Jump to content

Sfat achizitie A4 2004 2500cmc tiptronic


dan.vaida
 Share

Postare recomandată

Salut. As dori sa va dati cu parerea in legatura cu un Audi A4 din 2004 de 2,5 litri, cu cutie automata.

As vrea sa stiu ce consum ar avea atat in oras cat si afara...

De asemenea as mai dori sa stiu cam pe la ce pret ar costa un kit distributie pentru aceasta masina.

Mai jos va ofer detalii despre masina in ideea ca-mi veti putea spune daca isi merita banii sau nu.

Va multumesc !

Masina are acum 176.200km, 163cp.

DUBLU-CLIMATRONIC, 8 AIRBAGURI XENON *FUNCTIE FOLLOW ME HOME* SPALATOARE FARURI NAVIGATIE, PACHET LUMINI AMBIENTALE SENZORI LUMINI+PLOAIE+ANTIORBIRE SCAUNE INCALZITE, REGLAJ LOMBAR, COTIERA F+S, BANCHETA RABATABILA SISTEM SUNET BOSE: RADIO, CAS, MAGAZIE 6CD, SUBWOOFER PACHET CROM EXT + CARBON INT, TAPISERIE BEJ 4 GEAMURI EL, OGLINZI EL+INCALZITE+HELIOMATE ULTIMA REVIZIE: 174000km - 03.2010 CULOARE NEGRU METALIC PEARLEFFECT

Pret final: 8500 cu inmatriculat cu tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand are cutie multitronic. 6 sau 7 trepte. Revizie din 60 in 60 de mii de km. Distributia completa plus accesorii aproximativ 2000 lei. Revizia la cutie 200 euro. Daca vrei si filtrul din cutie mai pui 300 euro. Consumul afara va fi de 8 si in oras de 12. Daca o calci vei avea chiar 9 cu 14. Cel putin eu in bucuresti nu am depasit 14. In rest numai de bine. Km nu conteaza. Singura buba pe la 240 de mii... Posibil sa pice pompa de motorina. E singura problema la 2.5 . Atat.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi ce cod motor ai ? Daca ai bdh sau bdg e de bine. Ai 7 trepte si nu vei avea probleme cu ea. Daca ai cod moto care incepe cu A e posibil sa ai pe viitor probleme la axele cu came si ai 6 trepte. MARE ATENTIE SI LA CUTIE DACA E IN 6 TREPTE.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

ce se intampla cu cutia tiptronica daca are 6 trepte? ce se poate intampla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!