Jump to content

Pompa de benzina


dangiurca
 Share

Postare recomandată

Salut.Ieri am ridicat in sfarsit masina de la Porsche Vest Bucuresti.Pretul total al reparatiilor:3905 ron, constand in 4 injectoare, demontat-montat injectoare, demontat-montat compresor, garnitura, plus 10 litri benzina.Masina se prezinta in conditii destul de bune.Momentan nici un raspuns din partea Porsche Romania referitoar la reclamatie, dar cei de la PBV1 mi-au transmis ca au primit de la Cardinal Motors Constanta o foaie de test, care atesta motorina prezenta in benzina mea.Niste mincinosi care incearca sa-si acopere incompetenta!!!!Sa speram ca de data asta au reusit sa rezolve problema, ca oricum de la bani mi-am cam luat gandul ca o sa-i vad inapoi vreodata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai decat o asa garantie la masina noua mai bine cumpar toata viata mea masini vag second din Germania cu 70.000-90.000 km la bord la doar jumatate din pretul de aici, ca stiu ca mai merg inca pe atat fara probleme si mai au in standard si o gramada de dotari care la noi sunt considerate optionale.

Doamne ajuta sa nu mai faca nici un fel de probleme, ca eu nu stiu ce as face sa cumpar o masina noua iar mecanicii sa se uite la ea in service ca la ozn, sa schimbe ce le trece prin cap pe banii mei si apoi iar la service cu probleme si tot asa.

Iti recomand sa fugi o data cu ea in Germania la o reprezentanta de acolo pentru revizie si nu cred ca vei mai avea astfel de probleme.

Din pacate suntem inca la ani lumina de acestia si ne trebuie nervi de otel si bani fara numar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare, nu mai are nimeni probleme cu pompa de apa? la mine la 9 luni de la inlocuire a inceput sa scartaie din nou. Problema e ca face tare doar cand e rece (pana la ajunga apa la 90 grade), si evident pana ajung la service nu se mai manifesta.. asa ca nu stiu ce sa-i mai fac sa se "manifeste" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Din pacate, au cam reaparut problemele la masina mea(sau asa am eu impresia).Ce se intampla:

-in special dimineata, cand motorul este rece(dar nu numai), acesta are un moment de intrerupere, care nu dureaza mai mult de o secunda - intrerupere care se manifesta prin scaderea brusca a turatie de la 700- 800 cat e valoarea normala pana la 300-400.

Am fost azi la service, am discutat cu domnul de acolo, si mi-a zis ca ar fi ceva normal totusi pentru motoarele pe benzina???!!!!Oricum, mi-am facut programare pentru vineri, sa mi se faca o diagnoza.

Mai pateste cineva asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Din ce am citit pe acest topic problema ta pare sa semene destul de mult cu cea pe care o am eu. Am postat si eu aici. Vad ca configuratiile noastre sunt identice.

Modificat de 10dennis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

si ce s-a mai intamplat cu masina. eu personal sunt foarte curios

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!