Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Eram sigur:-))

Ma refeream la ale noastre...platforma mk4 :-P

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Nu vopsi prezoanele ca dai banii degeaba. Eu le-am cadmiat la o intreprindere care nu mai exista din pacate in Galati. Dar poate gasesti sa le cromezi. Daca le vopsesti dupa primele chei o sa sara vopseaua si apoi o sa se cojeasca partial.

Btw: Merge o folie la geamuri. Si la multi km fara probleme.

Modificat de grp
Link către comentariu

cu cadmiu adica?

placari galvanice se faceau la mecanica fina dar la fel(din pacate) nu mai exista.

bani nu dau, am vopsea rezistenta cu care am vopsit si scutul. e vorba doar de timp liber sa le curat/vopsesc.

de cromat...nu stiu unde si cred ca acolo dau banii aiurea.

daca rezista la macar o demontare sunt multumit. nu ma deranjeaza sa le retusez anual.

pt curatat ce recomandati? in afara de metoda cu smirghel. ceva solutii minune? vazusem undeva (o restaurare beetle) ca a lasat ceva suruburi in solutie de cuptor si au iesit ca noi.

Link către comentariu

azi dimineata am primit sms, a ajuns un colet :) sper sa fie ce trebuie...revin cu detalii/poze luni,marti cand il ridic :)

pana atunci ar trebui sa ajunga si al doilea colet :winter:

si daca tot sunt pe cheltuieli, am refacut polita RCA pt ca astazi era ultima zi.

Link către comentariu

ar fi 2 colete. vedem cand ajung...sa nu vb prostii daca nu gasesc inauntru ceea ce trebuie :)

Link către comentariu

Prezoanele la curatat.

Sa le fac negre(nu stiu cat rezista vopseaua la cheie) sau lucioase (nu stiu cat rezista pana ruginesc) ?

From HTC via Tapatalk.

post-66542-13532579694099_thumb.jpg

Link către comentariu

Fa-le negre. Si-ti mai dua o idee de Tuning :D

Vopseste plumbii de la table tot cu negru

Link către comentariu

:) daca spun ca si aia erau in plan, la fel ca prezoanele....

doar ca nu am gasit o pensula micuta in casa.

Deja unele au inceput sa oxideze deci clar nu am cum sa le las asa pe masina.

post-66542-13532603581536_thumb.jpg

post-66542-13532603755526_thumb.jpg

Sper sa reziste vopseaua...

O chestie misto, sunt stantate in interior cu sigla VW/Audi

post-66542-13532603955187_thumb.jpg

From HTC via Tapatalk.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Eu i-am vopsit cu o periuta de dinti pe care pulverizam dintr-un spray :D Crede-ma, nu e mare arta

Link către comentariu

Eu as fi incercat o culoare pe ele, verde sau portocaliu. Sa mai rupa din monotonia culorilor inchise :D

Link către comentariu

in stoc am gri,galben si negru.

am facut unul galben-nu imi place.

cel gri arata bine :)

astept sa se usuce si fac un test de strangere pe janta sa vad cum se comporta vopseaua

Link către comentariu

o sa incerc asa cum spuneti voi dar mai stau sa se intareasca vopseaua calumea.

scotch de ambalat sau merge si cu banda de mascare (scotch de hartie)?

Link către comentariu

Cel de hartie clar(cand o sa il dai jos nu o sa ramane urme pe prezon si rezista si mai bine la ''stres'')

De ce nu pui capacele negre oem peste prezoane?

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

la jante de tabla oricum prezoanele raman in afara.

capacele alea ar merge la jantele de aliaj,unde prezonul este "ingropat".

ca sa raspund: nu am acele capacele :) mi-e frica sa aflu cat costa noi

Link către comentariu

Pe ahw pretul este de 0.3euro, la reprezentanta nu poate sa fie cu mult mai mult:)

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Adevaru' e ca d-aia nu poate masina sa mearga, ca n-are capace la prezoane. :))

Eu zic ori sa le lustruiesti(da' nu stiu cum o sa dea cu culoarea jantelor) si le dai un strat de lac ca sa nu mai stai cu scoci, leucoplast sau alte pansamente, ori doar le cureti, ca oricum vine iarna si se vor umple de jeg.

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

sunt curatate in acid dar oxideaza f repede. vezi poze mai sus.

0.3euro bucata pe ahw...la noi este mai mult,sigur. hai 0.5 = 2.5lei. x 20= 50 lei

Link către comentariu

Eu am dat 30 ron la PBN pe capace prezoane,16 normale 4 pentru antifurt-ceri sa iti faca reducere ca are masina peste opt ani.

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!