Jump to content

Martor eroare airbag aprins in bord - Airbag Fehler


BD
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

E de la airbag-ul din bord. Taie mufa si leaga firele pe direct. Folosesti termocontractibil sa asiguri legaturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, miine seara o sa le tai si pe urma mai vedem ce iese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

se pare ca am postat in aceelasi timp cu Iulian.....asa e, sa nu cositoresti, din ratiuni de siguranta......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor am taiat firele si le-am legat pe direct, nici o schimbare, aceiasi eroare

Astept parerile voastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca problema mai poate fi din mufa care intra direct in airbag, scoate-o de acolo si strabge usor pinii din mufa mama, mai strange lamela care face contact in interiorul pinului. sau da cu un spray de curatat contacte electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mufa care intra in airbag am eliminato

mufa care este prinsa sub airbag am eliminat-o, mai este vreo mufa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu ai cum sa elimini mufa care intra direct in airbag (pe lateralul cartusului)......intareste-i contactele, asa cum a zis Cristi. Am intalnit si eu problema asta la G4.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai este inca o mufa la intrare in airbag? eu am eliminat-o pe cea care este prinsa sub airbag, am demontat torpedoul si sub sirbag este acea mufa pe care am taiato

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da, cartusul mai are o mufa, pe lateral - care intra direct in el. Demonteaza airbag-ul si o sa o vezi.

Sfat - decupleaza borna de la baterie, inainte sa scoti airbag-ul. Chiar daca unii zic ca e suficient sa tai contactul....paza buna, trece primejdia rea...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, si cum ajung la aceasta mufa? Sper sa fie de acolo problema, am mai spus ca acum 2 saptamini am scanat masina si eroarea a fost stearsa iar a doua zi a aparut iar, acum cind sterg eroarea apare imediat.

am scos si bornele de la baterie inainte sa tai firele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor astept raspusurile voastre, cum se demonteaza airbagul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

poftim .....

post-30007-0-36514900-1304717012_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy, Florin va multumesc mult. Sa rezolvat, era de la mufa care intra in airbag. :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Acum merg linistit cu masina. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare lume!!!

Mi-a aparut si mie eroarea cu airbagu "Airbag Fehler" dupa ce am pus contactul fara siguranta care alimenteaza bordul.

De atunci nu mai dispare.E problema daca circul asa? Altceva a mai putut sa afecteze?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu iti afecteaza nimic, decat siguranta ta - deoarece, in caz de impact (Doamne fereste) nu se declanseaza airbagurile.

Nu dispare deoarece trebuie sa stergi eroarea, cu Vag-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu cu o problema, am un passat din 2004, m

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

1. verifica contactele de la mufa care intra in banda.

2. banda se repara, daca are ceva - oricum, o verifici cu aparatul de masura.

care e eroarea care iti apare pe airbag ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Claxonul functioneaza ?

Alte erori in afara de cea de airbag nu ai ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claxonul functioneaza fara probleme! nu are alte erori, masina o am de 4 ani si nu am patit nimic pana acum, eroarea este "airbag fehler"

un prieten mi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci posibil contacte imperfecte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vreau si eu un ajutor pentru eroarea de airbag. Am mufele anulate la ambele scaune,spira de volan schimbata si totusi eroare de airbag. Limita superioara depasita driver side airbag. Solutii pls!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia e eroare de la airbag-ul din scaunul soferului. Probabil ca mufa de sub scaun - nu ce-a din podea, care banuiesc ca ai eliminat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Driver side inseamna airbagul din volan, acolo contacte proaste sunt chiar in mufa de la airbag.

side driver side este airbagul din scaun,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai am mufe nici in podea nici sub scaune la ambele. Am taiat tot din cauza erorilor. Buba e ca la airbag-ul de la volan am acea rezistenta montata de un service naspa care nu mi-a schimbat calc. de airbag dupa un eveniment. Nu stiu daca nu cumva imi afecteaza ceva pe acolo daca renunt la mufa.Poate imi iau un airbag in ochi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate imi iau un airbag in ochi.

Nu ai ce sa iti iei, pentru ca nu ai airbag acolo, ai rezistenta, care ori e de val prea mare ari nu e lipita cum trebuie si nu face contact. Mufa din volan nu o poti anula, mufa de la airbag intra in spirala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!