Jump to content

VW MKV - reflex silver


davides

Postare recomandată

UH ! Cum sa incep ... De obicei noii useri de pe forum posteaza prima data la aria "Masina mea" sa se mandreasca cu masinutele. Ce am vazut pana acum in aceasta arie a fost pasiune,timp, eforturi financiare si de alt gen foarte multe care au incropit cate un topic referitor la un vis, stiinta sau doar necesitate ... In cazul meu "VISUL a devenit realitate !"

Mie mi-a trebuit un an ca sa-mi fac curaj pt. a posta :icon_thumright: ... Ok, gata cu vorbaria sa vorim despre "acel" al cui dedicat acest topic ... MKV-ul a intrat in posesia mea pe 29.05.2009 avand unele caracteristici care nu sar in ochi ! Golful l-am luat de la un tip care se ocupa cu asa ceva dar ma intelesesem cu el inainte de a fi masina in tara. Optiuni nu are cu care sa sara in ochi,dar sincer sunt pe deplin multumit de golf si cred ca e suficient pt. mine.

Caracteristici:

Vw GOLF 1.6 FSI/116 cp / cutie manuala 6 trepte

- An fabr: oct/2005

-Nr. km cand a intrat in posesia mea: 44.300 km

-10 airbaguri

-ASR

- ABS

-computer de bord

-geamuri electrice fata si oglinzi heliomate incalzite

-AC de tip climatic

-torpedou frigorific

In doua cuvinte : Simpla si Superba !

Fotografiile sunt de cand a intrat in posesia mea ! Pe parcursul acestui topic voi pune si fotografii mai recente !

Sper sa va placa ... Multumesc !

post-48653-1275731823_thumb.jpg

post-48653-1275731840_thumb.jpg

post-48653-1275731856_thumb.jpg

post-48653-1275731937_thumb.jpg

Link către comentariu

De placut imi place,o masina simpla si frumoasa cu un motor interesant.Pacat totusi ca nu are climatronic,proiectoare si BC mare dar poate cu timpul ii vei mai pune tu una alta.Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

motorul este super! alegere buna. :icon_thumright: cu putini km. cat a fost? sa ai parte de ea.

Link către comentariu
lucian_90tud

Frumoasa masina.

Cum se comporta motorul FSI, nu e pretentios la benzina?

Parca ti-ai montat si cotiera OEM, sau ma insel ? :-?

Sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

Nu este pretentioasa la benzina ,decat daca bagi benzina proasta iti sara martorul in bord dar in afara de deranjamentul vizual nu ai probleme.

@davides Pana pe la 75.000 sa ai grija sa strangi bani de bobine..in rest este foarte ok masina.Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri ! ... Benzina bag momentan doar EVO 5 de la MOL ... ii dau ceva mai bun, asa mi s-a recomandat ! ... Atat va spun, ca si consum l-am scos la 6% extraurban si vreo 7,5 % interurban ... Sunt multumit de consum. De cand e la mine i-am mai adus cateva imbunatatiri dar nu foarte mari ... Ce am schimbat la el a fost doar filtrele si uleiul, nimic mai mult ... aaa si o aparatoare de noroi era crapata si imi sarea mizerie de pe roata pe vasul pt. lichid de parbriz ...

@TDRfx - multumesc de sfat ...

@volnick1986 - aproape de 8.000 dar neinmatriculata ...

@lucian_90tud - da am montat o cotiera cumparata de la un user de pe forum ... am cotiera de MKV GTI ;)

Link către comentariu

Opaaaa, inca un Golf 5 prezentat... :) bravo prietene, cam greu da e bine si acum decat deloc !

Stiu ca te preocupa aceasta masina de aceea iti dorec multe drumuri placute :P

Si nu uita ca trebuie sa incepi usor, usor sa ii mai schimbi putin aspectul vizic, sa zic asa... macar niste jante :D

Te salut !

Link către comentariu

Bravo,ma bucur ca te-ai hotarat in sfarsit sa iti prezinti masinuta...cand vad pozele de mai sus imi aduc aminte de cum era a mea cand am luat-o.Ce sa iti mai spun,sa ai parte si sa te bucuri de ea!...cu timpul poate o sa apara si unele modificari pe care le astept cu interes,poate imi mai dai si mie vreo idee!

