Jump to content

VIN Decoder - PR Numbers - OEM Parts


Kostas
 Share

Postare recomandată

Salut daca va rog o decodare pentru vin WVWZZZAUZJP612568

multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut!

Pana acum, din ingnorarea pe care am primit-o in raport cu restul membrilor care au cerut acelasi lucru, sa incep sa deduc ca nu sunt doriti membrii noi in aceasta comunitate si poate ar fi bine sa imi vad de treaba cautand alte soluti... si totusi intreb:

 

Exista vreun motiv anume pentru care nu primesc si eu raspuns la aceasta cerere? 

 

Nu intentionez sa deranjez pe nimeni, ci pun aceasta intrebare doar ca sa ma redresez in cazul in care am gresit undeva.

 

Intre timp, daca totusi binevoiti, postez pentru a treia oara aceeasi rugaminte: TMBAH7NP7J7507398, WVWZZZAUZKP506410

 

 

Multumesc!

 

 

Modificat de TibiRK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/28/2023 at 7:45 AM, TibiRK said:

Va salut!

Pana acum, din ingnorarea pe care am primit-o in raport cu restul membrilor care au cerut acelasi lucru, sa incep sa deduc ca nu sunt doriti membrii noi in aceasta comunitate si poate ar fi bine sa imi vad de treaba cautand alte soluti... si totusi intreb:

 

Exista vreun motiv anume pentru care nu primesc si eu raspuns la aceasta cerere? 

 

Nu intentionez sa deranjez pe nimeni, ci pun aceasta intrebare doar ca sa ma redresez in cazul in care am gresit undeva.

 

Intre timp, daca totusi binevoiti, postez pentru a treia oara aceeasi rugaminte: TMBAH7NP7J7507398, WVWZZZAUZKP506410

 

 

Multumesc!

 

 

 

WVWZZZAUZKP506410.pdf

Raspunsul meu a fost sters de catre moderatori fara a avea un motiv bine intemeiat si nu cred ca am incalcat regulile acestui forum deci .......

TMBAH7NP7J7507398.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
On 27.10.2023 at 9:29, R_a_z_v_a_n a scris:

Decizia pentru astfel de anunturi apartine echipei administrative vwForum. Aici orice fel de solicitare se face de catre membrii cu drepturi depline, posturile noilor inscrisi sunt sau nu aprobate de catre noi, moderatorii.

Ca atare, daca ai disponibilitatea sa ajuti in continuare cu decodari, bravo tie, daca nu, nu e nicio problema.

 

R.

 

On 27.10.2023 at 10:45, stefantrust a scris:

Cate despre Useri noi nu am vrut ca forumul sa fie bombardat de noi conturi facute de o singura persoana doar pentru a obtine aceasta decodare 

 

48 minute în urmă, stefantrust a scris:

Raspunsul meu a fost sters de catre moderatori fara a avea un motiv bine intemeiat si nu cred ca am incalcat regulile acestui forum deci .......

 

@stefantrust n-ai inteles, sau nu ai vrut sa intelegi ce am spus in primul meu post, este?

 

Repet pentru ultima oara: Decizia pentru astfel de solicitari apartine echipei administrative vwForum. ..., posturile noilor inscrisi sunt sau nu aprobate de catre noi, moderatorii.

Ca atare, nu esti obligat sa raspunzi la acest thread, iar daca raspunzi, nu este responsabilitatea ta pentru cei care solicita informatii. Repet, posturile noilor inscrisi SUNT APROBATE MANUAL de catre unul din moderatorii ariei, sau chiar de catre administratori.

Daca tu consideri ca acest aspect iti incalca principiile, te rog nu mai posta la solicitarile colegilor, indiferent ca sunt membri vechi sau noi inscrisi.

