Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

de ce vrei bara stock ?? cea de la anorganix e mult mai frumoasa. farurile sa zicem ca ar fi chestie de gust , nu toata lumea le agreaza, dar bara....comparata cu cea stock, e mult peste

Link către comentariu

@TIGANU sincer farurile nu au nici treaba cu cea ce urmaresc eu un oem look asa ca am ales fac niste faruri coustom :) Acum se lucreaza la ele... si te asigur ca o sa fie altceva... pana acum nu am mai vazut facute...

@Rudi bineinteles ca stalpii o sa fie negrii si o sa fie vopsiti nu folie :blink:

Vreau bara stock pentru ca nu am o bara spate tuning... + ca si barile stock o sa le modific si asa impreuna au aceias linie...

Intre timp mi-au ajuns si:

grila fata fara emblema

pleoapa luneta

eleron tip m

Poze noi...

dsc07192en.th.jpg dsc07193w.th.jpg dsc07194.th.jpg dsc07196n.th.jpg

dsc07197y.th.jpg dsc07198w.th.jpg dsc07222d.th.jpg dsc07223.th.jpg dsc07224j.th.jpg dsc07225x.th.jpg dsc07226g.th.jpg dsc07227.th.jpg dsc07228c.th.jpg dsc07229.th.jpg dsc07230z.th.jpg

dsc07231m.th.jpg dsc07232k.th.jpg dsc07233.th.jpg dsc07234n.th.jpg

dsc07235k.th.jpg dsc07236.th.jpg dsc07237n.th.jpg

Modificat de TIR
Link către comentariu

Eleronul este de la CSR sau cea de genul? Am vazut si eu modelul acesta insa am zis ca cel de la rieger este mai in liniile masinii dar este si mai scump. Cred ca astept sa vad cum vine la tine si ma hotarasc. Bafta in continuare si spor la treaba :)

Link către comentariu

Am avut pe Bora de la Rieger si era ok... sincer l-am preferat pe acesta de la csr... pt ca am mai adus unui prieten si imi place cum da la el pe masina.

Link către comentariu

Daca zici ca e mai ok avand in vedere ca ai avut si rieger te cred :blink:. Multumesc pentru parere :)

Link către comentariu

deja atrage multe priviri pe forum :)

multa bafta in derularea proiectului si sa o termini inainte de ziua Z

imi pare rau ca nu pot ajunge la expozitie , dar sigur o sa o vad si live , pana atunci HAI CU FINALIZAREA !!!!

Link către comentariu
costyserbanescu

felicitari pt proiect :) urmaresc acest proiect de la inceput si vad ca s-au facut mari progrese ;) . abia astept sa vad proiectul finalizat si cred k sti tu astepti cu nerabdare ziua in care o sa dai prima tura cu ea :Driver: . felicitari inca o data

Link către comentariu

Cat am asteptat sa vad poze mai recente cu masinuta. Multa bafta in continuare cu proiectul. Voiam sa te intreb daca vei da jos motorul ca sa o vopsesti si pe interior, sau o lasi asa? Cu cei de la Buzau ai vorbit pentru geamurile din spate? Te pot ajuta?

Link către comentariu

multumesc de urari... e timp destul pentru ca evenimentul s-a anulat putin... asa ca nu ma grabesc.

@micnea da o sa dau si motorul jos pentru ca vreau sa il mai verific si pe el putin ;) oricum tot ce am cumparat consumabile le-am luat noi noute.

Maine o sa ii sun pe cei de la Buzau pentru ca nu am avut pana acum timp.

Link către comentariu

foarte tare proiectu'

foarte tare si echipa de meseriasi care s-au bagat la asa ceva

cred ca si ei sunt curiosi sa-si incerce experienta pe un astfel de proiect si sa-si mareasca portofoliul de lucrari

P.S. - sper din toata inima sa nu obtii si niste "greierasi" dupa ce ansamblezi toate aceste sute de componente

Link către comentariu

Mai vin cu ceva noutati...

