Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

Nu..dar ce zici de albastru care il ai pe scaune?

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Pai...sa las tot negre tablele? Nu de alta, dar vreau sa le fac pt a le putea incalta acum...sa nu inceapa nebunia sa stau 2 ore la coada la vulcanizare.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

daca le fac cu pulbere (powdercoat) nu merge decat o culoare. dunga eventual sa o dau separat cu pensula dar nu as vrea...ma gandeam la ceva cu fulgi metalici

@Laurentiu, pt modelul ala imi trebuie pensula si guase :))

post-66542-0-00596900-1349603402_thumb.j

Modificat de Muale
Link către comentariu

Vali...eu zic sa nu iti mai bati capul...nu te ajuta nici forma lor si nici culoarea masinii tale sa faci ceva frumos..masina ta este foarte cuminte la exterior...si ar arata ca motanul incaltat cu jantele facute alta culoare...plus ca orice culoare ai pune...nu se asorteaza cu nici un element de pe masina ta..:(

Link către comentariu

Stiu. Tocmai de aia stau departe de culorile tari.

Am vazut un gri gen gun-metal, cu fulgi in el. Mi-a placut si cred ca aia va fi.

Sa vad cat de inchis le fac...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Jantele sunt gata, le iau cand scap de la munca.

Trebuie sa le si incalt si gata pana la primavara.

(vad ca sunt oferte pe net cu 20 lei la schimb anvelope :P )

Link către comentariu

La prima vedere imi place cum au iesit.

Le voi analiza mai atent in soare...

From HTC via Tapatalk.

post-66542-1349801690382_thumb.jpg

post-66542-13498017145133_thumb.jpg

post-66542-13498017306705_thumb.jpg

Link către comentariu

probabil...vedem maine :D

este gri inchis cu fulgi metalici ; celebrul gun-metal grey cu acei fulgi argintii si un strat de lac pentru a ajuta culoarea

Link către comentariu

cam 700. nu stiu ce jante luam la banii astia...jante care oricum trebuiau vopsite (nici ale mele de aliaj nu sunt in stare foarte buna).

nu am plecat cu ideea asta, planurile au venit pe parcurs. initial am zis ca iau tablele si gata. apoi ca le revopsesc eu sa fiu impacat (desi erau vopsite pe fata si aratau ok) si dupa ce am curatat una de vopsea mi-am dat seama ca nu merita atata munca la bloc si le-am facut "ca la carte"

Link către comentariu

cam mult...dar..stii cum e...ti-ai facut placerea...si la final ai niste jante pe placul tau...care arata impecabil

sa le rotesti cu placere

Link către comentariu

Chiar azi am vz un golf cu Santa Monica total negre. Ce o fi fost in mintea lui?!

Jante de aliaj...peste 300euro.

Astea de tabla le-am luat ieftin fata de ce oferte am vazut (500lei impecabile) dar acum sunt mai ok ca alea :)

Acum caut oferte de montat anvelope pe Zumzi...

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Fara anvelope. Ceva frumos,BBS...asa gasesc si la 200e ceva mai dubios.

Una peste alta, da, puteam sa iau niste jante de aliaj mai urate la 7mil pe care sa le folosesc asa sau sa mai bag bani in reconditionare sau sa merg cu tablele in starea intiala mult si bine si nu le perfora rugina...sau sa dau 200 lei pe vopsire la pistol...

Am cantarit mai multe variante si am ales-o pe cea mai scumpa,mai frumoasa si mai rezistenta.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

la cum le-ai facut acum...o sa reziste foarte mult timp...in stilul acesta...folosite doar iarna...cateva luni pe an...

Link către comentariu

Le-as folosi si vara,sa bata soarele pe ele sa iasa in evidenta culoarea :P

Poate pana la vara sa le fac si pe cele de aliaj.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

asa entuziasmat sa fii? :))

stai linistit...ca e soare si iarna...o sa iasa in evidenta...dar ce te faci ca o sa sclipeasca mai tare ca masina...o sa ti-o eclipseze :P

Link către comentariu

Am gasit oferta sa pun folie pe geamuri la 175 lei. Folie SolarZone, omologata RAR garantie 7 ani.

Ce parere aveti, e buna folia? Pretul stiu ca e bun, sub 300 lei nu am gasit...

Ce transparenta sa aleg? Pe fata nu pun folie si nu as vrea sa fie diferenta foarte mare fata/spate (cum ar fi cu cea mai inchisa folie cu transparenta 5%)

Din ce am vazut pe un site, mi-a placut nuanta geamurilor din poze. (Skoda cred ca are si pe fata,nu?)

post-66542-0-86981400-1349937801_thumb.j

post-66542-0-20089500-1349937807_thumb.j

Link către comentariu

numai 175 ron? :D...acum inteleg eu de ce my BOSS are astfel de folie pe 2 masini...el fiind un om care se uita de n ori inainte sa dea un ban...

la ce te referi cand intrebi daca este buna?daca ai garantie 7 ani...de ce iti mai faci griji...dar am mers in masina lui...si soarele chiar nu deranja...

Link către comentariu

]skoda are si pe fata 73% iar pe spate au amandoua masini 50% transparenta. eu pe dricul meu am 5% poti sa-ti faci o ideepost-34145-0-80587600-1349942080_thumb.j

Modificat de JustinTm
Link către comentariu

5% am exclus din start, e prea inchisa. voi pune pe duba de viol atunci cand o voi achizitiona.

da, reducere 50% de la 350 lei, pe un site gen zumzi. am luat cupon si de schimb anvelope cu 30 lei :D

Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!