 

Citat:

Salut Oaky2broasc pentru utilizatori noi decodarea este contracost observ ca ai doar 19 ore de la crearea contului iar pentru utilizatori vechi ai forumului ofer 2 decodari gratuite fiecare restul e contracost

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, Răzvan! Da, am înțeles perfect din prima ta postare. Decizia de a oferi ajutor este în întregime a mea, și nu are nicio implicare din partea echipei administrative. De asemenea, alegerea de a ajuta doar utilizatorii mai vechi este, de asemenea, o alegere personală. Motivul pentru care nu ajut membri noi este pentru a evita orice fel de schemă sau exploatare a bunăvoinței mele, pentru că, așa cum bine știi, noi românii suntem cunoscuți pentru abilitatea noastra de a face bani pe seama altora și de a ne atribui meritele altora. Este important de subliniat că nu am nimic împotriva noilor membri, să nu fie nicio înțelegere greșită în acest sens doar ca aleg sa nu o fac pentru un timp in momentul in care observ ca sunt activi si contul nu este creat ilicit din punctul meu de vedere doar pentru a obtine anumitea avantaje cu sigurant vor beneficia de acelas tratament din partea mea ca toi ceilalti membri dar inca odata asta este strict decizia mea si nu a echipei administrative .Daca tu consideri ca acest aspect iti incalca principiile, te rog nu mai posta la solicitarile colegilor, indiferent ca sunt membri vechi sau noi inscrisi. Principiile mele sunt aplicate in alta parte nu online sau pe acest forum iar daca postez pe forum atata vreme cat o fac intr-un mod politicos fara a incalca regulile forumului sau a jigni utilizatori forumului nu ar trebuie sa fie probleme care sa incurce itele moderatorilor .Repet este strict alegerea mea pe cine ajut cand si cum  multumesc de intelegere 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

 

Imi pare rau ca solicitarea mea a generat o astfel de dezbatere, nu asta era intentia. Contul meu nu este creat cu interese obscure, nu este nou, ci din contra are peste 10 ani... sunt pasionat de masini, mi-au placut diverse explicatii de pe acest forum, am citit si m-am documentat pe acest forum, insa pana acum nu am contribuit cu postari pentru ca nu am avut VW (... si DA, mecanica ce se aplica la VW se aplica si la Renault, Peugeot sau alte marci, iar eu am folosit pe alte masini ale mele, anumite documente si explicatii ale unor oameni care posteaza aici si au habar despre ce vorbesc si nu cred ca este nimic in neregula cu asta).

Din septembrie am Skoda si ma asteptam ca aceasta comunitate sa fie mai primitoare, iar moderatorii sa nu faca abuz de "functie".

@stefantrust multumesc pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 minutes ago, TibiRK said:

Va salut,

 

Imi pare rau ca solicitarea mea a generat o astfel de dezbatere, nu asta era intentia. Contul meu nu este creat cu interese obscure, nu este nou, ci din contra are peste 10 ani... sunt pasionat de masini, mi-au placut diverse explicatii de pe acest forum, am citit si m-am documentat pe acest forum, insa pana acum nu am contribuit cu postari pentru ca nu am avut VW (... si DA, mecanica ce se aplica la VW se aplica si la Renault, Peugeot sau alte marci, iar eu am folosit pe alte masini ale mele, anumite documente si explicatii ale unor oameni care posteaza aici si au habar despre ce vorbesc si nu cred ca este nimic in neregula cu asta).

Din septembrie am Skoda si ma asteptam ca aceasta comunitate sa fie mai primitoare, iar moderatorii sa nu faca abuz de "functie".

@stefantrust multumesc pentru ajutor.

Salut Tibi stai linistit ca nu are legatura cu solicitarea ta problema este ca se face abuz de functie si mi se sterg postarile care de asemenea includ fisiere pe care voi utilizatori acestui forum le cereti si aveti nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Regulile sunt facute pentru ordine , nu pentru exces de zel iar ordinea mentine un forum fluent si usor de studiat

Nici asta cu Quote inutil la mesajul anterior nu s-a inteles ?

Si fara sa citesti regulile prinzi din zbor informatia asta , atat de mult s-a repetat aici pe forum

@ user enter si ai trimis deja mesaj clar cui raspunzi

Quote e util cand decupezi o parte dintr-un mesaj mai mare si raspunzi exact acelei parti

Asa ca nu va suparati pe cine mentine forumul ordonat ci urmati niste regli simple macar din respect pentru cei care au pierdut timpul sa le scrie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, stefantrust said:

ca se face abuz de functie si mi se sterg postarile

Nu este nici un abuz. Postările au fost șterse pentru că ai oferit servicii contracost într-o arie care nu este destinată pentru așa ceva (forumul are o arie de prestări servicii). Regulamentul prevede că astfel de postări se șterg, iar utilizatorul sancționat. Eu deocamdată am șters postările.

