Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Ai pierdut ceva din inaltimea portbagajului dar ai castigat in modularitate :D

Era cumparata smecheria aia sau ai achizitionat-o mai nou?

E bine ca ai pus poze stiu si eu cum functioneaza.

Daca as gasi asa ceva pe la 1 mil maxim m-ar tenta si pe mine...

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Pune o poza cu capacele pentru prezoane, sunt curios cum arata.. Sunt capace pt prezoane pentru jante tabla? Ca cele pentru aliaj am si eu, as fi curios cum sunt astea pentru table.. Toata stima!

Link către comentariu

vali, pretul e ok, as lua pt jantele de vara. pe astea s-ar vedea urat si cred ca raman fara ele rapid.

bogdan, inaltimea portbagajului nu a fost niciodata asa importanta la mine (poate doar odata cand am bagat un dulap,la limita). oricum daca pe viitor am nevoie, pot sa scot acel organizator si am inaltimea maxima.

este de vanzare pe forum,dupa cum bine stii, dar pretul este....deosebit sa zic, fata de cat am dat eu.

in poze nu este masina mea,nu am apucat sa montez sistemul dar revin cu poze cand il pun.

Ciprian este vorba despre aceleasi capace, nu exista speciale pt table. exista la modele mai noi (transporter, au un capac mai mic in centrul jantei)

Modificat de Muale
Link către comentariu

Dupa cum spuneam mai sus,asteptam 2 colete.

Am presimtit ceva de am pastrat tacerea si bine am facut:unul din ele nu a mai ajuns...

Dar a ajuns celalalt si ma bucur :) este vorba de organizatorul original pentru portbagaj; nu stiu denumirea exacta dar va dati voi seama...

post-66542-13534413905101_thumb.jpg

Singurul inconvenient este ca masina donatoare este crem dar sper sa rezolv problema asta cu niste vopsea textila (nu e panica)

Maine daca ajung mai devreme acasa,le montez si revin cu poze.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Ala care n-a mai ajuns era de la Timisoara? :) Ca am vazut si eu anuntul, dar nu m-am bagat ca nu stiam daca se potriveste fara modificari.

Link către comentariu

da,era vorba de o oglinda. nu a ajuns din motive stiute de vanzator si banuite de mine...

(nu se potriveste fara modificari)

Link către comentariu

Buuun...am montat piesele.

Sunt foarte multumit de achizitie, pot tine langa roata o sticla de ulei de 1l dreapta (pana acum nu avea loc), o trusa mica de scule si accesoriile de iarna(perie,racleta de gheata,etc).

Spatii sunt destule,doar sa am cu ce le umple :))

Faptul ca s-a ridicat podeaua nu ma deranjeaza foarte mult dar (candva) trebuie sa rezolv problema cu mocheta,sa o vopsesc neagra!

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13535225849844_thumb.jpg

post-66542-13535226015949_thumb.jpg

post-66542-13535226169905_thumb.jpg

post-66542-13535226435199_thumb.jpg

Link către comentariu

hai ca arata bine...cand am vazut prima poza...m-a dus gandul ca a ar mai trebui o tavita de portbagaj...sa mascheze culoarea...dar la a doua poza am vazut ca nu este o idee buna....:)

sa te apuci de pescuit daca vrei sa umpli toate spatiile:))...am vazut un portbagaj de pescar...si e exact ce ar avea nevoie:))

Link către comentariu

ma uitam la tavite inainte ,bine ca nu am dat banii ca acum nu se mai potrivea (sunt 2 modele pentru a mea,in fc de inaltimea portbagajului).

nu ma pasioneaza pestii,imi plac acvariile ;)

daca ma poate sfatui cineva legat de o vopsea pentru textile (care sa nu necesite tratament termic pt fixarea culorii) sa lase informatii aici. ideal ar fi sa vopsesc mocheta; partile din plastic se rezolva foarte usor cu un spray.

Link către comentariu

teleshopping :))

imi par cele mai proaste acte artistice...interpretarea lor :))

Link către comentariu

carmina e interesant spray-ul ala, doar pt faptul ca nu ramane aspru materialul.

mocheta fiind fupoasa nu merge vopsita cu vopsea normala;cand se usuca se intareste si devine aspra.

de aia cautam vopsea lichida pt textile.

problema este...de unde cumpar din tara/bucuresti ceva asemanator? suprafata ar fi de aprox 1mp.

ar mai fi ceva: din ce vad pe site-ul mentionat de tine, termenul upholstery ar face referire la materiale cu textura diferita (scaune,fata de perna,plafon) sunt fine fata de mocheta din portbagaj care este mai pufoasa. :unsure:

Link către comentariu

Laurentiu, sac de plastic cu cadavru. cartofii lasa doar praf ce se aspira usor.

Rudi, nu piele...este totusi portbagaj. nu am interior de piele si pun acolo? :nono:

Sa analizez faza cu datul jos...daca se poate face elegant si poate lipesc tot mocheta in loc...

Am dat mail catre un magazin de vopseluri... la multe cautari am gasit procedura de vopsire implica scufundarea in lighean (se fierbe) sau in masina de spalat. Ambele variante nu ma "coafeaza"

Link către comentariu

Piele gasesti si destul de ieftin, piele intoarsa, ecologica. :) Poti face atunci si lateralele. Sau o mocheta noua, material textil nou. Alta culoare? Si faci si lateralele la fel.

Link către comentariu

culoarea nu vad de ce sa o schimb...ramane negru. negru este si in rest,pe podea.

mai caut variante de vposea, intre timp voi spala capacul crem...acum este putin murdar.

daca nu gasesc nimic interesant, varianta este schimbarea mochetei cu una neagra, poate chiar cea care era inainte in portbagaj (are si niste nervuri de plastic pe lungime,ajuta la incarcare)

post-66542-0-43443800-1353666940_thumb.j

Link către comentariu

ce e "vigoana" ?

m-ai observat acolo sau dupa ce am scris pe forum? ca nu am observat sa fi schitat ceva.

eu te-am dibuit,te vad parcat in fata magazinului in fiecare dimineata.

Modificat de Muale
Link către comentariu

E prima data cand iti vad masina.Nu am stiut cine si de ce imi da avarii,apoi am vazut colantul cu vw forum.Am retinut nr de la masina si apoi am facut legatura cu tine pt ca ti-am vazut nr de inmatriculare in topicul de fata.

Posibil la semafor in ziua cu pricina,atipisem si eu putin intre perioada de rosu-verde :lol:,si am procesat mai greu informatiile primite.

Vigoana...ma refeream la faptul ca erai grabit. ;)

Link către comentariu

Am si eu o intrebare daca se poate: o Bora 1.9TDI 155cp AJM cam ce top speed are? Ma gandesc ca ii la fel ca si Golf IV. Doar ca nu stiu la nici una :)

Link către comentariu

Am vazut aia, dar ma refeream la ce viteze se poate ajunge.

Intreb asta pentru ca eu mai sus de 170km/h nu am putut sa urc si mi sa parut destul de putin.

Link către comentariu

Eu 200. Mergea mai mult dar nu am vrut sa risc (indice viteza la anvelope) .

Bora aia are soft si cp in teorie sau pe dyno?

From HTC via Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!