Jump to content

(Geniala) Audi S4 B8


Vlad LUL

Postare recomandată

Salut,

Cu toate ca in numele meu apare Leon FR (apropo - cum fac sa-l schimb, la control panel nu pot schimba decat numele oficial nu si cel care apare)...

Recent am achizitionat o nou nouta S4 B8 pe care deja o iubesc.

Unica problema e ca am o groaza de intrebari legate de ea si nu pot posta thread-uri noi :icon_rambo:

Link către comentariu
  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad LUL

    26

  • Kostas

    19

  • xht20

    14

  • Michael_9N

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru nume probabil va trebui sa rogi un moderator si o sa ti-l schimbe.

Asteptam cat mai multe detalii despre masina si poze bineinteles. Felicitari pentru alegere si sa ai parte numai de bucurii alaturi de ea

Link către comentariu

Frumoasa si puternica masina ai...sa o stapanesti sanatos...asteptam poze

Link către comentariu

Te cred si eu ca deja o iubesti. Si eu sa am 50k sa dau pe o limuzina sport as alege noul S4. Asteptam poze...

E cumva rosu? :icon_rambo:

Link către comentariu

Hah... Nu e rosie, e neagra cu efect :icon_rambo:

Si cu piele rosie!

Nu m-am gandit sa-i fac poze... Dar o sa rezolv problema in curand.

Am si eu o nelamurire... Eu am cutie manuala si, cand stau pe loc, cu ambreajul apasat, daca apas acceleratia la maxim se tureaza pana la 4000 de ture si asteapta asa.

Va dati seama ca in momentul cand dau drumul la abreaj ma baga cu capul in tetiera si abia mai tin de volan :blah_:

E posibil sa aiba launch control pe cutie manuala? Eu auzisem ca exista numai pe auto...

Link către comentariu

Si asta e un fel de launch control sau ceva pentru a proteja masina :icon_rambo:

Oricum e bine si masina e superba :blah_: Sa o stapanesti sanatos si sa revii cu poze :D

Link către comentariu

Voi... oamenii cu masini de pe wvforum... Pe unde va intalniti?

Sunt eu si mai am si un prieten cu un Cupra... Si ne-ar interesa sa ne vedem sa mai discutam.

Link către comentariu

Sa o sa stapanesti sanatos. Daca vrei sa auzi motorul de la 7500 rpm scoti esp-ul apesi ambreajul si ai muzica la urechi :P

Link către comentariu

Felicitari! Sa o stapanesti sanatos. Te asteptam diseara la intalnire sa vedem si noi bestia :P

Link către comentariu

Pai vin... Dar unde vin?

Nu cred ca cunosc pe nimeni...

Link către comentariu

in parcarea aia mare din fata de la casa poporului. cum vii dinspre unirii in stanga de obicei. nu ai cum sa nu te descurci!

nu conteaza ca nu cunosti,sunt cativa smardoi care sar la bataie dar in rest sunt oameni ok.

:P

Link către comentariu

Pai momentan sunt inca entuziasmat, n-am planuri de modificare...

Dar sunt foarte receptibil la sfaturi si idei.

Mi-as pune initial o evacuare care sa sune putin mai fioros... Nu am gasit decat de la Militek, dar aia suna prea fioros :screwy:

Cum eu sunt plecat o groaza in deplasari prin tara, cred ca ar ajunge sa ma enerveze la un mom dat...

Link către comentariu

Pentru inceput ai putea opta pentru un soft REVO Stage 1 -> aprox. 400 cai. Legat de Milltek, daca iti iei varianta non-resonated, dar cu catalizator, ai sa vezi ca nu este deranjanta deloc. Este silentioasa cand mergi incet, iar cand o calci face teroare :screwy:

Link către comentariu

Apropo de REVO... Din cate imi aduceam aminte parerile erau impartite in privinta celor mai ok (raport calitate/performanta) tuning-uri pt motoarele VW... Unii ziceau de SKN, altii de REVO, unii de MTM.

Am auzit chiar ca daca faci upgrade-uri la ABT ramane garantia valabila...

Link către comentariu

Cu ABT pastrezi garantia,dar si pretul e enorm :blah: (pt Cupra e 2000e,nu vreau sa ma gandesc cat e pentru S4 :screwy: )

Incearca la ceilalti :D.

Oricum,nu se va lua nimeni de tine ca ai soft ;)

Frumoasa masina.Sa o stapanesti sanatos.

Modificat de Ciosmi
Link către comentariu

dintre toti 3 enumerati mai sus, REVO au cel mai bun raport calitate/pret. ABT iti ofera garantie, dar nu ai un castig de putere atat de mare si platesti enorm de multi bani, SKN cam la fel :screwy: Parerea mea...e posibil sa ma insel

Diseara daca vrei te dau o tura cu masina mea ca am soft REVO

Modificat de TEFF
Link către comentariu

De S4 vorbesti cu "ea" si pe Cupra prietenului tau o faci "un Cupra"...cine-i gay in amalgamul asta? :screwy:

Link către comentariu

Nu stiu de ce a iesit asa... Eu le consider pe toate ele pt ca sunt masini (o masina, doua masini, o cupra doua cupre, o s4 doua s4)

Hmmm, e cam fortat la S4 :screwy:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!