Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Postare recomandată

@CristianMarin nu iti gasesc in original nici macar un element sau o piesa care sa faca parte din acest sistem. :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Sa inteleg ca nu a fost disponibil pe modelele din 2010? Chiar am cautat si am gasit optiunea la masini din 2010. O sa vad daca gasesc pe cineva cu optiunea si obtin un vin.

Cu tempomatul si capacul se poate ceva?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C5 054 690 Sistemul de reglare viteza croaziera.Imi da o derogare ca este valabil pana in luna 11 2009.In jur de 380 lei.

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Merci inca o data Gabi. Asta e doar maneta respectiva din cate vad. Ce nu am inteles este daca aceasta se poate "atasa" la inelul existent sau trebuie inlocuite toate. Pot sa o comand la tine la pretul ala? Si capacul?

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul capacului de volan inferior(ala care se schimba sa intre maneta in el) este 3C0858559J 1QB (150 lei)Mai este un cod de maneta 3C5 054 690 A care nush cu ce e diferit fata de codul dat de mine,si este si mult mai scump 450 lei.Cu achizitionarea pieselor:indiferent de unde la procuri trebuie sa fi 100%de coduri ca sunt bune,sunt piese cu regim de livrare special si nu se mai pot face retur.Poate faci rost de serie de cc cu tempomat si te ajut sa gasim o varianta de achizitie ieftina si buna pt tine..indiferent de unde o sa le achizitionezi.

..

post-64586-0-91655500-1339149770_thumb.j

post-64586-0-06637800-1339149784_thumb.g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Mi-amintesc ca cei de la reprezentatnta mi-au zis ca este cod diferit de maneta daca se pune si ACC. Poate asta e diferenta. Intrebarea ramane: Maneta se insereaza in inelul existent? Maneta este fix cea din poza. Asa apare si in manual. Sa vad daca gasesc pe cineva cu tempomat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Ok, deci unde pot sa comand?

3C5 054 690

3C0858559J 1QB

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal codul 3C5 054 690 nu il gasesc pe stok livrabil.Capacul volanului este livrabil si se poate aduce la toate magazinele.Vezi la reprezentanta ce pret iti fac sai ia in calcul si varianta net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Diferenta intre manete:

3C5 054 690 - Cruise Control - With Multi Function Display Toggle Switches On Wiper Stalk

3C5 054 690 A - Cruise Control - Without Multi Function Display Toggle Switches On Wiper Stalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C5 054 690 A il gasesc livrabil ,codul cu 3C5 054 690 nu il gasesc livrabil nicaieri decat pe net sau la Porsche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristianMarin

Pe site-ul ala din UK?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai PM,sa nu mai incarcam topicul. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVGZZZ7LZ8D05685

prietenul posesorului doreste sa stie care este intervalul de schimb ulei cutie viteze, eventual ce tip de cutie are, nu de alta dar are parte de tot felul de informatii aberante...de la coneseuri :))

senq din partea lor

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ''prietenul '' o sa stie in momentul cand o sa imi dea seria de caroserie corecta din 17 caractere. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eroarea de greseala e de la prietenul care scrie acum :D

WVGZZZ7LZ8D056853

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod cutie viteze JXX (cutie automatica pt tractiune integrala),cod ulei cv G055025A2 (in jur de 120 lei litrul ,Automatic Transmisions Fluid)si capacitate de umplere de 9 litri.Nu iti pot da informatii pt termenul de schimbare,nu posed date din care sa rezulte un termen precis de schimbare la un anumit nr de km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

VSSZZZ5PKZ7R054867

Multam

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adi..Pentru numărul de şasiu introdus de dvs. nu au fost găsite date corespunzătoare. Fie acest număr de şasiu nu există, fie datele vehiculului asociat nu au fost încă înregistrate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serus Gabi,

wvwzzz7mz2v047413

Multam,

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....inca ceva,te rog..

WVWZZZ3BZ2P353229

WVWZZZ1JZ1W084898

Multam din nou

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adi: WVWZZZ3BZ2P35322 Pentru numărul de şasiu introdus de dvs. nu au fost găsite date corespunzătoare. Fie acest număr de şasiu nu există, fie datele vehiculului asociat nu au fost încă înregistrate.

WVWZZZ1JZ1W08489 Pentru numărul de şasiu introdus de dvs. nu au fost găsite date corespunzătoare. Fie acest număr de şasiu nu există, fie datele vehiculului asociat nu au fost încă înregistrate.

Am reusit in cele din urma sa fac ceva,dar verifica cu atentie datele masinilor sa nu existe greseli.(an,model,motor,etc)Posibil a fost doar o eroare de program.

WVWZZZ1JZ1W084898.1.pdf

WVWZZZ1JZ1W084898.2.pdf

WVWZZZ3BZ2P353229.1.pdf

WVWZZZ3BZ2P353229.2.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi,te rog,poate reusesti si seatul de ieri.Poate e tot o eroare de program.

Adi-celelalte 2 sunt bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • voinea unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   2 membri

    • kimione
    • RazF
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!