Că să încheiem aici discuția offtopic, dacă dorești să răspunzi colegilor in mod necondiționat este foarte ok, daca nu, nu este nici o problemă.

In continuare va rog sa păstrați discuția on topic, postările care nu se referă la subiectul topicului vor fi șterse.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, lupo_bv said:

Nu este nici un abuz. Postările au fost șterse pentru că ai oferit servicii contracost într-o arie care nu este destinată pentru așa ceva (forumul are o arie de prestări servicii). Regulamentul prevede că astfel de postări se șterg, iar utilizatorul sancționat. Eu deocamdată am șters postările.

 

 

Ca o definitie a ofertei de servicii:

 

Oferta de servicii contra cost este o propunere comercială făcută de către o persoană sau o companie către o altă parte interesată să ofere servicii sau produse în schimbul unei sume de bani. Această ofertă specifică serviciile oferite, prețurile asociate acestora, termenii și condițiile de plată, precum și alte detalii relevante pentru potențialii clienți sau beneficiari ai serviciilor. Oferta de servicii contra cost poate fi un document scris sau o prezentare verbală a detaliilor ofertei, iar acceptarea sa de către beneficiar sau client poate duce la încheierea unui contract sau a unei tranzacții comerciale.

 

Am ingrosat textul care da context ofertei de prestari servicii ceia ce nu a fost scopul meu eu am specificat faptul ca va fi contracost deci eu nu am oferit o oferta doar am precizat un fapt daca cuvantul contracost se considera oferta de servicii atunci greseala mea.

13 hours ago, tavitara said:

 

Nici asta cu Quote inutil la mesajul anterior nu s-a inteles ?

Quote e util cand decupezi o parte dintr-un mesaj mai mare si raspunzi exact acelei parti

Asa ca nu va suparati pe cine mentine forumul ordonat ci urmati niste regli simple macar din respect pentru cei care au pierdut timpul sa le scrie

Funcția "quote" pe un forum sau în contextul discuțiilor online se utilizează în mod obișnuit pentru a evidenția sau pentru a reproduce o anumită parte a mesajului sau a răspunsului unei alte persoane în cadrul discuției. Aceasta are câteva scopuri principale:

Răspunsuri la mesaje anterioare: Atunci când dorești să răspunzi unui mesaj specific dintr-o discuție mai lungă, poți folosi funcția "quote" pentru a cita acel mesaj. Acest lucru ajută la claritate și face mai ușor pentru ceilalți utilizatori să înțeleagă despre ce se discută.

Citate sau referințe: Dacă dorești să menționezi sau să comentezi ceva spus de altcineva anterior în discuție, poți folosi funcția "quote" pentru a reproduce acel fragment de text. Acest lucru este util atunci când dorești să susții sau să contrazici un argument anterior sau să evidențiezi un punct important din discuție.

Documentarea sau sursele: Dacă vrei să furnizezi o sursă sau o referință pentru informațiile pe care le oferi într-un răspuns, poți utiliza funcția "quote" pentru a cita textul din sursa respectivă sau pentru a menționa autorul original al informației.

Este important să folosești funcția "quote" cu responsabilitate și să nu exagerezi utilizarea ei, deoarece prea multe citări pot face o discuție dificil de urmărit. De asemenea, este esențial să respecți drepturile de autor și regulile forumului sau platformei pe care o folosești atunci când citezi sau reproduci textul altor persoane.

 

 

 

Deci eu propun sa terminam cu aberatiile si sa ne documentam inainte de a afirma ceva. VA rog nu ami sariti mie in cap din cauza unor afirmatii facute de voi care nu asi au sensul in contextul postarilor mele 

 

Discutia asta inutila se poate incheia aici daca m-am facut destul de inteles continuarea acestei discutii nu face altceva decat sa faca de ras anumite persoane ceia ce nu este intentia mea

Modificat de stefantrust
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Este ultimul post OT de acest fel, pe acest thread!

Urmatoarele OT-uri, eu personal le voi sanctiona, si ma voi asigura ca orice abatere, indiferent cat de mica, de la regulament, va fi si ea sanctionata.

