Jump to content

Probleme audi A6 1995


buyuc1
 Share

Postare recomandată

Buna seara! E pentru prima data cand postez pe acest forum si va aduc numai vesti proaste! Sa incepem cu inceputul, contul acesta era al tatalui meu, care din pacate a decedat anul trecut in urma unui accident stupid si daorita spitalelor din "minunata noastra tara" ( sa mori de la o luxatie la picior mi se pare strigator la cer) si m-am gandit sa folosesc in continuare acest cont ... acum sa trecem peste asta poate ma puteti ajuta !

Asta seara din pacate am reusit sa lovesc masina intrand cu ea intr-un stalp dintr-o prostie, brusc am ramas fara frane si nu imi explic de ce...

Este afectata toata partea stanga fata si lonjeronul stanga indoit, o sa atasez si cateva poze le final.. marea mea nedumerire este : de ce a ramas cutia de viteze blocata in viteza a 4 a dupa accident? pur si simplu nu ii pot face nimic si se misca ca si cum ar fi pe liber, poate imi puteti spune voi care ar fi problema

As vrea sa repar aceasta masina mai ales ca pentru mine are si valoare sentimentala, si v-as ruga daca imi puteti spune de unde pot cumpa piese, eventual SH, daca cineva dezmembreaza o astfel de masina , daca nu , noi dar la mai putini bani , v-as fi recunoscator pentru lucrul asta.

Politistul mi-a scris in dovada de reparatie urmatoarele:

capota motor infundata ( ramane de vazut daca se poate indrepta), bara fata, grila fata, radiator spart, far stanga+ semnalizare, far dreapta dizlocat, parbriz spart si cam atat la prima vedere , o sa o duc maine la service si o sa va spun tot ce imi trebuie ...

Poate ma puteti ajuta cu ceva, v-as fi recunoscator, scuzati calitatea pozelor , o sa revin cu altele

Multumesc anticipat

http://img839.imageshack.us/img839/6808/image155.jpg

post-1499-1279589721_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hangyouridols

Singurul lucru ce pot sa-ti zic,e ca a ramas blocat in treapta a 4-a datorita sincroanelor stricate in momentul impactului;asa am patit si eu acum multi ani in urma cand am intrat intr-un stalp frontal cu 70km/h,eram in treapta a 5-a si nu putea fi decuplat,cand s-a desfacut cutia,s-a constatat bucuria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Nelu P?tra?cu
Politistul mi-a scris in dovada de reparatie urmatoarele:

capota motor infundata ( ramane de vazut daca se poate indrepta), bara fata, grila fata, radiator spart, far stanga+ semnalizare, far dreapta dizlocat, parbriz spart si cam atat la prima vedere , o sa o duc maine la service si o sa va spun tot ce imi trebuie ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,

Imi pare rau de doua ori, de tatal tau si de tine .... stupide amindoua.

Zi-mi in ce stadiu esti si zi-mi cu ce te pot ajuta.

Eu mai am masina, exact ca a ta, si mai am piese pentru ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!