Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Ai vazut ca e si la trapezului self service?imi pare mai aproape decat fundeni:)

Link către comentariu

La Trapezului faci stanga spre autostrada...si o sa vezi un Lukoil pe dreapta...si acolo zic eu...

Sa ne intelegem...este spalatorie nu altceva:P

Link către comentariu

bitii sunt 70 lei

trusa mare cu tubulare,biti 420 lei.

 

deja am pus-o la treaba in weekend si am desfacut bordul unui opel astra (masina unui prieten)

Link către comentariu

Si tu Brutus ? Spor iti doresc!

Da mi te rog codul de la kit urile alea de suruburi pentru etrierii spate

Link către comentariu

Da, pt etrierii spate. Sunt pt montat, nu pt vanzare :)

O roata este putin infranata, am observat cand am schimbat discuri/placute in toamna.

Link către comentariu

Sa postezi daca se rezolva cu infranarea - dreapta este si la mine aproape imperceptibil mai infranata decat stanga (spate) - se simtea doar la mana cand invarteai roata - in mers nu se incalzeste...

Link către comentariu

Culisele alea 55 lei (pt ambele roti + burduf cauciuc).

Discuri 300 lei.

Placute 150 lei.

 

Si la mine e infranata putin, se simte cand e masina pe elevator si invarti cu mana. dupa 20 km de mers sustinut, dreapta e mai calda cu putin, simti la mana daca atingi janta.

Din cate am inteles, dreapta se blocheaza prima pt ca e partea dinspre borduri, balti, pietris, noroi...

Maine as cauta o perie de sarma asa , sa pot curata bine gaurile din etrier (oare gasesc la Bricostore/Praktiker,etc) ?

Link către comentariu

Cam asa am patit eu la una din culise.

Era bine daca aveai o presa speciala de frane spate pentru ca te jucai putin cu pistonasul de la etrier si iti dadeai seama daca merge greu sau ramane blocat pe placuta.Daca poti desface burduful dar cu grija fara sa poti sa-l strici,verifica daca are mizerie in interior sau daca postonasul e ruginit.

CULISA CU TESITURA pe ambele parti vine montata jos,culisa care are 3 striatii pe ea si isi pierde din circumferinta la fiecare striatie vine montata sus.

post-64586-0-53973100-1393658983_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu

Cand le montezi, sa faci, te rog, o poza cu vaselina din pliculet. Sunt curios de care este, este o lunga si interminabila discutie pe tema vaselinei ce poate fi folosita la culisele etrierelor.

Spor la treaba!

Link către comentariu

Gabi, ms de info! Presa nu am, sper sa nu fie nevoie ca pun acelasi disc/placute, poate doar 2-3mm sa imping cilindrul.

Toni, adica daca e rosie sau gri-neagra?

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!