Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Ce norocos sunt ca am avut din fabrica :D

dar parca solutie daia as vrea si eu  :D

Link către comentariu

La Bora ai avut noroc de grile si ornamente de aluminiu. Dar ambele pot fi puse si la mine daca e nevoie ;)

Poate aplic in weekend Wolf's Hard Body. Punem si pe a ta o bucata, sa vedem diferenta in timp...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Eu tot sper sa nu am masina in weekend:-))...maine daca am noroc intra in service :-D

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Vopsesti tot botul? Nu astepti pana la vara?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Ce sa mai astept Vali?cine stie ce s-o mai intampla pana in vara...si asa am cam intrat in bani....pana la vara....ii toc pe toti:))am o gramada de piese depozitate prin casa si pe la munca...vreau sa scap de ele...tin bara aia la munk de vreo 2 ani...

Stii vorba aia...bate fieru cat e cald...la mine frige deja :))

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Sa vedem...azi ma decid.

 

Laurentiu, deci faci tot botul? Unde, cat ? La badboy ai renuntat, doar acoperi gaura din capota?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Da..fac tot botul ...capota bara aripi stanga dreapta....la un prieten al unui coleg de munca...

Am renuntat la badboy...merg doar pe grila badgeless...pret 300ron per element

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Daca vreti ne mutam la mine pe topic...1200ron vopsitul plus inca nu stiu cat tinichigeria...

Link către comentariu

Unde ati gasit voi pretul asta ? Eu in Brasov am dat de 500-700 lei / element

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Chiar. ..nici nu mai stiam la cate din voi sunt pe topic :))

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Link către comentariu

mai conteaza?! preturile tot alea sunt. :))

Florine, cauta mai bine...si in Buc sunt preturi de la 250 (sau mai jos cu vopseaua ta) pana la 800-900.

Trebuie doar sa gasesti echilibrul perfect intre pret si calitate.

Link către comentariu

Cunosc vopsitor cu 200 lei pe element cu vopseaua ta ( in pretul asta intra si tinichigerie sau mici modificari) , daca te intereseaza da un PM

Eu am fost multumit de lucrare

Link către comentariu

Eu sunt patit si nu recomand faza cu vopseaua ta...i-am adus unuia vopsea de la porsche cu lac... intaritor ...tot ce era nevoie si dupa putin timp a inceput sa se stearga lacul...vopseaua sa se cojeasca...

A zis ca nu il intereseaza...ca nu i-am adus eu vopsea buna...

Deci mai bine dai putin in plus si este direct raspunzator....

Eu cand am zis tinichigerie m-am referit la indreptat lonjeroane si aliniat bot...

Link către comentariu

De cateva zile am o problema pe partea electrica: din cand in cand, la apasarea pedalei de frana sau cand bag in marsarier mi se aprinde si semnalizarea pe dreapta. Nu este un tipar, nu stiu cand va face sau ce sa fac sa se intample "la comanda", se intampla aleatoriu, si in mers cand calc usor pedala de frana.

M-am gandit ca am vreo problema in stop, am dat cu spray de contacte in mufe, am verificat becurile. Fara succes.

Posibile cauze: Am  de 2 ani montat senzori de parcare pe firul stopului dreapta - daca ar fi problema de la modulul ala ar face doar la mersul cu spatele, nu si la frana.

Am un modul pt semnalizare (la atingerea manetei, semnalizeaza de 4 ori). Daca de la el ar fi problema, de ce se activeaza cand apas frana?

 

Eu merg pe ideea cu un scurt-circuit in stop, la aprinderea becului de frana sau marsarier se duce curent si in becul de semnalizare.

 

V-as ruga sa imi dati niste sfaturi, care e problema, cum testez si cum repar?

Link către comentariu

Ma gandesc la o masa proasta la stopul respectiv. (ca la loganurile taxi, de clipesc aiurea becurile cand semnalizeaza)

Link către comentariu

Masa vine tot pe fir, in mufa. Ar afecta tot stopul, nu?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

De aici suspectez ca ar fi problema. Am curatat mufa, vad ceva oxidare unde fac becurile contact.

P.S. e normal ca spray-ul de contacte sa lase o pelicula uleioasa, ce nu se evapora?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-1383990956878_thumb.jpg

Link către comentariu

Da....ramane o pelicula uleioasa.Lasa cat poti elementul la uscat si apoi montezi reperul...dupa 5-10 minute.

Link către comentariu

Am aplicat produsul pe masina destul de usor, in comparatie cu o ceara solida.

post-66542-13840154597037_thumb.jpg

Nu am avut timp sa ma uit atent, a trebuit sa plec de urgenta undeva (pe plafon nu am mai dat), ma uit maine cum se prezinta.

Am luat si grila de la sofer

post-66542-13840155471348_thumb.jpg

Mai trebuie cea din dreapta, de la pasager pe care sper sa o primesc saptamana viitoare. Tot atunci vin si ramele pt montajul grilelor.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!