Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Vad ca sunt niste suporti de cauciuc (ecs tuning) ce se monteaza in gaurile alea incercuite de mine cu verde,spre lonjeron. Inteleg ca acolo e loc ok de ridicat?

Nu stiu cat de ok sunt suportii aia de cauciuc pentru ca in zonele alea nu prea pare intarita tabla. Ei provin de pe Audi TT, dar sunt mai mult ridicarea cu elevatorul (4 puncte, alta distributie a greutatii, cum zicea Lawrentzyu_86 mai inainte). Plus ca sunt scumpi ca naiba, ajungeau la vreo 250lei cand am intrebat eu.

Link către comentariu

160 costa.

Pai se monteaza in gaura incercuita cu verde in poza mea. Acolo am ridicat cu cricul si a fost ok (sper).

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Cica pui acolo diverse chestii gen vigniete temporare...o carte de vizita...un nr de tel daca ai blocat pe cineva...si multe altele...depinde de imaginatia fiecaruia...

Si cica iti da si 2 cai la roata :))

Link către comentariu

Dupa calculul de mai sus: 2 cai X 5 roti (cu cea de rezerva) = 10 cai (frumosi sau nu).

Dar daca a montat pe ambii stalpi din fata efectul e dublu?

Link către comentariu

Trebuie pe ambii stalpi - altfel este dezechilibrata masina.

Link către comentariu

Din ce stiu eu pe stalpii A, locurile sunt predefinite. Cel putin asa e la passat b6, ca inclusiv tapiteria care imbraca stalpul are un decupaj pt acesta.

Link către comentariu

era singura gaura mai mare. mai sunt sus 2 gauri mici.

mai jos nu exista nimic.

acel decupaj trebuie facut si la mine...

Link către comentariu

nu trebuie dyno insa trebuie refacuta geometria puntii spate.

Link către comentariu

Geometria chiar vreau sa o verific, am impresia ca nu ar fi ok. Cred ca maine dau o fuga la Augusta sa o reglez si apoi la drum spre Atena.

post-66542-14056077599706_thumb.jpg

Link către comentariu

Jurnal de bord: am traversat Bulgaria fara probleme (cateva gropi si un damb de viteza luat cam tare). In rest am biciuit-o.

Urmeaza multa autostrada greceasca...

post-66542-14057198085199_thumb.jpg

Link către comentariu
bbogdanmircea

Aaaaa superba Autostrada din Grecia ! Spre ce parte a Greciei te indrepti ?

Sent from my SGH-I897 using Tapatalk

Link către comentariu
bbogdanmircea

Frumos, deja mi-e dor de tara si marea unde te indrepti tu ...

Sent from my SGH-I897 using Tapatalk

Link către comentariu

Jurnal de bord: am traversat Bulgaria fara probleme (cateva gropi si un damb de viteza luat cam tare). In rest am biciuit-o.

Urmeaza multa autostrada greceasca...

Multa, insa destul de scumpa !

De 2 saptamâni m-am intors si eu de la Atena !

Link către comentariu

Da....taxe dese. Inca nu am calculat cat am dat in total.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata concediul. Am sarit de 220.000km deci trebuie facuta revizia cat de curand.

Masina s-a comportat f bine.

post-66542-14068328559178_thumb.jpg

Link către comentariu

filtru de ulei Bosch? tu parca erai cu Mahle.....cat a costat uleiul?

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!