Modificat de cata5maj
Link către comentariu
lucian_90tud

@davides: Nu exista nicio diferenta intre cotiere :D . A mea nu stiu de pe ce masina a fost luata :()

Link către comentariu

@ lucian_90tud ziceam si eu sa te necajesc :))

@B32FDY si @cata5maj - va multumesc ! ... Sper cu timpul sa ajungem sa ne impartasim unele idei referitoare la upgrade-urile masinilor noastre ! :))

@Vladys - multumesc pt. aprecieri

In alta ordine de idei ... anul acesta partea VAG a familiei noastre s-a mai marit cu un fratior ! VW POLO Attractive 1.4/80 cp, 2007 cu dotarile de rigoare veriunii de echipare ! ... km la bord 32.000 ... nu e luata de la dealer :D ...

post-48653-1275820756_thumb.jpg

Modificat de davides
Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele.

Pune poze mai recente cu Golf-ul.

Link către comentariu

o familie bogata in VW.

Multa bafta, cat a ajuns V-ul? :))

Le. Am vazut si pretul:)

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu

asta e cea mai recenta :)) ... multumesc de aprecieri !

post-48653-1275822242_thumb.jpg

Link către comentariu
lucian_90tud

Frumos si Polo-ul. Trebuie sa ii vopsesti si la Golf manerele si bandourile in culoarea caroseriei...nu vezi ce frumos arata "cel mic" ? :))

Link către comentariu

Hm ... revin cu upgrade-urile ... de fapt cu "necesitatile" pe care i le-am atribuit golfului de cand e in posesia mea :

- covoarase cauciuc G5

- huse la comanda din tapiterie de scaune ! (eu zic ca sunt perfecte !)

- jante de aliaj OEM pe 16 (cred ca Indianapolis sunt :D )

- polita portbagaj (pt. ca nu avea)

urmatoarea "necesitate" :D .. va fi vopsitul "adidasilor" :D ... etrierii ! ... si as vrea sa ii iau o rama cu ornament cromat OEM pt. schimbator :P ....

si mai usor ca doar e criza ;) ....

Atasez ceva foto si cu husele care imi plac foarte mult !

post-48653-1275932019_thumb.jpg

post-48653-1275932028_thumb.jpg

post-48653-1275932035_thumb.jpg

post-48653-1275932045_thumb.jpg

post-48653-1275932052_thumb.jpg

Link către comentariu

cum de am uitat mult ravnita cotiera ! ... am alergat un pic dupa ea dar in sfarsit are si golfuletul un "sprijin" :D

post-48653-1276532576_thumb.jpg

post-48653-1276532581_thumb.jpg

post-48653-1276532586_thumb.jpg

Link către comentariu

un volan in 3 spite,un tempomat,nu iti fac cu ochiul?brgds

Link către comentariu

@vali_devill un tempomat deloc, nu prea am la ce folosi aici in Ro, volan in 3 spite de piele imi face cu ochiul si daca se potrivea airbagul de la cel cu 4 era demult schimbat ! ... asa ca momentan e bun si aceasta ;) ... doar tot de covrig trag :)

Link către comentariu

nici nu ai idee ce relaxant e tempomatul,chiar si la noi.poti sa iti pui sertare sub scaune,fusta spate de gti,sau decupata,footwell lights,plafoniera.brgds

Link către comentariu

cand le fac toate astea dintr-o lovitura ... sa stii ca am "spart" o banca :D sau un bancomat :salut: ...

Link către comentariu

... In weekend golfuletul a primit un cadou de peste mari si tari ! Dar parca vad ca le pun si dispar in 2 zile :)) ...

post-48653-1277099491.jpg

Modificat de davides
Link către comentariu

Un coleg de la Cluj le are puse pe masina de vreo luna, dar inca rezista eroic :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

gata ... am terminat si operatiunea "Etrierii" ... daca tot am dat jos rotile ! am facut si butucii asa frumosi :)) ... criticile dupa ce vedeti fotografiile ! :)

post-48653-1278660718_thumb.jpg

post-48653-1278660722_thumb.jpg

post-48653-1278660727_thumb.jpg

post-48653-1278660822_thumb.jpg

post-48653-1278660826_thumb.jpg

post-48653-1278660830_thumb.jpg

Modificat de davides
Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!