... Pentru un plus de credibilitate trebuie sa iti marturisesc ca lucrez de mai bine de 4 ani in vanzari Skoda si sunt direct interesat de ceea ce o sa apara ! :wub:

La noi in Ro. cand va aparea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi in Ro. cand va aparea?

Liste de preturi, dotari si motorizari prin luna decembrie.... Momentan nu se mai poate comanda Octavia Tour actuala ( au ramas doar niste masini prin stoc si vineri a fost ultima zi cand importatorul a permis comenzi noi) si le trebuie 2-3 luni sa puna in ordine detaliile. Si eu astept cu interes , mai ales ca am inteles ca va fi pozitionat acest automobil ca si pret undeva de la 10.000 de EURO in sus .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca apare modelul asta de Octavia, la preturi corecte, va avea mare succes, eu personal apreciez O2 ante-face-lift, am condus O2 1.9 TDI in 2008-2009 vreo 70000 km. (de la 0) si am ramas impresionat placut, Renault a scos Fluence dar cred ca e sub O2 ante-face-lift.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca apare modelul asta de Octavia, la preturi corecte, va avea mare succes, eu personal apreciez O2 ante-face-lift, am condus O2 1.9 TDI in 2008-2009 vreo 70000 km. (de la 0) si am ramas impresionat placut, Renault a scos Fluence dar cred ca e sub O2 ante-face-lift.

Sigur apare....este 100% sigur! Doar ca momentan nu se stie pretul.... Ei au incercat acum 2-3 ani sa faca o noua masina low-cost dar criza i-a dat peste cap..Asa ca au mers pe o solutie deja existenta, insa cu costuri de productie mai mici si multe piese care vor fi impartite cu O2 facelift... Acum vreau sa vad dotarea de baza ce va contine, asta este important....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei, inainte de aparitia unui nou model de automobil, mai apare in presa o informatie, o poza, o chestie, acum nimic..... si totusi pana la sfarsitul anului o sa avem toate informatiile... probabil va fi o surpriza totala!!! :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei, inainte de aparitia unui nou model de automobil, mai apare in presa o informatie, o poza, o chestie, acum nimic..... si totusi pana la sfarsitul anului o sa avem toate informatiile... probabil va fi o surpriza totala!!! :wacko:

Modelul este stabilit 100% - Octavia ante-facelift! Inca nu se cunosc preturile si inca nu se stie Porsche Romania pentru ce dotare a optat pentru tara noastra ( dupa cum se stie fiecare tara isi personalizeaza lotul ).... Motorizarile sunt 80% cunoscute ( exact cum am zis mai sus 1,4MPI de baza, 1,6MPI, 1,2TSI - nu stiu daca si cel de 86CP, ca pe Golf, si 1,6TDI)...nu cred ca se va merge pe motoare mai mari deoarece se vrea ceva low-cost si atunci se va batea direct cu Noua Octavia facelift!

Ai vazut ca ti-am mentionat din start ca nu se va lansa nimic la Moscova...era doar o intoxicare! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica octavia ante-facelift? Asta inseamna octavia 2 inainte de facelift. Eu nu inteleg si cred ca nici altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu. In acest moment se vinde Octavia 2 cu face-lift, modelul cu fafurile rotunjite si alungite. Inainte de face-lift s-a vandut Octavia 2, in paralel cu Octavia Tour (cea veche, practic primul model de Octavia, aparut prin 1996).

Tandemul Octavia 2 - Octavia Tour din anii trecuti va fi inlocuit (din cate inteleg eu de la Crystyann) cu Octavia 2 cu face-lift - Octavia 2 (modelul vechi, sau ante-face-lift).

Adica actuala Octavia Tour devine istorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact..in 2004 s-a lansat Octavia ( cea cu farurile drepte) si care s-a vandut paralel cu Octavia Tour.. Acum aproximativ 2 ani Octavia a trecut printr-un facelift , a fost modificata partea frontala ( noi faruri rotunjite, putin la interior, putin in spate, dar platforma si caroiseria au ramas la fel). Acum a iesit si Tour-ul lansat in 1996 din fabricatie, iarca inlocuitor va aparea Octavia scoasa in 2004, ce acare a primit faceliftul....O sa atatsez si niste poze!

http://new.skoda-auto.com/COM/model/newoct.../look.aspx?ff=0 Octavia face-lift! ( se produce in acest moment)

http://new.skoda-auto.com/COM/model/olders...es/Octavia.aspx Octavia fara facelift ( iesita din fabricatie dar o sa apara iar prin decembrie)

http://new.skoda-auto.com/com/model/tour/l...Pages/Look.aspx Octavia Tour ( iesita din fabricatie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumleft: Mda........... stiam ca tour-ul iese din fabricatie.

O2 cu facelift se produce in continuare, iar ca urmas al lui Tour va fi O2 inainte de facelift!!!!!!!!!!!!!

Ce mai e si ciudatenia asta de decizie?!!!!! Credeam ca va fi un urmas complet nou.

Sa revenim... si daca va fi O2 inainte de facelift, ce fac mai dau de pe ea echipamente, materiale mai ieftine, mai proaste, chiar nu inteleg pe bune decizia producatorului...pentru ca preturile la O2 inainte si dupa facelift erau egale. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumleft: Mda........... stiam ca tour-ul iese din fabricatie.

O2 cu facelift se produce in continuare, iar ca urmas al lui Tour va fi O2 inainte de facelift!!!!!!!!!!!!!

Ce mai e si ciudatenia asta de decizie?!!!!! Credeam ca va fi un urmas complet nou.

Sa revenim... si daca va fi O2 inainte de facelift, ce fac mai dau de pe ea echipamente, materiale mai ieftine, mai proaste, chiar nu inteleg pe bune decizia producatorului...pentru ca preturile la O2 inainte si dupa facelift erau egale. :lol:

Nu stiu, vom vedea in decembrie...oricum difernta de pret fata de Octavia actuala va fi undeva la 2.000 euro, sa nu se canibalizeze una pe alta. Presupun ca va avea mai putine dotari standard si materiale putin mai slab calitativ...Dar nu ma pronunt pana nu o vad in "table si plastice"..

Ei prin 2007 discutam de un model nou, insa criza asta auto i-a facut sa renunte la idee deoarece costurile de proiectare erau destul de mari ..si as aca pentru moment invie un model cu real succes si fara mari costuri de a fi pus in fabricatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!