 

Din momentul în care ai tastat adresa site-ului ai intrat pe o proprietate privată, unde gazda are dreptul de bază al oricărei societăți democratice, acela de a și-o administra după cum crede de cuviință.



...dacă dorești să te integrezi în această comunitate, trebuie să te supui regulilor de mai jos (click), care au fost create de niște oameni, pentru niște oameni.
Dacă un principiu enunțat nu coincide cu un principiu de-al tău la care nu poți renunța, ești invitat, fără supărare, să renunți la frecventarea forumului, eventual să-l frecventezi doar citindu-l și fără a interveni în niciun fel.

...

Butonul Quote/Citat ajută în momentul în care se dorește citarea unui pasaj din alt post (propriu sau aparținând altcuiva), pentru a face referire la el. Acest lucru are sens doar dacă acel post nu este chiar ultimul, în caz contrar acesta se va repeta în mod inutil. Folosirea nejustificata a quote/citatului, va fi sancționată.

...

Forumul are definită o secțiune specială dedicată anunțurilor de vânzare, cumpărare, prestări servicii care este vizibilă doar membrilor logați pe forum. Este interzisă postarea unui anunț de acest gen în orice altă arie.
Postarea anunțurilor în aria rezervată acestora este o facilitate oferită membrilor pentru a se ajuta între ei și nu constituie un scop al acestui forum. De aceea vor fi descurajate orice tentative de acest gen, iar depistarea unor membri a căror înscriere pe forum a avut acest scop (postarea de anunțuri) va duce la ștergerea/ban-area contului/IP-ului respectiv.

...

Dacă nu poți sau nu dorești să respecți acest regulament, singura soluție constă în încetarea participării la acest forum. În caz contrar, vom fi nevoiți să luăm toate măsurile necesare pentru ca vwForum să-și desfășoare existența în bune condiții, incluzând interzicerea temporară a dreptului de a posta (suspendare), sau interzicerea definitivă a dreptului de logare pe forum (ban).

...

Administratorii și moderatorii forumului vor avea întotdeauna ultimul cuvânt și nu sunt obligați să dea explicații. Este frumos din partea lor atunci când se explică, dar, de cele mai multe ori, explicarea fiecărui gest în parte ar necesita mult prea mult timp - iar timpul este un material prețios, cel puțin pentru noi.

 

Multumesc,

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua!

Vă rog o decodare pentru TMBJC4NU7N5050578

 

Modificat de mslava
VIN gresit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Am nevoie de o decodare pentru VIN TMBJC4NUXN5053667

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As dori si eu o decodare pentru WVWZZZAUZLP546079

 

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate pentru urmatoarea serie o decodare WV2ZZZ2KZCX106810 .Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog daca se poate pentru urmatoarea serie o decodare:

WAUZZZ4E16N007877

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut, cu respect! Dacă nu este prea mare deranjul aș dori o decodare pentru VIN

WVGZZZ1TZ8W125329 

Vă mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. As dori si eu o decodare pentru: VWVZZZCDZMW347783

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, scuze, seria corecta este: WVWZZZCDZMW347783

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Girleanu Adrian

Salutare tuturor , 

De curand am achizitionat un Passat B8 - 2019 din germania si as avea rugamintea daca se poate in a ma ajuta cu o decodare a seriei sasiu si ce model de cutie are DQ ???? 
Poza in attach , multumesc anticipat . IMG_9119.thumb.jpeg.968ec2ac26a6f0e8f57082c373220ce8.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Ma puteti ajuta si pe mine cu lista de dotari pentru seria: TMBLS7NE2K0078738  Merci frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Girleanu Adrian said:

Salutare tuturor , 

De curand am achizitionat un Passat B8 - 2019 din germania si as avea rugamintea daca se poate in a ma ajuta cu o decodare a seriei sasiu si ce model de cutie are DQ ???? 
Poza in attach , multumesc anticipat . IMG_9119.thumb.jpeg.968ec2ac26a6f0e8f57082c373220ce8.jpeg

pai scrie clar acolo ce cutie este ... cod UAX, iar daca masina are 190 cai, clar este DQ381

 

 

 

TMBLS7NE2K0078738.pdf WVWZZZCDZMW347783.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!