Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

azi dimineata am auzit niste click-uri cand roteam volanul...e posibil sa se fi rupt acea panglica (spira din volan) ?

nu mi-a dat prin cap sa testez claxonul... daca este rupta apare ceva martor de eroare in bord? ESP nu am.

Link către comentariu

Sa revenim in ograda noastra:))

post-14266-0-91241100-1354131813_thumb.j post-14266-0-16157300-1354131816_thumb.j

sigur telefonu tau face poze mai jmechere:))

era mai cald in Iris..... :lol:

vezi sa nu fie de la maneta de semnalizare - cand revine volanul - sau poate sa fie si de la spira - dar nu cred ca ai umblat de curand acolo.

daca se rupe, nu merge claxonul si se aprinde martorul de la airbag.

Link către comentariu

nu face zgomotul de la revenire, ala e un singur click.

la mine face o serie de click-uri cand rotesc volanul, cumaneta de semnal pe 0.

la spira nu am umblat deloc dar avand in vedere varsta masinii nu stiu la ce ma pot astepta

Link către comentariu

revin...claxonul merge, becul de airbag fin bord nu este aprins. in schimb acel zgomot inca este acolo...am suspectat spira pentru ca zgomotul apare cand rotesc volanul si pare a fi un plastic, parca agata ceva.

Link către comentariu

salut! poate suna ciudat dar si eu am acel zgomot de care zici tu, anul trecut in sezonul rece se auzea din apropierea volanului si banuiam spira, apoi a venit caldura si nu sa mai auzit, iar acum de cand a venit vreme mai rece a inceput din nou sa se auda dar din zona gurii de ventilatie de la sofer! si fara sa imi dau seama am miscat de bord, am prins de bord de deasupra ceasurilor si am "miscat" de el si am obsevat ca scoate acel fasait! incearca si tu si vezi

Link către comentariu

faza e ca zgomotul se aude doar cand rotesc de volan asa ca exclud sa se auda de la vreo gura de ventilatie.

Link către comentariu

si la mine se auzea initial dor cand roteam volanul, acum se aude si cand dau in gropi uneori! eu cred ca e vreun burete ceva de sub bord ce face asa cand ii rece!

Link către comentariu

Merita xenonul? Eu am auzit ca pe ceata si ploaie ii cam dau clasa halogenele. :icon_confused:

Link către comentariu

Treaba buna o face temperatura de culoare, nu gazul din bec.

La mine cu 6000k, intr-adevar e dificil pe ploaie (asfaltul ud nu se vede).

Cand se ard astea sau cand pun lupe bixenon voi trece la 4300k.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Vali se pot pune becuri cu 4300k pe aceleasi balasturi care au becuri de 6000k? Nu se ard?As vrea sa le schimb si eu cand le vine vremea.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

din ce am vz la tv...da.

doar ca in Buc s-a lasat putin asteptata iarna.

cred ca voi pune lanturile in portbagaj zilele astea,nu se stie cand am nevoie. oricum "drumarii" nu au calendar si sunt surprinsi in fiecare iarna.

Modificat de Muale
Link către comentariu

cine ma ajuta cu 2-3 picaturi de silicon pt lipit parbriz? sau sa incerc direct la un centru auto (problema este ca ajung seara acasa...)

Link către comentariu

Ieri dimineata am gasit oglinda cazuta; s-a dezlipit pastila metalica.

Prima data a cazut anul trecut, am lipit cu SuperGlue (ceva mai rasarit, gen Picatura) si a rezistat o vreme...

Asa ca am luat asta si sper sa rezolv problema.

post-66542-13552556537063_thumb.jpg

Am mai luat ceva sa dau pe chedere,in special pe cel pufos...poate iarna asta scap de usi lipite de la gheata

post-66542-13552557227007_thumb.jpg

From HTC via Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Trebuie sa fie uscate cand le dai. Si iti sugerez un loc calduros, altfel se intinde greu. O parcare subterana...

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!