Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

la mine la bloc nu se va gasi. au fost niste tentative acum cativa ani dar acum nu mai exista asemenea "scapari"

Link către comentariu

Cine te pune sa curati locul "la sange"? Il curati cat sa poti iesi si atat. Nu poti avea pretentia sa nu-ti ocupe nimeni locul.

Link către comentariu

MRC, nimeni...s-a intamplat. / Corect, dar nici asa nu e ceva gresit. / Ba da!

Gabi, da, altfel nu aveam nicio pretentie.

Link către comentariu

l-ai blocat pe nenea cu dacia :lol: ....ai loc langa stalp,sa se vada ca o ti curata :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Dacia e acolo de cativa ani, nu o misca.

Parcarea e ciudata, cand e ocupata in totalitate, accesul se face printr-ul loc ingust cat o masina (pe care mai parcheaza cate un bou)

post-66542-13909993611929_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru ca zapada si automobile, aseara nu am vrut sa reiau deszapezirea in parcare, asa ca post-66542-13910770473699_thumb.jpg

Am iesit surprinzator de repede!

Pana se potoleste vremea cred ca o las in subteran, nu are rost sa ma chinui sa curat accesul in parcare zilnic.post-66542-13910771584447_thumb.jpg

Link către comentariu

Incep sa fac lista la ce imi trebuie de pe masina ta. :lol:

Nu umbla aia la masini jos in parcare?Am vazut masini lasate cu lunile acolo.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu

Nu are cine sa umble, sunt camere si paznici.

Bine..o oglinda, un capac de janta sau o antena se pot fura in timpul zilei.

 

Gabi, si azi ai bagat lopeti. De ce nu se baga baietii cu materiale de constructii sa scape de zapada de pe trotuarul ala, am vazut ca au excavator?

Link către comentariu

Pai nu mai ai unde sa pui zapada,daca o arunci in strada apar astia de la primarie cu amenda.

Am dat la intrare ca baga astia lama pe strada si se face ,,dop tare''de juma de metru.

Basca peste asta,sunt satul de dat zapada...da-i in parcare la bloc,da-i la munca,da-i la intrarea in parcare de la bloc,da-i la bloc...etc.

Am mai luat si o tranta serioasa pe spate si cu picioarele in fata in prima zi cand a nins,am alunecat pe gheata pe o portiune de beton unde era ,,gheata sticla'' si zapada viscolita de mi-am simtit toate oasele corpului inclusiv vertebrele de la coloana....mi-a sarit sapca din cap 2 metri....si am ramas lat 3-4 secunde.Bine ca nu am dat cu capul de beton ca ma gaseau astia peste 2 zile impaiat. :lol:

Bine ca nu am ramas inzapezit cu masina,dar duminica cand bagam masina in parcare dupa cateva manevre incepe si clipeste martorul rosu de frana de mana,ABS ramane aprins si nu se mai stinge.Zic,hai ca e treaba,ori s-a rupt cablajul de la un  senzor ori a cazut centrala de ABS.Luni dupa 2-3 frane mai zdravene si-a revenit ABS-ul si martorul s-a stins si acum totul e perfect functional.

Iti dai seama ca imi mai arde de dat zapada si de iarna...

Ti-am poluat topicul. :winter:

Link către comentariu

Eu te-am vazut de vreo 2-3 oi la magazim...chiar ma intrebam cata rabdare mai ai sa cureti zilnic.

Link către comentariu

Trebuie ca nu am unde sa las masina.Anul trecut(iarna) am lasat masina in strada si vorbeam cu cineva si o ,,desteapta'' cu un Logan s-a speriat a pus frana a derapat... si o facea frontala cu mine.A fost treaba de secunda si centimetri de a redresat masina .....ca altfel mi-o tuna serios. :lol:

Link către comentariu

Bine ca nu am ramas inzapezit cu masina,dar duminica cand bagam masina in parcare dupa cateva manevre incepe si clipeste martorul rosu de frana de mana,ABS ramane aprins si nu se mai stinge.Zic,hai ca e treaba,ori s-a rupt cablajul de la un  senzor ori a cazut centrala de ABS.Luni dupa 2-3 frane mai zdravene si-a revenit ABS-ul si martorul s-a stins si acum totul e perfect functional.

Scuze de poluare de topic - dar chestia asta am patit-o iarna trecuta. Dupa o parcare "infipta" intr-un namete, s-a aprins abs-ul pe bord.

La fel am gandit si eu, dar dupa ce s-a topit/dus zapada/jegul de pe respectivul senzor s-a calmat. I-a luat cam jumatate de zi insa...

Link către comentariu

 

Bine ca nu am ramas inzapezit cu masina,dar duminica cand bagam masina in parcare dupa cateva manevre incepe si clipeste martorul rosu de frana de mana,ABS ramane aprins si nu se mai stinge.Zic,hai ca e treaba,ori s-a rupt cablajul de la un  senzor ori a cazut centrala de ABS.Luni dupa 2-3 frane mai zdravene si-a revenit ABS-ul si martorul s-a stins si acum totul e perfect functional.

Scuze de poluare de topic - dar chestia asta am patit-o iarna trecuta. Dupa o parcare "infipta" intr-un namete, s-a aprins abs-ul pe bord.

La fel am gandit si eu, dar dupa ce s-a topit/dus zapada/jegul de pe respectivul senzor s-a calmat. I-a luat cam jumatate de zi insa...

 

senzorul abs se aprinde pt ca numai rotile pe fata se roteau, cele de pe spate erau fixe. La fel am patit cand am ridicat masina pe elevator si am testat ceva la cutia de viteze. Deci e normal. Martorul s-a stins dupa cativa km de mers.

Link către comentariu

Ai grija cu lanturile alea. Am auzit pe cativa Logan-isti acum cativa ani la un service, ca s-a prins gheta de lant si la un moment dat i-a taiat gheata si firul de la senzorul abs. Mai bine o lasi in parcare decat sa mergi cu lanturi. In plus mai mult de 500m de mers pe ciment/asfalt nu poti intrucat se rupe unul din elementele de legatura. Am avut la Peugeot pe vremuri, erau excelente in zapada, dupa cum ai spus si tu dar pe asfalt s-au rupt. In plus n-aveam abs/esp/etc asa ca nu conta prea mult.

Link către comentariu

Nu prea vad cum sa rupa gheata firul, nu inteleg cum s-a format la ei.

Lanturile le-am pus pt a doua oara anul asta si am mers 2-3 km. Prima oara au mers 50m. Nu merg pe asfalt cu ele, nu merg tare cu ele. Daca respect asta, plus fixarea corespunzatoare, nu cred ca vor face probleme.

Initial ma uitam la "sosetele" de anvelope, mai potrivite pt iarna urbana dar lanturile le-am luat gratis...

Link către comentariu

Poti mergr fara grija cu lanturile...eu am mers destul si masina nu a patit nimic(e vb de Skoda Octavia). Pe asfalt se vor toci putin lanturile si in timp vor  afecta si cauciucul, insa nu la cativa km! Singura restrictie e cea de viteza maxima.

Si eu ma tot uit dupa "sosetele", mi se par super ok. Am vazut un Audi S4 in Elvetia incaltat cu asa ceva, mi s-a parut senzationala si impecabila "defilarea" lui.

Link către comentariu

Vad ca multi au pus "poze de sezon" cu masina prin zapezi.

Am ratat momentul asa ca pun poze de sezonul ce a urmat, cel cu multa mizerie :)

post-66542-13928416699472_thumb.jpg

post-66542-13928416845143_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!