Jump to content

Dimensiuni rulmenti


charlie
 Share

Postare recomandată

Ar fi util un topic cu dimensiunile rulementzilor de la roti fatza/spate interior/exterior pt diversele tipuri de broashte si broscoi ....

In particular pe mine ma pasioneaza tare dimensiunile de type 2 dupa '68 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi util un topic cu dimensiunile rulementzilor de la roti fatza/spate interior/exterior pt diversele tipuri de broashte si broscoi ....

In particular pe mine ma pasioneaza tare dimensiunile de type 2 dupa '68 :banghead:

<{POST_SNAPBACK}>

Te duci frumusel la magazinul Koyo de la int. Prel. Dacia cu C. Grivitei si cauti in catalogul lor tot ce-ti trebuie, gasesti si toate dimensiunile astea functie de an de fabricatie si model. Am avut si eu nevoie acu 2 ani, n-am gasit pe net dimensiunile astea si nici in vreo carte asa ca, la pura plezneala , am mers acolo si am facut asta. Am ramas surprins ca aveau catalog VW (ptr. rulmenti,evident) si am vazut ca aveau ptr. orice an de fabricatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Te duci frumusel la magazinul Koyo de la int. Prel. Dacia cu C. Grivitei si cauti in catalogul lor tot ce-ti trebuie, gasesti si toate dimensiunile astea functie de an de fabricatie si model. Am avut si eu nevoie acu 2 ani, n-am gasit pe net dimensiunile astea si nici in vreo carte asa ca, la pura plezneala , am mers acolo si am facut asta. Am ramas surprins ca aveau catalog VW (ptr. rulmenti,evident) si am vazut ca aveau ptr. orice an de fabricatie

<{POST_SNAPBACK}>

Mai sunt 2 magazine unde se pot gasi, conform cu catalogul, rulmenti (romanesti sau nu) pentru VW Broscutza, gogosar, T4 etc... unul la intersectia Bd. Titulescu cu Banu Manta, celalalt pe Bd. Laminorului(intre Bucurestii Noi si Sos. Chitilei)

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te duci frumusel la magazinul Koyo de la int. Prel. Dacia cu C. Grivitei si cauti in catalogul lor tot ce-ti trebuie, gasesti si toate dimensiunile astea functie de an de fabricatie si model. Am avut si eu nevoie acu 2 ani, n-am gasit pe net dimensiunile astea si nici in vreo carte asa ca, la pura plezneala , am mers acolo si am facut asta. Am ramas surprins ca aveau catalog VW (ptr. rulmenti,evident) si am vazut ca aveau ptr. orice an de fabricatie

<{POST_SNAPBACK}>

tot acolo am fost si eu si tot la plezneala ( cu indrumarea lui RaduI normal :P )

e o tanti tare draguta si te va ajuta cu siguranta :P

si intr-adevar totul e pe cataloage , dupa an de fabricatie , model , bla , bla , bla :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!