Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Incarcatorul wireless are avantaje si dezavantaje. in anumite situatii e bine sa incarci pe fir, de la priza. In altele e mai comod sa pui telefonul pe "pad".

De implementat in masina e cam greu din cauza distantei intre bobine si a faptului ca telefonul trebuie sa stea nemiscat pe el.

 

USB-ul in spate e mai util. Deja ma mir cum de se mai pune clasica gaura de bricheta in masina cand toate aparatele se incarca prin USB si eventual se poate face si o bricheta electrica sa stea in aceeasi mufa.

Link către comentariu

Statii auto, detectoare radar ... cam astea imi vin in minte acum. 

 

Nu ar fi chiar atat de greu de implementat, problema este ca acea bobina creeaza camp magnetic care poate afecta diferite componente ale masinii.

Link către comentariu

Daca s-ar implementa in masa, componentele sensibile se pot ecrana.

In cazul meu, campul magnetic este foarte mic (calculatorul masinii, ceasurile de bord nu ar avea de suferit).

Dar dupa cum am zis, nu cred ca il pun in bord.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Deschide un topic doar al ei in aria "Masina mea".

Plafoniera W8 aveam in plan dar m-a descurajat pretul asa ca am transformat-o pe cea clasica adaugand 2 LED-uri. am iesit de 10 ori mai ieftin.

Din 2005 masina nu are grilele iluminate, cum sunt pe Bora? Eu am schimbat recent, merita dpdv estetic.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Modificat de Muale
Link către comentariu

Am luat si rulmentii pe fata, 200 lei. Voi schimba pe ambele parti.

Trebuie montati ca deja huruie cand virez stanga (inseamna ca rulmentul stanga e dus? )

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13893725312839_thumb.jpg

Link către comentariu

Daca ii schimbi pe ambii ce mai conteaza?:P

Nu mai stiu exact daca la planetare sau la rulmenti era regula cu virezi stanga e stricat ala de pe dreapta...

Link către comentariu

Rulmentul uruie tot timpul.

Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

Link către comentariu

Si eu stiu la fel.. ca rulementul huruie tot timpul, iar la viraje sunt planetarele. Acum na.. schimba rulmentii si poate scapi :icon_thumleft:

Link către comentariu

La planetara cloncane in viraj. La mine huruie de parca am nisip intr-un angrenaj, se amplifica in viraj stanga si scade in viraj dreapta. Planetara am avut defecta si stiu zgomotul.

Joc in roata nu stiu daca am, nu am tras de ea.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Am schimbat rulmentii. Ma asteptam sa gasesc bile/camasa sparte, praf inauntru... nimic. Estetic aratau bine, doar garnitura se largise si iesea vaselina.

Problema s-a rezolvat, masina merge mai silentios acum.

Pe viitor trebuie schimbate placutele de frana pe fata si pivotii.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13897957378988_thumb.jpg

Link către comentariu
Am schimbat rulmentii. Ma asteptam sa gasesc bile/camasa sparte, praf inauntru... nimic. Estetic aratau bine, doar garnitura se largise si iesea vaselina.

Problema s-a rezolvat, masina merge mai silentios acum.

Pe viitor trebuie schimbate placutele de frana pe fata si pivotii.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Dacă se spărgeau rulmenții, în cel mai rău caz intrai în șanț! Eu am pățit-o și dacă nu ma țineam la ea o pățeam. E nasol sa se întâmple!

Trimis de pe Galaxy S3

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si ce fac mai exact? Ca la mine chederele de la usi (de ex vreau sa curat geamul de apa deschizandu-l si inchizandu-l) nu functioneaza.

Link către comentariu

Citeste aici  si  aici .

 

Nu functioneaza adica nu se deschide sau nu se curata?

Modificat de Muale
Link către comentariu

El se refera ca nu ii calca perfect cauciucul ala pe geam...dasta nu ii sterge geamul cand il lasa jos....

Link către comentariu

Atunci nu are legatura cu poza mea. nu atinge chederul pe geam (nici la mine nu calca pe toata suprafata), se poate regla putin, impinganul-l spre geam. Eu am dat un cheder jos si stiu ca e chinu dracu'sa il pui la loc ok.

Link către comentariu

Cat de curand trebuie sa dau cu astea... :(

Iti recomand 1Z Gummi Pflege. It kicks ass  :blackeye[1]:

Link către comentariu

Nu te bucura prea mult, intotdeauna se va gasi unul "cu doua perechi" sa ocupe locul curatat de tine, ca doar asa e mentalitatea romanului lenes si puturos.

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!