Jump to content

Upgrade CAN Gateway/Battery drain


adso
 Share

Postare recomandată

5N0035730D dar sunt destul de stricacioase. Nu recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
11 hours ago, alex.ovidiu05 said:

Inteleg. Multumesc! 

 

Inca nu sunt hotarat ce modul BT sa pun pe masina. Cred ca nu mai pun 5KO xxx xxx x. Am tot scotocit topicul de Passat B6 legat de BT si din ce am inteles mi ar trebuit un modul mai vechi, care suporta protocol DDP si stie de CAN, ca sa arate ceva pe Maxidot. Imi puteti recomanda va rog un modul BT care recunoaste CAN ul, compatibil RNS 310, si la care sa pot conecta fie un S10 5G sau un Iphone 12 mini? 

 

 

Dacă ai tel noi, cum sunt S22 Ultra,  S23 Ultra, cred ca și S24 Ultra, se pot conecta RSAP, deci merg cu modulul vechi, pt bordul rosul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex.ovidiu05

Inteleg, daca nu o sa rezum la o interfata Kufatec Fiscon. Ce parere ai despre ea? Am observat ca are multe functii plus E-MFA pentru clusterele cu protocol DDP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da  are multe funcții suplimentare, este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
alex.ovidiu05

Dupa o lunga cautare pe net, am gasit un retailer roman care vinde Kufatec Fiscon "LOW" la un pret extrabun. Am consultat manualul de utilizare si am doua intrebari:

 

-Modulul suporta RNS 310 (navigatia pe masina mea) cu Softul 0351 in sus, si navi u meu are 0235, am gasit un iso cu update ul, dar pe ce formate de disk uri trebuie sa l ard?

-Trebuie sa dau jos tot torpedoul ca sa trag microfonul in plafoniera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!