Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Recommended Posts

Audi Exhaust Tip - 8N0098911

Ai vreo idee daca se potrivesc pe un Passat B6 3.2?

Sau macar daca m-ai putea ajuta cu diametrul la tips-urile Audi si masor pe urma la Passat sa vad cam care ar fi diferenta...

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

nu gasesc tipsurile in ETKA

Link to comment
Share on other sites

Cica sunt pentru Audi B8 A4 Quattro V6 3.2L... si ma gandeam ca poate ar merge si la B6 4Motion 3.2L.

Dar daca nu le gasesti, nu stiu cum sa fac sa aflu ce diametru au.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ai luat codul de la ECS Tuning de pe site. Codul nu mai este de actualitate, daca era il gaseam in ETKA.

A4 B8 si A5 care impart acelasi sasiu au coduri care incep cu 8K la tipsuri de la evacuare.

3C0 253 683 N - ornament 3.2 FSI stanga

3C0 253 684 A - ornament 3.2 FSI dreapta

difera codurile la Audi.

8N este cod de TT Mk1

Edited by Kostas
Link to comment
Share on other sites

Da e de la ei de pe site.

Ma gandesc sa le iau oricum, sunt la un pret foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Te rog muuuult :D o decodare vin si pentru WVWZZZ1JZ1W211037

Mii de multumiri anticipate

:salut:

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, Kostas!

Am inteles de la un alt moderator ca m-ai putea ajuta intr-o nedumerire a mea: am un Polo Happy 1,2 60CP 3 cilindri fabricatie 2008, cumparat direct de la Porsche Romania Bucuresti Nord. CUm imi pot da seama daca are sau nu ABS? Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Merci mult Kostas!

Minunate pdf-urile!! Nici nu stiam ca masina mea e asa de cheala! M-am speriat cate "without..." am vazut acolo :D

Te rog mult...daca se poate si pentru un bun prieten al meu: WVWZZZ1JZ4W090311

:salut:

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, Kostas!

Am inteles de la un alt moderator ca m-ai putea ajuta intr-o nedumerire a mea: am un Polo Happy 1,2 60CP 3 cilindri fabricatie 2008, cumparat direct de la Porsche Romania Bucuresti Nord. CUm imi pot da seama daca are sau nu ABS? Multumesc anticipat!

polo happy nu are ABS

am un coleg care are un model si singurele dotari sunt: servodirectie, inchidere centralizata, AC climatic, radiocd cu mp3, scaune reglabile pe inaltime cu spatii de depozitare si volan in 3 spite. roti 165/70/14 :blink:

Edited by _zenith_
Link to comment
Share on other sites

WVWZZZ1JZ1W720618 ma intereseaza plasticul cu inelul metalic pe care vine busonul de umplere la ulei. Din cate banuiesc eu e piesa cu codul 06B 103 485 C.

Link to comment
Share on other sites

@_zenith_, probabil se poate pune ca optiune cand cumperi masina. Standard vine fara.

@vladmury, vezi poza atasata

06B 103 485 C este capacul (pozitia 24) care vine cu tot cu garnitura 06A 103 483 D (pozitia 25).

post-14767-0-55829500-1294778514_thumb.j

Edited by Kostas
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca am scris unde trebuie, daca nu, imi cer scuze.

Un VIN decoder functional pe net la adresa http://vin-online.ru/vin .. se adauga VIN-ul, se da click pe buton dupa care la pagina care apare se da click pe primul buton (Просмотр полной информации по vin) si apar informatiile.

Rog un moderator sa mute daca nu am postat unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie cont facut acolo si din cate inteleg... e pe bani.

Oricum inregistrarea pe acel sait este suspendata.

Edited by Kostas
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Te frumos sa imi faci si mie o decodare vin pentru masinile personale:

T4:

WV1ZZZ70Z1H117982

Sharan:

WVWZZZ7MZ3V027984

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie cont facut acolo si din cate inteleg... e pe bani.

Oricum inregistrarea pe acel sait este suspendata.

Ciudat ... functiona acum cateva zile. Mi se pare ca functioneaza numai cu anumite VIN-uri ...

Ia incearca cu VIN-ul meu si vezi ca merge ... WVWZZZ3BZ3P331480

PS: Da-mi si mie un info dupa VIN-ul meu de la tine, sa vad daca corespunde cu ce mi-a dat siteul asta rusesc. Merci

Edited by Alungatu
Link to comment
Share on other sites

done.

Interesant ca la Transporter imi zice ca nu am aux heater- de nici un fel sau culoare, si totusi am. Pare a fi montat ca unul original, inclusiv cablurile. In fine, e bun si asta. Multumesc inca odata.

Link to comment
Share on other sites

@Kostas si zenith

Multumesc pentru precizari! E aproape 100% sigur ca Polo happy al meu n-are ABS...fiindca are dotari de fabrica...Totusi mi se pare aiurea ca in anul de gratie 2008 sa fabrici in Europa masini fara ABS...cred ca sunt singurii producatori asa de neglijenti...Inseamna ca e cam cheala masina mea, cum spunea si un coleg de forum. Scumpa si cheala masina asta pe nume Volkswagen...Sunt dezamagit.

PS: Kostas, care este seria sasiu? Aia cu WVWZZZ...? Sau cea de sub asta scrisa in talon "Seria cartii de identitate: G85..." ?

Multumesc inca o data.

Link to comment
Share on other sites

Seria sasiului (VIN)e cea cu WVWZZZ. Cea cu G85______ e seria cartii de identitate , seria talonului. Nu au nici o legatura ;)

Link to comment
Share on other sites

@neanicu, VW iti ofera masini in functie de buget, toti fac asta :)

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Imi incerc si eu norocul pentru bora mea - WVWZZZ1JZ3W274240 .

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • voinea unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!