Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

promit ca maine o sa vin cu poze... ma duc de 2 3 ori pe zi la masina... si mi se pare ca nu sunt progrese prea multe si de aia nu imi vine sa fac poze... dar maine o sa fac promit :(

Link către comentariu

Las-o asa si te apropii de modelul Arlequin :). Spor in continuare si daca tot ai desfacut farurile fa polish la geamuri cu xerapol si pe interior :icon_thumright:

Link către comentariu

farurile sunt in lucru :icon_thumright: nu e totul final cred ca abia luni o sa fie finalizate 100% sa zic ca pot fi puse pe masina... revin mai pe seara cu poze noi :)

Link către comentariu

Ce ma oftic ca am fost astazi la Valcea si nu m-am gandit sa-ti dau un telefon sa bem si noi o cafea..poate imi aratai si Coupe'ul :icon_thumright: Bafta multa!

Link către comentariu

in poza cu numarul 9 se vede cel mai bine rezultatul. Am vazut ca ii place tatalui, deci esti salvat :icon_thumright:

spor la treaba!

Link către comentariu

INCREDIBIL ce faci cu ea ... m-ai lasat mut ... serios ... Iti doresc ca tot ce ti`ai planuit sa si realizezi ... Keep going :D ....

Link către comentariu

Tatal meu e mai nerabdator ca mine sa se plimbe cu ea :mellow:... Nu am probleme, el a sustinut de la inceput proiectul si plus de asta mi-a si vandut masina mie... Ca daca nu era el nu cred ca ma apucam de ea, ai mei vroiau sa o lasam lovita si sa luam altceva(bine acum m-am facut eu dator la mama cu o masina), dar cum ma stie el nebun cu masinile a zis ca daca am banii sa ii dau drumu + ca el mi-a gasit spatele de bora la un prieten de al lui...

Deci merita o bere pentru cea ce vedeti...

dsc07257.th.jpg dsc07258.th.jpg dsc07259g.th.jpg dsc07260n.th.jpg dsc07261y.th.jpg dsc07262d.th.jpg dsc07263z.th.jpg dsc07264i.th.jpg dsc07265.th.jpg dsc07266z.th.jpg dsc07267n.th.jpg dsc07268r.th.jpg dsc07269d.th.jpg dsc07270j.th.jpg dsc07271d.th.jpg dsc07272bw.th.jpg dsc07273.th.jpg dsc07274dj.th.jpg dsc07275w.th.jpg dsc07276b.th.jpg dsc07277x.th.jpg dsc07278p.th.jpg dsc07279r.th.jpg dsc07280i.th.jpg dsc07281x.th.jpg dsc07282m.th.jpg

Link către comentariu

Zi-mi te rog cum ai scos capacul din pozitia proiectorului ca de un an am si eu un set de semnalizari si nu m-am apucat. Recent cand am desfacut un far care mi-a facut probleme am vazut ca este etans capacelul si m-am gadit ca doar prin decupare iese. La tine vad ca e neted si ma gandesc ca merge scos ...dar cum ?:D Lupele sunt de pe theretrofit?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

operatiunea a facut-o un prieten de al meu... ca nu am avut timp sa ma uit... o sa il intreb

Link către comentariu

Ok..sa nu ma uiti :D Nu mi-ai zis de lupe. Imi plac ca sunt mai mari de cat ale mele (cel putin carcasa) si astupa mai bine oglinda in farul de bora care este destul de mare. Au iesit bine dar parca as fi facut si oglinda neagra, ar fi fost mai agresiva si aici nu sunt subiectiv. Succes in continuare

Link către comentariu

problema e ca lupele nu au loc in far :D) sunt mult prea mari asa ca o sa iau unele ca ale tale...

Link către comentariu

:D m-ai linistit, raman la astea.

Edit: am uitat sa iti spun ca inainte de a pune geamul, sa te asiguri ca oglinda e prinsa bine in suportii de reglaj manual (sunt niste garnituri de silicon/cauciuc) pentru ca lupa e ceva mai grea decat un bec si sa nu te trezesti ca iti cade oglinda. Mi s-a intamplat mie si a trebuit sa fac munca dubla

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Mai am un prieten de isi face si el masina tot acuma tot o bora.. si el le-a pilit... dar nu vreau totusi sa risc asa ca le-am schimbat ;) plus ca nu vreau sa fie ca a lui ... el a facut tot farurul negru :D

Link către comentariu

Proiectul asta merita ceva mai bun la capitolul lupe....parerea mea :icon_thumright:

G3 sunt destul de limitate la capitolul intensitate, latime si cutoff:

http://img683.imageshack.us/gal.php?g=minih1.jpg

Mini H1/ mini D2S le bat de departe si au si adancime de montaj mai mica.

Ca sa le poti monta ar trebui sa ai gauri de montaj pe lupa, dar cred ca G3 nu are asa ceva.

Daca le aveai, faceai o gaura cu un diametru mai mare pentru prindere. Uite un exemplu de proiector de Acura (unul din cele mai bune bixenon) in farul de Bora:

http://img340.imageshack.us/gal.php?g=bora5.jpg

Sper sa te ajute/inspire.

Multa bafta cu proiectul.

Link către comentariu

Kirkus sa stii ca montarea lupelor respective este destul de dificila. Aici ma refer mai ales la decupajul oglinzii pe care daca nu o faci din prima ...la revedere. La fel de importanta este si prinderea. Am un amic care a pus lupe de bmw seria 5 si le-a desfacut de multe ori pentru ca la prindere, era vb de inclinari de cateva grade care pe strada faceau diferenta. Asa ca de fiecare data cand le desfacea mai muta 2 mm in sus sau in jos altfel bateau aiurea. Eu zic ca cea mai simpla treaba este plug an play cum am si eu si tu si cum vrea si TIR sa puna.

PS: nu stiu de pe ce model de accura provin respectivele lupe, dar farurile de accord 2006 vreau sa spun ca bat perfect. Nu am mai vazut faruri care sa bata asa de bine la o masina de clasa medie. Bate de departe bi-xenonul adaptiv de pe Passat

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Este o solutie temporara... o sa pun farurile cu xenon original... cand o sa le gasesc pana atunci o sa fie numai bune astea. Si sa ma apuc acum sa caut nu stiu ce lupe... mai bine lipsa merg cu haolgen :icon_thumright:

Link către comentariu

@Circoloco, stiu ca e mai greu montajul, insa sunt solutii si pentru asa ceva.

Farul de golf iv/bora nu este generos pentru lupe, asa ca decuparea devine cam singura solutie.

Revenind on topic...de-abia astept sa vad caroseria vopsita.

Link către comentariu
costyserbanescu

foarte mari progrese TIR felicitari :D de abia astept sa vad masina finalizata :)) spor la treaba in continuare si mult succes

Link către comentariu

Da, azi s-au mai facut ceva progrese... o sa revin mai pe seara cu poze !!!

IN CONTIUNARE CAUT BARA FATA ORIGINALA DE VW BORA... CARE E INTERESAT SA NE COMBINAM CUMVA :)

Link către comentariu

si ca de fiecare data ne mai amani cu pozele

cred ca majoritatea intra pe topicul asta de cel putin 10 ori pe zi si tu ne tii continuu in suspans

crud...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!