Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

E prima data cand aud d bora facuta coupe si mai ales in Romania lol.

Este cel mai tare proiect care l-am vazut.

Iti doresc multa bafta la proiect, sunt sigur ca o sa iasa dementiala.

Link către comentariu

vopseste-o cu un Alb Polar 201A !

fratele meu are Alfa Romeo nuanta Alb Polar si este superr misto nuanta asta

poate ai si tu la acel Fiat

are o usoara tenta de galben si nu spre albastru cum au Logan-urile

din cate am inteles aceasta nuanta contine foarte foarte putin verde, putin negru, putin galben si normal ,,,restul 97-98% alb

este tenta aia de alb a masinilor de lux ..

post-68319-1283459641_thumb.jpg

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu

Daca te uiti putin mai sus o sa vezi ca am pus niste link-uri cu 500-ele si sa stii ca cred ca asta e culoarea lui... pentru ca are o tenta de galben... diferenta se observa intre ea si culoarea jantelor OZ... ca e mai galben... Si daca Alfa e in aceeias familie clar fiat-ul are la fel.

Link către comentariu

Daca tot o vopsesti alb, ai putea sa o vopsesti alb xiralic cum am vopsit-o eu pe a mea.. daca iti place nuanta bineinteles. O masina unica ca asta ar merita o culoare mai speciala un pic (nu ca m-as lauda cu culoarea mea sau ceva de genu). :blink:

Modificat de micnea
Link către comentariu

hai cu niste poze mai recente ca mor de curiozitate, sau macar un teaser ceva... iti place sa ne dai putin cate putin :))

Link către comentariu

Nu am nici eu destul timp sa fiu mereu pe langa masina dar daca in ultimele 2 zile nu au binevoit sa faca nimic... azi ma apuc de modificat farurile :)

Link către comentariu

Ar trebuie sa vopsesti masina ALB13!!!!!!! :D

Sa fii atent ce faci la faruri. Suntem cu ochii pe tine! Nu acceptam nimic urat! :P :icon_thumright: :nono:

Link către comentariu

Felicitari pentru proiect, domnu'!

Sper sa am ocazia (ca si multi altii probabil) sa o vad si pe viu cand va fi gata, fiindca cu siguranta va fi ceva inedit . Multa bafta in continuare!

ps: si putin "off-the-project" (ca nu ar mai fi oem si oricum destul de dificil de realizat probabil) la cum va arata cred ca i s-ar potrivi si o tractiune spate :P

Link către comentariu

Multumesc de urari :P

RoSonic te iau de mana cu un prieten de are evo :P ca si el tot tractiune spate mi-a zis sa ii fac dar e timp destul...

Link către comentariu

Azi mi-au mai venit ceva piese care imi sunt necesare la faruri :lol: luni ma apuc de treaba total si cred ca marti cel tarziu sunt gata :))

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Dupa cum se vede si din ce citesc a evoluat bine proiectul, maxim sa fie :D !

In legatura cu stopurile gen GLI: foarte bine ca ai "infumurat" partile albe de pe stop, toate Bora/Jetta Mk4 care aveau stopuri GLI cum ies din fabrica imi dadeau impresia, prin partile albe, ca "eu ce caut pe masina asta?" ... Dupa parerea mea aratau dislocate pe masina, dar fumurii sunt super sau clasice, euro style stock adica.

Spor la Treaba. :)

Link către comentariu

Astazi am vazut masina pusa pe roti :( si imi place ce vad... de maine se apuca de thinichigerie totala :D ca sa spun asa. o sa revin maine cu poze.

Link către comentariu

am vazut si eu masina azi...stati linistiti ca o sa iasa bine, e pe maini bune...

la cum il stiu pe vopsitor si pe TIR, o sa iasa perfect :ceuameni:

abia astept sa o vad la intalniri pe bulevard cu parasolaru pus :banghead:

Link către comentariu

pai am facut rost de tot ce aveam nevoie... mai am nevoie de bara fata originala... cu care as face schimb cu cea de tuning.

Link către comentariu

pozeeeeeeeeeeeeeeeeeee (macar in stadiul in care se afla in momentul asta masina)

Modificat de Sergiu.B.
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!