Plafoniera W8 care o sa primeasca si leduri... si stopurile facute GLI style... si mai inchise putin la culoare cum le am si pe cele de la fiat-ul 500

dsc07241ac.th.jpg dsc07238h.th.jpg dsc07239w.th.jpg dsc07240u.th.jpg

Link către comentariu

Sa nu ii pui tu stopuri led OEM look? Le mai si vinzi :) Eu zic ca erau foarte potrivite

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Da circoloco dar sunt pazite alea... Cu timpul o sa pun si o sa fac mai multe dar momentan vreau sa mearga pe strada si sa am caroserie facuta perfect asta ma intereseaza pe mine... restul la interior, dotari si alte lucruri sunt detalii...

Daca o fac din prima cu tot ce trebuie ce am rezolvat... trebuie sa inchid topicul in maxim 2 saptamani ca am terminat :)

Link către comentariu

Am vorbit azi cu un prieten cu o Bora Variant. Poate face un schimb de bari cu tine. :)

Link către comentariu

Apropo ce culoare ai hotarat sa faci masina?

Asteptam poze cu ea inainte sa intre la vopsit sa vedem cum arata din lateral.

La fel aceeasi intrebare si referitoare la jante, ai hotarat ce jante ii pui, ce dimensiune?

Bafta in continuare cu proiectul si asteptam rezultatele finale.

Modificat de Auras
Link către comentariu

Mi-ai dat o veste ff buna... hai sa iti mai dau si e una... si bandoul de pe usa stanga e tot lucios si vopsit o sa le demontez si ti le trimit cumva... ca nu am avut azi timp deloc.

Link către comentariu

Daca ai fondurile necesare n-are rost sa o lalai, cel putin eu nu as vedea rostul :). O data ce o asamblezi raman toate la locul lor ca si iesita din fabrica. Asa saptamanal trebuie surbuarit cate ceva. Mie cel putin imi place treaba cu surubaritul dar daca as avea toti banii o data as folosi o singura data "o surubelnita mai mare" si asta a fost ;). La capitolul caroserie cred ca e cea mai importanta. Nu putine masini lasa 4 urme de roti pe strada (am dat doar un exemplu)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@auras am mai spus de cateva ori ce culoare o sa fie... Alba o sa o fac... ca si fiat-ul 500 legat de jante inca nu am gasit ceea ce vreau si astept dar probabil o sa fie 17

@Circoloco chiar crezi ca la mine este un sac de bani fara fund ?:)) Am si eu un buget pe care deja l-am depasit cam cu mult o sa fac tot ce e necesar pt exterior dupa aceea interiorul mai poate astepta... Eu nu va inteleg cu mersul drept pe strada crezi ca o imi fuga spatele inainte fetei ) sau cum... crezi ca ii pune puntea in alt loc de cel care trebuie ?

Modificat de TIR
Link către comentariu

Mai inteles gresit. Ma refeream la faptul ca sunt masini pocnite de la jumatate in spate si se sudeaza din nou sasiul etc dar nu este aliniat cum trebuie. Aceleasi lucru s-ar putea intampla si la tine dar... cu meseriasi priceputi si atenti nu are cum sa iasa prost. Am scris si in paranteza ca este doar un exemplu care sa te faca sa te preocupi mai ales de caroserie, cum este sudata, aliniata etc. ca sa nu se intample lafel ca mai sus. Nu am dat de cat un exemplu care sa arate de ce este importanta caroseria. Legat de bani am inteles eu gresit, cum ca nu vrei sa termini tot proiectul (adica cap-coada si cu modificari) in 2 saptamani si tocmai de aceea nu vedeam rostul tragerii de timp (doar am inteles eu gresit se pare :D). Spor la treaba :icon_thumright:

PS: La jante arunca o privire la Daytona Race de la Rial sau Santa Monica care sunt BBS si pe 17 cum vrei si mai ieftine de cat rial-urile noi SI OEM :D

post-16307-1283441764_thumb.jpg

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Eu de ce crezi ca spun in contiuu ca vreau sa iasa bine caroseriea ca aia ma preocupa nu detalile estetice.

Mi-ai citit gandurile legat de jante... as vrea pe cele Santa Monica... dar nu am gasit pe nicaieri... da nici rialurile nu sunt rele as vrea totusi niste BBS-uri mai bine mai strang bani si imi iau BBS-uri RS

Link către comentariu

BBS RS este alta clasa :icon_thumright:. Daca gasesti 2 seturi anunta-ma si pe mine :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!