Jump to content

capacitate rezervor


passat19tdi
 Share

Postare recomandată

intre timp mi-a raspuns un tip din germania referitor la capacitatea rezervorului...

atasez o poza pt ca nu stiu daca merge link-ul fara cont pe acel site...

post-46846-0-36068300-1289423766_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am alimentat cand am venit din Germania in jur de 95 litri in Passat 35i combi.. Am venit acasa 1150 km si mi-a ramas inca in rezervor vreo 3-4 litri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

35i ...ce motorizare ?

8,3l/100km cam mare consumul pt un TDI , eu nu scot consumul asta nici in oras .

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca un mic detaliu referitor la capacitatea rezervorului ;)

in cele 2 poze atasate de mine se vede destul de bine ca berlina are rezervor cu mult mai mic decat versiunea kombi...

post-46846-0-45448500-1291576219_thumb.j

post-46846-0-77088500-1291576228_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok....atuncea kombi ar trebui sa aibe peste 100 de litri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca da...

cu prima ocazie cu care o sa fac super plinul la masina o sa fac poze la pompa :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baieti ultima data am facut plinu astzi si mi-o intrat 98 litri cu partea dr spate ridicatasi mai aveam in rezervor ceva dar nu mai mult de 3-4 litri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

eu fac plinu aproape in fiecare zi:))...si depinde de cat mai am in rezervor....3,4 litri si imi intra cam 95 98....depinde....dar total cam asa are...100 L dar aproape de fiecare data cu partea dreapta spate ridicata pe un boc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda....nici nu vreau sa stiu cat iti consuma din moment ce zici ca faci plinu in fiecare zi...si bagi cate 95 de litrii

Modificat de alinelu2006
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti cam dai seama ca nu are cum sa faca plinul in fiecare zi...asta doar daca este pe gaz...si atunci face plinul la butelie :D

dar sa presupunem ca face omu plinul in fiecare zi...dar tot stau si ma intreb unde mama suparari reuseste sa faca atatia km :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) secrectul e altu......chiar fac plinul in fiecare zi dar cand ajung acasa o scot:))...si a doua zi iar ...si iar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic ... VasiVw inseamna ca suntem colegi de munca .... cunosti secretu si sa fie mai departe ...

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eee....sa ne traiti... acuma te cred ca faci plinul :D

am si eu prieteni ca voi...care ma mai ajuta si pe mine din cand in cand cu niste lichid pt motor :D

Modificat de bogdan.tuta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!am si eu un passat din 92' 1,6 td ,spuneti ca si al mau are 100 litri rezervorul?acum de curand am descoperit ca are butonul ala care scoate aerul.la B6 nu am asa ceva:(. dar fara sa o ridic din partea dreapta cati litri intra? nu am facut niciodata plinul . consuma putin 4% cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ii combi la B3 ai posibilitatea sa fie de 112 - 115 sau de 95, iar cantitatea ce intra difera in functie de cat mai ai in rezervor si cat de incarcat ii spatele masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este kombi. o sa incerc sa fac plinu' ,tin minte ca era cineva care zicea ca a pus 95 litri in rezervor dar nu l-am crezut.tot 1,6 td avea si a facut 1700-1800 km cu un plin:). venise din italia cu ea

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DjMc secret secret....dar totusi 95 de litri pe zi...si nimeni nu zice nimica? sincer vreau sa stiu si eu secrete de genu asta :)) ...de fapt nah o explicatie am gasit dar nu e prea plauzibila....astept de la voi niste detalii mai concrete pentru care sa se si merite sa scoti in fiecare seara cate 70-80 de litrii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lucru asta il fac si eu ..... acest lucru merge si pe la voi in TM si sarbi

Modificat de DjMc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

donati carburant pentru saraci?! :))) ma consider unul! :P

si se pare ca mai e un tip aici ce are un 1.6 TD? :D...casper, ai un PM!

mai da`o`n...115L in rezervor de B3?!...deja ajungem la dublul de 70! Primul care are ocazia sa demonteze asa ceva si sa incerce sa vada cata apa intra in rezervor e Lupy!

Asa ca lupy va face o chestie iesita din comun, si va incerca sa isi piarda vremea intr`o zi cu ceatza, ca sa ne lamureasca pe noi practic, nu teoretic, cati L intra in rezervor de Kombi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DjMc da-mi si mie o idee ceva...ca imi cam da cu virgula :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa rotunjesti in sus sau in jos si o sa veizi ca dispare virgula (stamora-moravita)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai mai Alinelu'..ca e asa simplu... :D

ma tot gandesc cum de nu ti-ai dat seama..

iar faza cu Lupi...chiar sunt curios sa vad cat intra...

dare cel mai bine ar fi sa filmeze in timp se umple rezervorul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totu mi se trage de la oboseala si chiar nu pot sa imi dau seama...la ce m-am gandit eu nu trebuie neaparat sa scoti tot din rezervor, eventual daca imi dati vreun indiciu care sa ma mai apropie de adevar....daca nu....asta e raman cu o enigma inca nerezolvata :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pt DjMc

Da-mi si mie te rog niste date despre vw tau

Cum poti sa ai acest rezervor?!

Vreau sa ajung in Ucraina prin Galati

Modificat de AlexAndre
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce alte detalii mai vrei decat cele afisate? :P

Maşina:

VW

Model:

passat 35i 1994

Motorizarea:

1.9 TDI 90 CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!