Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Mersi de intentie, Mircea. Cred ca am aflat problema: modulul de semnalizare.

Nu cred ca e masa, face aleatoriu si nu vad legatura. Apas frana de 30 ori, masina nemiscata, nu se intampla nimic. Apoi poate sa faca o data si iar nu mai face pana seara...

Am demontat modulul, merg cateva zile fara el sa vad daca se repeta.

Legat de grile, eu consider ca trebuie ramele pt ca sunt construite diferit grilele: la Bora nu sunt cele 2 suruburi in corpul grilei, cum sunt la Golf.

Am mai citit cum ca se pun direct, as vrea sa vad live niste grile montate fara ramele alea...

Daca VW a facut piesele, nu sunt scumpe si imi dau seama clar care e rolul lor de ce sa merg pe romanismul "las' ca merge si asa" ?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

compar cu a mea, motor putin mai puturos (nu se simte poc-ul de putere de la PD), ambreiaj f moale, cupleaza bine. directie servo-electrica, se misca mai usor volanul pe loc, la viteza devine mai tare ca la mine. 5 trepte de viteza, nu imi place cum intra.

 

ergonomie, totul ok. antifonata, inchegata (inca, desi a mers destul). scaunele meritau mai mult suport lateral, dar fiind mai "cheala", asta e.

 

inca se foloseste vopseaua cauciucata pe maner, la butoanele de pe usa soferului s-a umflat putin :(

 

parca as alege un Polo in locul Golf 6, are spatele mai aratos, in interior fiind similar.

 

avem si Golf 7 din vara, sa vad daca pot pune mana pe unul cativa km :P

Link către comentariu

CR-ul nu are acel "poc" in ture mici, insa urca mai sus in ture decat PD-ul. Acum, depinde de preferinte.

Link către comentariu

Asa e, am ajuns la 4000 mai des decat cu a mea si motorul se simtea altfel.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Avand in vedere ca urmarim si topicul lui TurboDiesel, cred ca decat un upgrade la Golf 6, mai degraba un tuning la 200 de caluti nu ? :P

Link către comentariu

Aseara am tras fir de alimentare si pt grila din dreapta, treaba a mers relativ usor pt ca am desfacut capacul de la airbag si am trecut cu firul pe deasupra torpedoului.

In weekend ar trebui sa trec la anvelope de iarna, verific antigelul si cu putin noroc desfac vasul cu clichid de parbriz (am impresia ca pierde lichid pe undeva).

Cei care ati demontat vasul, care sunt pasii ce trebuie facuti? Observ prindere in 2 piulite. Cum scot senzorul de nivel si pompa?

Link către comentariu

Pompa are un surub, undeva in lateral..am impresia ca spre radiator incolo..si pe urma trage de ea in sus. Sper sa nu ma insel

Link către comentariu

Se lucreaza, chiar si duminica.

Demontat, golit, spalat. Urmeaza sa vad pe unde pierde lichid.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13846962479174_thumb.jpg

Link către comentariu

Ti-ai facut curaj vad...bravo

Ai depistat ce are ? :) la cat costa unul...nu cred ca merita reparat :)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Garnitura de la senzorul de nivel... am bagat putin silicon, am umplut cu apa si il las plin pana maine sa vad daca mai scapa.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Ai vorbit si cu Gabi?ca am impresia ca se gaseste separat garnitura...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu am vorbit. Ar trebui sa se gaseasca, are cod de produs pe ea, parca. Nu o schimb ca s-a rezolvat cu un bob de silicon.

Cand ajung acasa il voi monta la loc, sa gasesc putina lumina...

Link către comentariu

Am montat vasul cu lichid de parbriz.

Am pus rotile de iarna (in weekend), moment in care am gasit un surub in roata spate de vara. La anu' trebuie sa iau 2 anvelope de vara, cele spate sunt cam gata.

Am rezolvat (sper) cu problema electrica, inlocuind modulul de semnalizare.

Am montat modulul nou, peste el grila de ventilatie centrala. Sper sa nu mai fiu nevoit sa umblu in zona aia...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Daca nu ai facut poze e ca si cum nu ai fi facut nimic:P

Gen...nu ai poze nu existi :))

Link către comentariu

:)) inseamna ca tot ce am zis este,momentan, minciuna.

Sa fac poza cu vasul de lichid la loc?

La grila fac atunci cand ii pun la loc butoanele si o pun si pe cea din dreapta.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!