Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Reusesc, in teorie. Nu este grav, nici greu.

Doar ca este o lipitura pe o suprafata de cativa mm, nu stiu ce rezistenta va avea.

Oricum si rupt nu afecteaza cu nimic estetic si doar 5% functional.

Pe scurt, lamele verticale sunt tinute de 2 traverse. Una din ele e rupta in dreptul unei gauri. Lamele stau bine-mersi si in lama de jos.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13831561486969_thumb.jpg

Link către comentariu

Am rezolvat.

Grila este impecabila, ce se vede in poza sunt pete de apa.

post-66542-13831602079027_thumb.jpgpost-66542-13831602172633_thumb.jpg

Pe langa grila trebuie un plastic separat montat in bord sau se potriveste in locasul grilelor actuale, decupand pt cablurile de iluminare?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

asta ma intrebai tu azi?

post-14266-0-22695700-1383164659_thumb.p

pozitia 5-1J0819197A...incearca la Gabi si vezi ce zice...

 

Link către comentariu

hmda, ala e. vad ca mai e unul si pt grila de la sofer, 1J1819185A-1J0819197A

grila de la pasager inteleg ca se monteaza direct? pretul ambelor, pe ahw e 5.5eur; doar sa gasesc si restul grilelor...

Modificat de Muale
Link către comentariu

 

 

mai am de demontat :

-cusca din bord

-suport de pahare fata

-capacele ce acopera spatele volanului (aici trebuie bit M12)

-capace bord stanga-dreapta (nu stiu inca daca e cazul)

se pare ca am vorbit prostii. din ce vad in poze, capacele se pot scoate fara demontarea volanului.

deci diseara, jos cu ele!

post-66542-0-77735500-1383208717_thumb.j

Link către comentariu

In legatura cu grilele un tovaras a pus-o pe cea din mijloc fara grila aia speciala din spate! Cum ati reusit voi sa dati platicul ala de jos de la volan fara sa dati jos volanul? Are doua capete care intra in niste gauri, si din cate am vazut altfel nu mergea!

Link către comentariu

Eu nu am reusit sa le dau jos. Cel superior merge, ala de jos...

Acum ma uit la ppza si vad acele tije in care stau suruburile, s-ar putea sa imi faca probleme.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Eu le-am taiat tijele alea! Sa nu faceti ca mine! Le-am taiat pe masina cu o chestie de traforaj, ca nu aveam cu ce sa dau volanul jos! Si dupa am prins-o cu doua surubele negre autofiltante!

Link către comentariu

Nu ma gandeam sa le tai. Nu inteleg exact rolul lor asa ca nu ma bag.

Deci am ajuns de unde am plecat, nu se poate scoate fara a demonta volanul...M12 !

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

se pot demonta fara a da jos volanul.....eu le.am dat jos cand am umblat la maneta de la stergatoare.

Link către comentariu

Capacul de jos? Cel din dreapta din poza pusa de mine mai sus...cele 2 gauri acoperite de volan se prelungesc cu niste tije.

Cel de sus, da, merge scos cu volanul montat; la el umblii ca sa ai acces la maneta.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Buun...

post-66542-1383239093189_thumb.jpg

Capacul de jos nu merge scos cu volanul pe ax, nici nu ai cum sa ajungi ok la suruburi. Dau jos volanul si il scot, cu ocazia asta verific si claxonul. Trebuie sa apas destul de tare pe spitele laterale sa faca contact. Cea de jos merge mai ok. Suspectez ceva mizerie unde face contact.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Si ai scos capacul de jos cu volanul montat? Acele tije sunt intregi?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Da...

Nu mai stiu exact procedura, dar imi amintesc ca am desfacut cele doua suruburi si clapeta de reglare a volanului

Link către comentariu

Asta e maxim de loc, surubelnita nu intra drept sa pot desface. Nu stiu cum ai reusit...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13832474261129_thumb.jpg

Link către comentariu

Da, le-am desfacut. ..cu surubelnita, normal. Si daca nu gresesc era putin stramba (fara sa vreau, dar m-a ajutat asta)

Link către comentariu

Bun, considerand ca ajungi sa scoti ambele capace cu volanul pe masina, se pot demonta apoi manetele? Sau pentru alea chiar trebuie scos volanul?

Link către comentariu

Fara suparare @Florin dar nici eu nu cred ca merge cu volanul sus pe masina, deoarece locurile in care intra suruburile sunt intrate in spira 

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!