Jump to content

capacitate rezervor


passat19tdi
 Share

Postare recomandată

da .. ms bogdan.tuta si masina ii in caroserie variant

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa fac o achizitie si intreb multi vanzatori cu modelul acesta de masina,dar imi spun ca rezervorul are in jur de 60L.

Trebuie sa caut un ''an'' anume??

Multumesc pt raspuns!

Modificat de AlexAndre
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei b3 il gasesti din 89 - 93

daca vrei b4 il gasesti din 94 - 96

dar sa fie variant (combi) si trebuie sa dai drumu la aer ca sa iti intre cantitatea de 100 l in functie de cat de gol ti rezervoru, altfel nu intra mai mult de 70 l

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AlexAndre...la postul cu nr. 29 sunt atasate cateva poze in care aratam ca la variant este mai mare rezervorul decat la berlina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Astazi eram pe rosu, abia ajunsese acul in zona rosie ( deci mai aveam maxim 10 l estimez eu), am pus motorina pana a facut pompa primul clic (pusesem 60 l) - deci avea 70 l de motorina in el, apoi cate putin cate putin, am mai pus inca 10 l (se vedea motorina in buza rezervorului ) - avea deci 80 l de motorina in el, si cand am apasat butonul acela, deodata toata motorina s-a dus in jos :) si am mai pus inca 20 l. Concluzie: rezervorul poate stoca 100 l de carburant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concluzie: rezervorul poate stoca 100L de carburant.

se pare ca tot mai multa lume ajunge la concluzia ca intra 100L carburant in rezervor :D

:vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e bine ca intra 100L dar e pacat ca nu ne putem bucura de rezervoare pline :( din cauza pretului motorinei care a ajuns unde a ajuns....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu alimentez din Ucraina cu 3.30 lei/litrul, am o ura nemaipomenita pe tara asta, regret ca sunt obligat sa respir aerul lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

norocosu de tine......pacat ca eu nu am de unde sa alimentez la o diferenta asa de mare si pacat de drumurile astea, macar de ar fi bune as merge tot in Ucraina ca sigur as iesi cu vreo 20 de lei mai ieftin decat la noi, cu tot cu drum... eu nu vreau rau nimanui numa sa aiba basescu si ai lui ce ne-a dat el noua tuturor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic

@alinelu2006 dar la daca mergi la sarbi nu ii mai ieftin ??? ca ii mai aproape de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la noi e 5,3 si la ei e aprox 5,1 deci nu fac nici o afacere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar la unguri e si mai nasol...

am fost duminica trecuta si benzina este 5,80 - 5,90/L (lei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am si eu de putin timp un Passat B4 BK. si nu stiu cum imi dau seama ce capacitate are rezervorul (normal ca fara sa-i fac plinu)daca mai exista alta solutie.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce e aia BK? :P

pai e cam asa:

ambele, variant si sedan, arata pe ceas 70L, dar baietii de mai sus zic ca "virgula" capacitatea rezervorului la variant este de 100L.

felicitari pentru masina

sa o conduci sanatos :Driver:

cu respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Scrie pe certificatul de inmatriculare la pozitia 19, asta in cazul certif. de inmatr. vechi.

post-2440-0-33517900-1300783359_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bk ineamna Break

Da stiu asta am si facut dar vroiam sa aflu daca poate intra 100l.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur de la aia vine? Eu stiam ca ei nu au break, la ei e denumirea "variant"

Da, poate intra 100. Pe bord cat iti arata maxim?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bord cat iti arata maxim?

e la fel pentru ambele tipuri de caroserie. 70 Litri

Wikipedia

...bla bla

Combined with a 70 litres (15.4 imp gal; 18.5 US gal) fuel tank, it had a 1300+ km (800+ mi) range on a single tank of fuel.

bla bla...

Modificat de Konfabulator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu inteleg de ce atatea intrebari si posturi din moment ce specificatia respectiva este trecuta in talon sau cartea de identitate a masinii?

post-2440-0-25623100-1300793105_thumb.jp

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baietii vor sa forteze nota... vor sa bage 100L in rezervor de 70L :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se forteaza nota defel la b3 si b4 combi intra 100L in rezervor (rezervoru nu ii marit, modificat) ce ii asa de greu de inteles

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce atatea intrebari si posturi din moment ce specificatia respectiva este trecuta in talon sau cartea de identitate a masinii?

R_a_z_v_a_n credeam si eu in povesti pana am ramas cu vento in "pana prostului". Pe CIV spune ca are cu 15 litri mai mult si mereu mergeam la limita pana am descoperit ca actele rar-ului sunt facute de oameni imperfecti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce imi place de astia ce vorbesc fara sa cunoasca situatia....s-a specificat clar ca la 35i are un bulb in lateralul gurii de alimentare care scoate surplusul de aer din rezervor si se ajunge pana la 100l poate nu chiar 100 in cap dar peste 90l sigur...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e la fel pentru ambele tipuri de caroserie. 70 Litri

am mai explicat odata cum sta treaba cu capacitatea rezervorului...

dar daca nimeni nu citeste in totalitate topicul tot timpul vor aparea intrebari stupide si respunsuri la fel de stupide...

deci...vresiunea Berlina are 70L rezervorul...iat versiune Variant are de 100L cu toate ca pe bord arata doar 70L...

in unul din replay-urile de mai sus o sa vedeti si diferenta de rezervoare... :study:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   1 membru

    • eldaniel
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!