Jump to content

Mi-am luat Seat Leon si am mici nedumeriri!


Havoc
 Share

Postare recomandată

dupa ceva asteptari mi-a venit si mie masinuta!!!Sunt super incantat..dar am cateva intrebari si nelamuriri cu care cred ca ma puteti ajuta!!

Deci..:):1 Luminile la instrumente sunt aprinse non stop?Singura data cand se sting integral in momentul in care scot cheia din contact!!

2 Este apa sub ea..este normal sa fie de la aerul conditionat!?

3 Mi se pare ca volanul sta o idee spre dreapta..este normal!?

4 Cat am mers cu ea astazi mi-a venit un miros de la frane este normal?!

P.S:Masina este noua,ridicata astazi(25.08.2005) de la dealer!!

Multumesc la toti!!

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu stiu

2. E normal sa fie apa sub masina cand folosesti aerul conditionat.

3. ?!

4. Ce fel de miros?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu stiu cum e la Leon dar la multe alte marci e normal

2. Una dintre tevile de la A/C este extrem de rece si prezinta condens in momentul functionarii; dupa oprire apa se scurge sub masina = DA, este normal

3. N'ar trebui sa stea decat pe centru, e chestie de geometrie

4. Miros de placute incinse cumva? fiind noi, datorita compozitiei metalului e normal sa miroasa o perioada. Am avut si eu unele "ecologice" care putzeau de-mi mutau nasul...pana s-au tocit putin

Sa-l stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

-1. Sa o stapanesti sanatos!

0. Completeaza semnatura si profilul cu datele despre masina

1. Da e normal, lumina la bord se aprinde cand pui contactul. S-ar putea dezactiva recodand bord-ul cu Vag-com dar nu sunt sigur

2. Daca ai folosit AC e normal, daca nu pierzi apa pe undeva.

3. Cu rotile drepte volanul trebuie sa stea pe centru, ar trebui sa verifici geometria, directia ... dar atentie sa nu fie de la drumul inclinat.

4. Franele miros daca le folosesti intens, nu cumva miroase ambreiajul? Desi nici ala nu ar trebui daca zici ca masina e noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

1. Da, si la mine e la fel; m-a mirat putin la inceput dar acum imi place din ce in ce mai mult.

2. E normal - condens

3. Daca a puternic vizibil, nu e normal;

4. Incearca sa nu franezi foarte brusc in primele doua saptamani si sa folosesti cat mai usor frana pe vreme ploioasa si balti - pt a nu se deforma discurile incinse ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

3. Cu rotile drepte volanul trebuie sa stea pe centru, ar trebui sa verifici geometria, directia ... dar atentie sa nu fie de la drumul inclinat.

...

Sau sa fie de la presiunea inegala in roti (inclusiv cele spate pot "trage") sau incarcatura mare inegala in masina (mai rar)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. In primul rand s-o stapanesti sanatos! Am si eu cateva observatii:

1. normal; 2. normal; 3. vezi sa nu ti se para, sa fii sigur. Si daca asa e atunci ceva nu e in regula (verifica toate posibilitatile); 4. Si eu am primit masina acum 2 luni si nu am simtit nici un fel de miros (in afara de cel de tapiterie noua), deci din punctul meu de vedere nu e deloc normal. Inca o data, asigura-te ca e de la frane. Ai fortat-o putin (ai pus frane puternice?). Oricum mi s-ar parea anormal orice fel de miros de la frane sau de la orice altceva.

P.S. Verifica-ti bine masina pentru orice fel de imperfectiune (defecte de fabricatie). La mine, de exemplu, abia acum o saptamana am descoperit ca imi iese butucul de inchidere cu cheia de la usa soferului si ar putea in orice moment sa-mi fure cineva masina :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!