Jump to content

VW MKV - reflex silver


davides

Postare recomandată

Mistere - Turtle e luat din Real cu vreo 34 lei/500 gr.

cip daca se potrivea airbagul de pe volanul meu cu cel care are 3 spite demult era schimbat ... implica costuri mari acesta operatiune, cel putin pt. mine ... In rest masinuta merge bine, mai rarut cu ea pe timp de iarna.

polo are volan in 3 spite si din cate stiu eu(vag) se potriveste pe golf dar nu cred ca am sanse sa-l iau (taica-mio tine prea mult la polo) ... :D

Modificat de davides
Link către comentariu

Pai vezi ca sunt pe forum oameni care au folosit air-bagul de pe volanul cu 4 spite, si au schimbat doar capacul!

Link către comentariu

Eu cand iti spun Cristi ca-s 2 lucruri diferite, NU vrei sa ma crezi. Uite pozele: golf1 este al tau, golf2 este al lui B32FDY.

Pe poza ta am trasat cu linie rosie intrerupta pe unde ar fi trebuit sa fie grila aia, si NU este la tine, comparat cu ce are colegul FDY.

post-2063-0-40855100-1296204427_thumb.jp

post-2063-0-98137400-1296204433_thumb.jp

Link către comentariu

Sigur se potriveste...rama de la cel de al doilea schimbator (acolo unde is sagetutele) urca peste peste plasticul primului exact pana la linia rosie intrerupta!

Link către comentariu

sunt foarte nedumerit ... Cristi ...

Ionut multumesc mult de foto ! ... se pare ca si tu pachetul nefumator si ai facut aceasta operatiune !

Din cate am vorbit cu Ionut la telefon rama vine direct pe linia punctata de mine , right ???

post-48653-0-27511200-1296213452_thumb.j

Modificat de davides
Link către comentariu

Azi golfie a primit un set de 4 bucati Continental PremiumContact 2 , indice 91V, noi-noute ! Made in Romania ! Sa vedem de ce sunt in stare romanii sa faca ... "beneinteles" cauciucul este adus din Austria ;) ...

Si cu DOT 0411 :icon_thumright:

Le-am pus la pastrare si le scot in primavara !

Pret pt. info: 250 ron/bucata

post-48653-0-78898900-1296492667_thumb.j

post-48653-0-59406800-1296492774_thumb.j

post-48653-0-26058500-1296492844_thumb.j

post-48653-0-01652500-1296492855_thumb.j

Modificat de davides
Link către comentariu
Silvian91imAuto

Sa le invarti cu spor :D !

Dupa cati ani se recomanda schimbarea anvelopelor?... adica au o perioada dupa care, indiferent de uzura, sunt considerate nesigure.

Link către comentariu

Ma bucur ca pana la urma ai luat hotararea de a le cumpara :)

Sa te bucuri de ele!

:offtopic:

Silvian, anvelopele se schimba cand prezinta un grad de uzura avansat sau recomandat la 4 ani ( aici intervine imbatranirea materialului, chiar daca uzura lor nu este foarte mare )

Link către comentariu

sebip ... erau asa ... caldicele cand am pus mana pe ele si nu stiam de ce :D ... dupa ce am vazut DOT-ul mi-am dat seama :) ...

Ionut multumesc mult pt. ajutorul de a le achizitiona cu informatii !

Din ce am citit si mi-au zis cunoscutii cel putin pe ploaie sunt dementiale :D ...

Modificat de davides
Link către comentariu

Azi golfie a primit un set de 4 bucati Continental PremiumContact 2 , indice 91V, noi-noute ! Made in Romania ! Sa vedem de ce sunt in stare romanii sa faca ... "beneinteles" cauciucul este adus din Austria ;) ...

Si cu DOT 0411 :icon_thumright:

Le-am pus la pastrare si le scot in primavara !

Pret pt. info: 250 ron/bucata

Salut, de unde ai cumparat anvelopele ? Ca si eu vroiam sa le schimb la primavara si cele mai ok erau DUNLOP si costau ~ 300ron .

Link către comentariu

salutam

@davides codul dot 6G care apare la tine spune producatorul si tara.

CONTINENTIAL AUTOMOTIVE PRODUCTS S.R.L., Timisoara.

http://www.harriger.com/tire3.htm

am vrut sa verific daca sunt la facute la noi.

cu respect

Modificat de costi75
Link către comentariu

altii se lauda cu kituri body costom,suspensii sport, admisii sport ... eu ma laud cu rama de la schimbator primita azi de la Cristi alias Blitz ... Multumesc mult si pe aceasta cale inca o data !

post-48653-0-38993600-1296670494_thumb.j

Link către comentariu

Frumoasa rama, dar iti merge mansonul vechi pe rama noua? Ca trebuie mai ingust ca diametru.

Link către comentariu

@Lucian asta trebuie sa-l intreb si eu pe Ionut ... merge mansonul pe noua rama ? :) Stiu ca el a facut acea operatiune si merge la sigur !

@Ionut, e frig mai ... imi ingheata in garaj mainile pe plastic ... :( .. si nici nu vreau sa fac pe viteazul ca sa rup vreo clema :D

@mami ... anvelopele sunt luate de pe net ... vorbim pe PM daca vrei mai multe detalii

Modificat de davides
Link către comentariu

daca nu merge din prima mai taie din plasticul original si tot intra.cum ar veni daca nu intra singura o potriveste cu mana. :)

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!