Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

In ograda noastra...am pus prezoanele negre,se vede mai ok janta cu ele...mai curata.

Celelalte erau cam ruginite...

From HTC via Tapatalk.

trebuia sa-i pui capace... protejeaza mai bine prezoanele si axul central... si janta in sine

Link către comentariu

nu, nu imi plac (daca vorbim de partea estetica)

cat despre protectie...sub ele se aduna zapada...

Link către comentariu

Am inteles ca nu iti plac dar sincer si mie mi se par rotile mult mai frumoase cu capace decat doar cu jante de tabla. Arata a ieftin si neingrijit.

Chiar nu ai gasit niciun model de capac care sa iti placa?

Link către comentariu

rotile sunt frumoase cu jante de aliaj.

capacele mi se par ceva "ca si cum" . de aia am si vopsit jantele.

nici nu am cautat vreun model :) poate ceva ca la beetle de prin '65 ar fi interesant

Link către comentariu

Pai atunci de ce nu ti-ai pus niste jante de aliaj? :)

Sa stii ca sunt si capace frumoase si arata mai bine decat jantele de tabla. Tablele parca ar spune ca nu iti iubesti masina. :)

Link către comentariu

sa nu fiu offtopic dar in ulitele patrieri nu prea renteaza jantele de aliaj, si doua randuri (vara+iarna), nu tine clar de iubit masina!

Drive safe!

Link către comentariu

Eu nu prea ma inteles de ce le-ai vopsit. Daca din cauza ruginei atunci e ok, altfel nu se vede. Poate doar cand sunt curate si bate soarele din nu stiu ce unghi.

Altfel, tabla e ce trebuie iarna. Usoara si stai fara stres daca o atingi.

Link către comentariu

ce credeti...cel caruia i-am vandut jantele am inteles ca le-a luat pentru iarna...

motivul...cica s-a saturat sa ii tot fure capacele...

deci fara capace mai bine :))

Link către comentariu

Planul era sa iau table si sa le vopsesc la spray. Table si nu aliaj din cauza pretului. Apoi am cedat tentatiei de a le vopsi cu pulbere si era pacat sa le fac negre asa ca am ales putin "bling" :P

Daca as fi pus banii de pe table si banii de pe vopsit poate gaseam niste jante de aliaj mai dubioase care trebuiau si ele reconditionate...si nu vroiam sa dau multe milioane odata (psihologica frana).

Niste capace in genul celor de la Tiguan, care sa acopere prezoanele si centrul jantei, as pune. Capace pe toata janta-nu pt ca nu imi place scopul: sa faca tabla sa para aliaj.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Gen asa?

1301842310_184166394_2-jante-tabla-14-golf-3-vento-Suceava.jpg

Nu vreau sa mai poluam topicul dar singurele jante de tabla care ar putea sa imi placa sunt asa:

283300_10200147252786799_1934732774_n.jpg

577758_10150744202763605_1150629212_n.jpg

Capace?

405137_3907203041278_269462282_n.jpg

Link către comentariu

Alea-s dublate. Arata bine,recunosc.

Capace de beetle sunt acele discuri cromate,concave.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Am reusit si am montat modulul de semnalizare.

Am setat cu 4 blink-uri.

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13554320987936_thumb.jpg

Link către comentariu

Am mers putin cu ea,am si franat. Nu a semnalizat.

O sa urmaresc desi nu vad legatura... Da avarii sau semnal (ce parte) ?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

singura legatura ar fi avarii la frana violenta...dar cred ca specifica producatorul daca facea si dastea nu?

Link către comentariu

Nu face la golf 4. De la generatiile mai noi face ( si la alte marci).

Nu face la golf 4. De la generatiile mai noi face ( si la alte marci).

Link către comentariu

Pai trebuia sa aiba accelerometre calibrate si in plus modulul nu putea fi pozitionat asa, la intamplare, prin bord. :icon_geek:

Link către comentariu

Modulul nu are functia asta.

La masinile noi stiu ca se poate activa din soft (unele aprind avariile, altele aprint intermitent becurile pe frana).

La astea mai vechi, se poate configura soferul sa tipe si sa puna mainile la ochi...

Link către comentariu

face mereu sau cum? se aprinde becul si martorul in bord?

o sa fiu si eu atent, pana acum nu am observat dar nu mi se pare ok daca face aiurea

Link către comentariu

imi suna a garantie...:)sau montaj incorect...cu toate ca am asistat la montaj la Vali...nu prea aveai ce sa gresesti...

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!