Jump to content

DRL (Daytime Running Lights)


ALEKS
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Are cineva DRL din fabrica pe Passat B4? Am vazut niste diagrame electrice cum s-ar putea activa dar nu le-am studiat cum trebuie sa-mi dau seama despre ce-i vorba exact.

Deci, cum functioneaza DRL-ul? Eu ma gandesc la faptul ca faza lunga sta aprinsa in mod dimming atata timp cat ai contactul pus. Cum se realizeaza acest lucru? Sau, daca e in alt mod, va rog sa-mi dati ceva idei.

Multumesc,

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a existat o mica discutie tot pe forum despre DRL Drl si politia si ca o mica concluzie s-a ajuns la

DRL pe scurta vine activat din fabrica? DA, deci e legal

DRL pe suplimentare vine activat din fabrica? DA, deci e legal.

DRL pe proiectoare vine activat din fabrica? NU, deci ilegal

imi poti trimite si mie cam ce documentatii ai gasit sa pun o intrebare la electrician sa vedem daca se poate face desi nu cred ca la masinile din 95 - 96 era prevazut asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tianu,

Am documentatia originala a masinii in care spune cum se activeaza DRL pentru varianta pentru Canada.

Iti atasez schemele electrice din documentatie. Cred ca e destul de stufos de conectat dar mi-ar placea sa incercam, poate facem ceva.

Nu stiu totusi daca DRL se activeaza pe faza scurta sau pe faza lunga la B4. Am impresia ca e vorba de faza lunga care sta "dimmed" pana cuplezi faza lunga complet sau pana aprinzi faza scurta. Nu cred ca e vorba de faptul ca se aprinde faza scurta odata cu contactul fiindca schemele is destul de stufoase ca sa faca un lucru atat de simplu...

Sper ca asta-i tot... mai am scheme dar nu se refera la "front lights".

2z4a7fo.png

6hql2c.png

206kcvr.png

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un rezistor de putere mare, de vreo 60 wati, in serie cu becurile de faza lunga. Nu se "activeaza" nimic, se monteaza hardware.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!