Jump to content

Activare Computer de Bord / Tempomat


Florinutzu
 Share

Postare recomandată

3 hours ago, Me. said:

eu nu prea sunt priceput si nu vreau sa gresesc...din schema inteleg ca BC-ul . la polo 6c , nu se leaga la ceasuri ( ca la 6R ) , ci in BCM... suze din nou daca gresesc !!!

Da, platforma difera fata de 6R. Daca vrei, imi dai an fabricatie,  cod motor si seria sasiu....si iti verific diagrama,  cand am timp 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 29.08.2022 at 16:20, F l o r i n a scris:

 

On 29.08.2022 at 16:20, F l o r i n a scris:

Multumesc ffff mult de bunatate: Eu nu am pinii respectivi (15,16,17) la BCM , deci trebuie inlocuit si BCM-ul si trebuie facut on-line.... deci nu merita. (ma gandesc ca este nejustificat de scump). De aceea grupul VAG pentru mine, de aici in colo , nu mai exista.

Numai bine la toti in toate !!!! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare! Sunt proaspat posesor de polo 6c an 2015. Am observat pe YouTube ca la unele persoane le afiseaza date despre CB pe rcd. Eu nu am aceasta functie activata. Imi apare doar presiunea in roti si driver style... Mulțumesc!

Screenshot_20221014-231748.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce unitate ai pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasta, sincer nustiu exact cum se mumeste. Si ma interesa daca se poate activa. De asemenea, am si modelul acesta de ceasuri pentru CB.

Screenshot_20221015-115338.jpg

Screenshot_20221015-115524.jpg

Modificat de bogdan_ybm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare.

 

As dori sa fac un retrofit la al meu polo și sa ii montez maneta pentru CB însă nu știu ce maneta sa cumpăr. Mașina este din 2013 motor 1.2 diesel serie șasiu VWVZZZ6RZDY117012.

 

oare aceasta ar fi ok? 
https://dezma-auto.ro/410514-maneta-semnalizare-6q0953503ee-vw-polo-6r_-id140132.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAblajul se face pe masina conform schemei electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragusPatrick

Al bundy ai idee unde as putea găsi schema electrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa iti scot eu diagrama mai tz, daca nu reuseste altcineva sa te ajute, pana atunci 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragusPatrick

Am reușit sa instalez noile manete. Am cablat, codat și funcționează perfect însă problema mea este ca spira veche nu se clipseaza bine in cele 2 Cleme de dedesubt, deasupra in schimb se clipseaza bine. Ați mai pățit asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori are prinderile deteriorate, ori nu ai montat ceva corect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragusPatrick

Voiam sa va mai întreb. Care ar fi cablajul potrivit, varianta cu 1 pin “bot de rata” sau varianta cu 2 pini pătrați?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAblajul pentru ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragusPatrick

Prin cablaj ma refer la cele 3 fire care duc de la blocul de manete la ceasuri. După montaj totul funcționează perfect însă am o problema cu maneta din stânga, și anume faza lunga rămâne cuplata in permanenta iar semnalizarea dreapta nu sta sus, sare imediat si ma gândeam ca ar fi de la cablaj dar apoi mi-am dat seama ca nu au nici o treaba cele 3 fire puse cu faza lunga. 
a mai întâmpinat cineva problema asta dupa montaj ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/14/2023 at 12:18 PM, DragusPatrick said:

Voiam sa va mai întreb. Care ar fi cablajul potrivit, varianta cu 1 pin “bot de rata” sau varianta cu 2 pini pătrați?

Pt bcm sau spira? Sunt cei mici parca, cu blocator pe lateral. Daca ai poze cu ei, pune aici si iti spun care este pinul necesar. Daca nu, cand am timp, o sa iti pun eu poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare.

 

stie cineva de unde as putea cumpara cablajul pentru cruise control? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate confectiona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Va salut. Este vb de un polo 1.2 tdi 2012. Aveti idee de unde pot achizitiona piesele pentru bc? Maneta/manete si cablajul respectiv. Am citit tot topicul si am vazut ca s-ar potrivi doar manetele cu codula : 6RD 953 503 J. Este corect? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seria sasiu a masinii, daca doresti sa te ajutam cu part number la piese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!