Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Chiar daca se zgarie putin nu are nimic. Pui pe burete niste Axion si freci cu el asa. Ii da imediat luciu. Functioneaza ca un polish.

Link către comentariu

incerc cu diluant. nu ar fi problema daca se albeste, acopera vopseaua.

 

burete d-asta? cum ajungi cu el in zona butoanelor?

post-66542-0-62043400-1381907750_thumb.j

 

incerc sa demontez plasticul superior volan si consola de la schimbator, cand ajung acasa. poate si "cusca" ce tine clima, radio...

plasticul inferior volan trebuie sa astepte putin (trebuie dat jos volanul)

Link către comentariu

Nu - d-asta ca in poza. Si multa apa calda.

 

Pentru mine a fost important sa nu zgarii pentru ca voiam sa scap de vopsire ulterioara. Si dupa cum se vede in topicul meu a iesit ok doar curatat.

post-50507-0-01917300-1381908457_thumb.j

Link către comentariu

poza era pt flaviusmaff.

buretele propus de tine il stiam, eu am acasa niste lavete din material verde (scuff pad)

Link către comentariu

Cu ce lipesti inapoi consola centrala? Eu am preferat sa izolez bine restul consolei, pentru ca am un colt dezlipit si am observat ca nu tine lipit cu picatura.Din fabrica cred ca e lipit la cald. Spor la treaba!

Link către comentariu

Nu stiu cu ce o lipesc, oricum nu cu picatura. Ceva mai "gros".

La mine s-a deslipit partea din fata cand am demontat-o asa ca am ales sa o scot toata.

Initial vroiam sa fac la fel, sa izolez si vopseam cu ea la loc.

Nu cred ca e lipita la cald, se deteriora vopseaua. Plus ca se vede adezivul ramas.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu prea e bine ca ai desfacut consola. Asa m-a mancat si pe mine la fostul golf si am dat-o in bara, adica nu am reusit sa lipesc cum trebuie consola si pe deasupra se mai si dezlipea in unele locuri, se vedea urat...

 

Poate eram incepator si nu stiam cum sa fac treaba bine, pana la urma am luat de la dezmembrari alta consola.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Treaba e facuta. Daca nu se lipeste, iau alta...

Sper sa nu fie dracu asa de negru si sa pot lipi, doar si inainte erau lipite.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

eh. eu cand mi se intampla o chestie de genul asta, sunt pe modul "daca a fost pusa acolo, merge pusa la loc" si nu ma opresc pana nu ii dau de cap, chiar daca dureaza o zi intreaga :))

Link către comentariu

Ma faci sa desfac din nou consola ! Dupa ce am vazut ca se poate desface "in doua" mi-am dat seama ca de acolo scartaie. Arata bine, nu e dezlipita cred, dar I-as da o lipitura zdravana ca sa nu mai scoata sunete neplacute.

Chiar ma miram, nu stiam de ce freaca...

Link către comentariu

scartaie, dar nu cred ca partea aia ci unde vine sub clima, are 2 picioruse de plastic plus muchiile in contact.

pe muchii initial este o banda catifelata, poate s-a dezlipit. la mine una era desfacuta. pe picorusele de fixare nu e nimic. scartaie cand te pui cu genunghiul drept pe ea.

 

cu plasticele...in afara de manerul de la sofer si cel de la pasager (capacul exterior), restul s-au curatat atat de bine incat nu ar avea nevoie de vopsea.

 

mai am de demontat :

-cusca din bord

-suport de pahare fata

-capacele ce acopera spatele volanului (aici trebuie bit M12)

-capace bord stanga-dreapta (nu stiu inca daca e cazul)

Modificat de Muale
Link către comentariu

poate fi si de la banda aia catifelata...iar la piciorusele alea, nu stiu...niste Wd40 :))   ?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am scos si cusca, zeci de suruburi desfacute. Ghinion ca am modelul asta, laterale turnate.

Voi vopsi si lateralele bordului.

Maine sper sa fac rost de vopsea.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

post-66542-13828872693078_thumb.jpg

Link către comentariu

Negru mat, pt plastic ;)

De la Dupli Color, nu mai e nevoie de grund.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!