Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Circoloco, la polo nu au adoptat solutia de la mkV sa puna chederul pe usa?

Bogdan,sper ca pastram discutia despre cheder,da? :))

Pe chedere se da cu diverse (ulei siliconic, glicerina boraxata, stick Sonax/Nigrin); toate solutiile se absorb in cauciuc si resping apa.

Pe materialul ala pufos nu stiu daca are vreun efect / sau trebuie dat cantitate mare pana devine ca freza lu' Pepe.

Eu la chederele de cauciuc nu am avut probleme....

Link către comentariu

Pe usa sunt chederele si pufoase.

La Sonax am vazut un produs la fel ca si crema de pantofi. Cu burete in varf

Link către comentariu

Rudi...si pe alea pufoase?

"Crema de pantofi" are si varianta mai noua,ca un stick antiperspirant.

15-20lei

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

il stiu pe ala,asta e mai nou.

Uleiul siliconic cred ca da...dar eu vb pe chederul pufos. Sa dau cu ulei pe ala?

post-66542-0-32699400-1351186123_thumb.j

Link către comentariu

Il am eu pe asta si nu imi place. Albeste chederele, iar in zonele cu strat subtire se usuca si scorojeste

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

bine de stiut :)

eu am ulei siliconic si glicerina...o sa incerc sa ung si pe alea pufoase (mai din belsug asa)

Link către comentariu

daca ai pune putin si sa lasi sa se uste la soare cred ca s-ar imbiba bine in el.. eu asa vreau sa fac vineri.. am ulei siliconic primit de la cineva.. (in sticla de apa minerala) dar stiu ca e calitate..era de la ceva utilaj, pentru intretinerea elementelor din cauciuc si altele. sper sa ajute cu ceva si sa scap si de "scartaitul" lor

Link către comentariu

pai stai ca vb de altceva...de scartait scapi regland /strangand balamalele.

eu spuneam de apa care se topeste de pe plafon si ingheata peste noapte pe cheder de nu mai poti deschide usa...

vezi ca uleiul siliconic (celebrii braduti de plastic-recipient) nu e la fel cu siliconul vrac de isi da lumea pe bord.

Link către comentariu

stiu, ma refeream la scartaitul chederelor nu al balamalelor, cand merg pe drum mai scartaie cate ceva asa la usi si cred ca de acolo e, nu m-am referit la celebrii bureti. Ulei siliconic la sticla, o sa ii fac poza vineri :icon_confused:

Link către comentariu

si eu tot la scartaitul chederelor. inseamna ca usa are joc pe verticala => balamale slabite.

Link către comentariu

atunci o sa le si strang tot vineri.. nu prea stiu cum dar cred ca nu e cine stie cat de complicat :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Eu folosesc Nigrin Gummipflegge sau ceva de genul, luat de prin Praktiker. parca.

E foarte bun iarna, chiar am avut probleme cu chederul de sus de la usile din spate, care de la gheata topita de pe plafon ingheata exact deasupra usii cand este foarte frig. Dupa ce am dat cu acel spray peste tot si a intrat bine bine in cauciuc am reusit sa deschid usa dimineata fara sa trebuiasca sa stau cu frica ca o s-o deschid cu tot cu cheder :P

Am inteles ca si glicerina sau ceva de genul luata de la farmacie are cam acelasi efect.

Link către comentariu

despre asta vorbim.

o sa vad daca am timp in weekend sa il curat bine si sa dau cu ceva pe el.

continuam discutia la Ingrijire auto, aici e offtopic

post-66542-0-87730300-1351239797_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu

Da ce-ai patit la plafon de-ti atarna?

Iti functioneaza suportul de telefon din masina?

Link către comentariu

Am montat anvelopele de iarna. Temperatura mi-a confirmat schimbul.

Cele de vara le-am dat cu "crema" si sunt puse la pastrare.

From HTC via Tapatalk.

Fac maine poze (sau cand apuc ceva lumina.)

Tapatalk o ia razna,da eroare la incarcat poze/editat.

post-66542-1351535484401_thumb.jpg

post-66542-13515358043393_thumb.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Pe ce tii rotile? Sunt niste suporti la Lidl cu 59.99 RON. Foarte buni si nu stau rotile una peste alta.

ro_74192_01_b.jpg

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!