Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Vopseste-le ! Ca asa le-am curatat si eu, dar negrul ramane lucios si trebuie sters des, raman urme de la orice atingere.

Link către comentariu

Sa se albeasca de la ce?

Manerul de la sofer cred ca va fi cel mai greu de curatat.

Negru mat...dar lucios ce are? Pe masinile mai noi sunt facute asa si nu dau rau.

Nu stiu cum rezista negrul mat la frecare, 80% merg singur in masina, manerul de la sofer va fi cel mai "abuzat".

Cele din spate oricum sunt demontate de 6 luni si nu le-a simtit nimeni lipsa :)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Eventual si lac...ai vazut ce sexy sunt ale mele:-D

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

stai...ale tale sunt alt model, cu aluminiu.

manerele spate vor sta "uscate" o vreme (pana le fac si pe restul) si vad daca isi schimba aspectul.

 

acum imi fac temele, ce mai trebuie demontat si mai ales cum se demonteaza

Link către comentariu

Ai de frecat la ele... rezultatu o sa iti placa.

Eu am vopsit partea din plastic ( neagra ) cu spray negru mat si nu au absolut nimic doar ca am dat mai multe maini pt. ca ai sa observi ca se imbiba f repede si nu prea se cunoaste.

Lac am folosit doar pe parte de aluminiu.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

FRE, nu cred ca merita costul pt hidrotransfer pt manere. se justifica daca vrei sa faci un model,ceva...dar pt negru simplu nu are rost.

practic si la hidrotransfer se pune o vopsea, avantajul fiind ca (fata de folie autocolanta) se poate mula mai bine pe conturul piesei.

Link către comentariu

am vazut la cineva - un A3 2007 - ornamentele interioare facute cu hidrotransfer, carbon look - aratau foarte ok, erau lucioase astea - parea ceva rezistent.

Link către comentariu

Folie din asta care imita aluminiul striat mi-am cumparat eu din UK...e foarte faina numai ca iti trebuie multa rabdare si un feon puternic ca sa poti intinde bine folia...eu am cam dat-o in bara din cauza ca nu am un feon prea bun

 

Revin cu o poza cand cobor la masina

Modificat de nick_n
Link către comentariu

-nu am experienta mare in colantare

-nu dau 50 euro pe niste folie (sau mai mult, nu am masurat exact cati mp trebuie, plus ca sunt pierderi - trebuie aplicat in sensul "fibrei" peste tot

-pe suprafetele f curbate nu ai cum sa aplici (zona butoanelor geam)

-pierzi inscriptiile de la suport pahare si mufa diagnoza (asta ar fi cea mai mica problema)

 

=> nu e de mine oferta

 

Daca vrei ceva de calitate, iei 3M Di-Noc M-904

 

P.S. poate as pune doar pe rama consolei

Link către comentariu

intrebare scurta: pt a demonta masca de plastic ce vine in jurul schimbatorului de viteze este suficient sa desfac scrumiera, cele 2 torx de sub bord (in dreptul gleznei) si cele 2 din capatul dintre scaune?

Link către comentariu

Eu nu am dat-o jos pe cea cu frana de mana. Tragi usor , putin de colo, putin de dincolo si iese :)

Link către comentariu

Aia cu frana de mana vine cumva sub asta, de ce trebuie scoasa prima?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Da, vine putin sub asta ce vrei tu sa o scoti. Dar nu asta e problema, ci faptul ca o sa te incurce putin fiindca atunci cand nu o desfaci, trebuie sa tragi de consola schimbatorului sa vina peste asta. Ca sa o poti scoate de acolo.

Link către comentariu

Pff manerul de la sofer mi-a taiat tot elanul. Se curata f greu si are multe detalii.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Am incercat cu partea aspra verde de la burete dar greu se duce. Plus ca e greu de curatat in zona butoanelor.

Ma gandesc la Decanol, cineva a pus o poza interesanta pe topicul cu reconditionare manere.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Salut,

Ca sa cureti usor acea vopsea cauciucata, sterge-o de 2-3 ori cu o carpa moale inmuiata in diluant. Dar sterge-o, nu inmuia piesa cu totul ca face varza plasticul. O lasi 4-5 minute, pana se increteste vopseaua aia, si apoi o jupoi foarte usor. Ai grija mare sa nu atingi plasticul cu diluat. Se albeste instantaneu.

Link către comentariu

E un burete de plastic, arata ca cel de sarma si cu asta se curata foarte usor! Vezi sa nu le topesti cu ceva solutie mai puternica!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

si eu m-am apucat de manerul de la sofer..si chiar e de munca, dar nu ma stresez ca e timp..smirghel si atat deocamdata.

Link către comentariu

Manerele merg ok cu un burete de vase "partea verde" Chiar e bine sa nu fie nou, pentru ca nu iti dai seama cand ajungi la plastic si poti zgaria.

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!